Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku

Publikacja w serwisie: 06 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Toczymy niedokończone rozmowy » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » “Rozmowy na boku” zamiast reakcji » Żądać, nie rozmawiać. Zwykłe rozmowy nic nie dadzą » PSL: Będą nowe krzyże » Będą kolejne ekshumacje » Akta będą, ale w Moskwie » Zapis rozmowy między pilotami Ił-76 a kontrolerami lotów » Bo koledzy mi powiedzieli – Fragment rozmowy z Magdaleną Bajer » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Pomnik, ale bez wraku » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Rozmowy między pilotami Tu-154, Jaka-40 i wieżą kontroli lotów w Smoleńsku » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » [WRZUTKA] Rosjanin zginął podczas podnoszenia wraku Tu-154 » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Zespół Macierewicza przygotuje komputerową rekonstrukcję wraku Tu-154 » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » „Doprowadzamy do 100 metrów, 100 metrów i koniec rozmowy!” » Deklaracja Miedwiediewa w świetle prawa międzynarodowego jest wiążąca » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rosyjscy prokuratorzy z Jurijem Czajką na czele przyjeżdżają do Polski. Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku Tupolewa.

fot. BBC

Transport wraku prezydenckiego Tu-154 M do Polski oraz udostępnienie dokumentów dotyczących statusu lotniska Siewiernyj – między innymi takie tematy zostaną poruszone podczas rozmów z rosyjskimi prokuratorami. “Oczekujemy realizacji wszystkich wniosków o pomoc prawną, które skierowaliśmy do tej pory. Są takie dokumenty, na których nam zależy w pierwszej kolejności, jak dokumenty dotyczące statusu lotniska Siewiernyj” – mówił w TVN 24 rzecznik polskiego prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk. Będzie poruszany także temat sprowadzenie wraku rządowego Tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Jak zaznaczył Martyniuk, MAK jeszcze nie skończył prac, więc na przeprowadzenie takiej operacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

Rosyjska delegacja jeszcze dziś spotka się z polskim Prokuratorem Generalnym, Andrzejem Seremetem. W poniedziałek nastąpi zapowiadane podpisanie memorandum pomiędzy dwiema prokuratorami. Również w poniedziałek odbędą się rozmowy z wojskowymi prokuratorami ws. katastrofy smoleńskiej. Śledczy z Polski mają nadzieję, że Rosjanie przywiozą ze sobą kolejne dokumenty.

Przypomnijmy, zapowiadany na 14 października przyjazd delegacji przełożono na wniosek strony rosyjskiej. Śledczy na czele z prokuratorem generalnym Jurijem Czajką wejdą w skład delegacji prezydenta Rosji. Jak zapowiadał prokurator generalny Andrzej Seremet, 14 i 15 października podczas wizyty w naszym kraju przedstawicieli Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej miało dojść do podpisania memorandum, które miało usprawnić współpracę polsko-rosyjską ws. katastrofy z 10 kwietnia. Polska strona “przystała na propozycje prokuratora generalnego Rosji, by przesunąć wizytę”.

05-12-2010

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/4081/beda-rozmowy-o-sprowadzeniu-wraku

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters