Syn E. Wróbla nie zostanie oskarżony o zabójstwo ojca

Publikacja w serwisie: 01 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Śledztwo w sprawie śmierci Eugeniusza Wróbla zostanie zakończone. Nie będzie aktu oskarżenia. W opinii biegłych psychiatrów i psychologa sprawca, syn byłego wiceministra, jest całkowicie niepoczytalny – dowiedział się reporter RMF FM Marcin Buczek w prokuraturze w Rybniku.

Grzegorz W. nie zdaje sobie sprawy z tego, co się wydarzyło. Syn Eugeniusza Wróbla trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Biegłym nie udało się ustalić, kiedy rozwinęła się u niego choroba psychiczna. Zdaniem biegłych, drastyczny przebieg zdarzenia wskazywał na nią od początku. Zwłoki Wróbla zostały poćwiartowane i wrzucone Zalewu Rybnickiego.

Biegli psychiatrzy jak również biegły psycholog, stwierdzili po przeprowadzonych badaniach, że Grzegorz W jest całkowicie niepoczytalny i nie zdaje sobie sprawy z tego co się wydarzyło. Nie oznacza to automatycznego zakończenia śledztwa. Jest ono prowadzone według takich samych zasad jakby miało doprowadzić do skierowania aktu oskarżenia. Z powodu braku poczytalności i niemożności odpowiadania w warunkach normalnego postępowania karnego, śledztwo zostanie zakończone wnioskiem do sądu o umorzenie postępowania i jednocześnie umieszczeniem podejrzanego w zamkniętym zakładzie leczniczym - powiedział reporterowi RMF FM, prokurator Jacek Sławik.

Polityk zaginął 15 października. Bliscy powiadomili policję, skontaktowali się ze szpitalami i przeszukali miasto. Rozwiesili też zdjęcia zaginionego oraz wynajęli prywatnego detektywa. 16 października informację o zniknięciu ojca przekazała dziennikarzom jego córka. Za pośrednictwem mediów apelowała o pomoc. Rodzina zaoferowała nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Tego samego dnia wieczorem policja zatrzymała syna poszukiwanego. Zarzucono mu zabójstwo ojca.

Marcin Buczek

RMF FM

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-syn-e-wrobla-nie-zostanie-oskarzony-o-zabojstwo-ojca,nId,310590

01 grudnia 2010

Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK

Oceń artykuł:
(4.57)
głosów: 7
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters