Samoloty Embrayer były już gotowe w połowie 2009 roku

Publikacja w serwisie: 08 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Wywiad z Marią Kaczyńską – kwiecień 2009 » Prawnicy podają w wątpliwość memorandum, które ma zostać podpisane w połowie października » Jak kupowano samoloty dla VIP-ów » Ekspresowy przetarg na samoloty rządowe » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Nad Polską mogą latać samoloty rejsowe » TVN 24 – Hieną roku 2010 » Tragedia smoleńska pół roku później » Dyskusja trwa od 1993 roku… » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » Kampanię nienawiści rozpoczęła PO już w 2007 roku – Synteza wypowiedzi polityków » Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2010 roku » Gazeta Wyborcza: Prokuratura nie znalazła osób, które można obarczyć odpowiedzialnością za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku » Były zaniedbania, mogą być zarzuty » W katalogu Maksymienkowa były szczątki z lampasami » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Mielismy próbkę kiedy były 2 Kaczory NA RAZ. » Po jaki grom były te powielacze? – Eunuchy III RP » Były doradca Putina w parlamentarnym zespole smoleńskim » Lista osób, które były na pokładzie rządowego Tu-154 » Były trzy telefony satelitarne. Nie mamy żadnego » Były szef ABW – Moskwa dogra własne oprogramowanie » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Były generał KGB w BBN. Stanisław Koziej: temat Smoleńska sam wypłynie » Czy przedmioty należące do funkcjonariuszy BOR były objęte immunitetem dyplomatycznym » Gazowe interesy Putina załatwiane były z polskim premierem … » Przyczyną katastrofy były “dwa wielkie wstrząsy”, a nie uderzenie o brzozę » Były ostrzeżenia ze strony rosyjskiej – Lotnisko w Smoleńsku było „zaniedbane” » Były rzecznik MSWiA – “czas tej formacji o sowieckim rodowodzie minął” » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Były szef kontrwywiadu wojskowego chce „przeprowadzenia dowodu z kompletnych billingów z 10 i 11 kwietnia 2010 r.” » Były ambasador nie pamięta w jaki sposób rzeczy osobiste Tomasza Merty znalazły się w jego gabinecie » Były agent GRU, obecnie pisarz i badacz historii ZSRR, Wiktor Suworow: Rosja jest zdolna do “politycznego morderstwa”… » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Obiektywne przeszkody nie przeszkodziły finalizacji transakcji leasingu Embrayerów tuż po katastrofie mimo iż do poważnych awarii Tupolewa dochodziło już wcześniej

Klich: Dwa samoloty Embraer 175 dla rządu

14 maja 2009 r

Według ministra obrony Bogdana Klicha pierwszy z dwóch nowych samolotów rządowych może trafić do obsługującego je pułku jeszcze latem tego roku. Klich poinformował, że chodzi o “zagospodarowanie” samolotów Embraer 175 zamówionych dla PLL LOT.

“Mam nadzieję, że do końca lata tego roku przynajmniej pierwszy samolot będzie już latał” – powiedział w czwartek Klich dziennikarzom.

“Jesteśmy na dobrej drodze. Realizujemy zapowiedź premiera Donalda Tuska i moją z początku grudnia, że szybko pozyskamy samoloty na potrzeby czterech kancelarii oraz kilku ministrów i naszych misji ewakuacyjnych. Przypomnę, że mniej niż połowa to loty wykonywane na potrzeby tak zwanych VIP-ów” – dodał.

Poinformował, że w długoterminową dzierżawę zaangażuje się Agencja Rozwoju Przemysłu, która przejmie kredyt i spłatę rat w pierwszych dwóch latach. “Dopiero w 2011 roku MON zacznie spłacać pierwsze należności. Daje nam to oddech w tych dwóch trudnych pod względem finansowym latach. Bez tej formuły nie byłoby szans, by te samoloty znalazły się na naszym wyposażeniu wcześniej niż w 2011 roku” – powiedział.

Minister dodał, że chodzi o dwa samoloty Embraer 175. “Za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu VIP-y będą latały tymi samolotami, które otrzymuje w tej chwili LOT. Nie rozpisywaliśmy procedury przetargowej w tej sprawie, dlatego że chodzi o zagospodarowanie tych dwóch samolotów, które otrzymuje LOT” – podkreślił.

Embraer 175 to produkowany w Brazylii regionalny samolot pasażerski mogący zabrać ponad 80 pasażerów. Polskie Linie Lotnicze LOT eksploatują od 2006 roku sześć samolotów tego typu będących większą wersją używanych także przez LOT Embraerów ERJ-170.

O pracach nad długoterminowym leasingiem dwóch samolotów średniej wielkości MON poinformowało w środę. O wymianie samolotów rządowych mówi się od kilkunastu lat. Ostatni przetarg na sześć nowych samolotów, rozpisany w 2006 roku, odwołano w czerwcu 2007 z powodu błędów w warunkach przetargu, któremu zarzucano, że faworyzuje – Embraera Legacy 600 – samolot mniejszy od mającego być przedmiotem leasingu ERJ-175.

Usterki techniczne rządowej floty powietrznej zakłócały podróże prezydenta i premiera, m.in. podróż prezydenta Lecha Kaczyńskiego po Dalekim Wschodzie w 2008 roku.

36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, który obsługuje loty przedstawicieli najwyższych władz, eksploatuje obecnie dwa samoloty średniego zasięgu Tu-154 i kilka mniejszych, bardzo wyeksploatowanych, samolotów Jak-40.

Źródło: PAP

Artykuł z dnia: 2009-05-14, ostatnia aktualizacja: 2009-05-14 13:31
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/317890,klich_dwa_samoloty_embraer_175_dla_rzadu.html
Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters