Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów

Publikacja w serwisie: 09 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Informacja o delegacjach zagranicznych » Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas wizyty w USA: » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2010 roku » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Raport Zespołu Ekspertów Niezależnych (ZEN) » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » Jerzy Miller stanął na czele komisji ekspertów » Nie lubię jak mnie media i udający ekspertów chłopcy z WSI robią w balona. » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo we mgle » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » Śledztwo na warunkach Moskwy » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Rząd fałszował śledztwo » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Zdjęcia z katastrofy » Mapa katastrofy Tu-154 » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Mogli uniknąć katastrofy Tu-154 » Satelitarne zdjęcie katastrofy Tu-154 » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Zdjęcia z miejsca katastrofy Tu-154 » Przyczyny katastrofy samolotu tu-154 » Kolejna rocznica katastrofy » Pierwsza ugoda ws. katastrofy smoleńskiej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Córka Janusza Kochanowskiego zgromadziła grupę 15 zagranicznych ekspertów. Będzie pierwsze prywatne śledztwo.

rodziny ofiar, Pani Marta Kochanowska

Córka Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego, Marta, zgromadziła grupę 15 zagranicznych ekspertów i prawników, którzy maja badać okoliczności smoleńskiej tragedii oraz kontrolować to, jak w tej sprawie postępują polscy i rosyjscy śledczy.
Zespół specjalistów skupi się najpierw na analizie, czy Konwencja Chicagowska to był jedyny dokument, na mocy którego można wyjaśniać przyczyny katastrofy. Sprawdzą też, czy nie było szans na szybkie przejęcie czarnych skrzynek i wraku Tupolewa oraz czy można było powołać międzynarodową komisję.

Marta Kochanowska – córka tragicznie zmarłego Rzecznika Praw Obywatelskich nie kryje, że jej inicjatywa to próba umiędzynarodowienia śledztwa. Kobieta liczy, że do jej inicjatywy przyłączą się także bliscy innych ofiar.

“Procedury, które są przyjęte, nie odzwierciedlają standardów zagranicznych. Chciałabym wiedzieć, jak to śledztwo powinno wyglądać” – tłumaczy w rozmowie z RMF FM.

“Jest ono prowadzone w sposób niegodny tych, którzy zginęli w tym wypadku. Są eksperci w Anglii chętni podzielić się swoim doświadczeniem. Będę mogła na nich polegać” – dodaje.

W zespole ekspertów są prawnicy londyńskiej kancelarii, która reprezentowała ofiary największych katastrof lotniczych na świecie. Są także znawcy prawa lotniczego.

Źródło: Niezależna.pl; rmf.fm 08-12-2010

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/4107/prywatne-sledztwo-ws-katastrofy

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 10
tagi: ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • adamsky :

  Pani Marta Kochanowska prawdopodobnie “zawstydzi” pana Macierewicza , czego jej szczerze życzę. Coż – odkryje jedynie , ze konwencja Chicagowska to nie jedyna droga w tym śledztwie , szansa na przejęcie skrzynek i wraku była i , że można było powołać prawdziwa komisję międzynarodową. Co z tego – to każdy wie. Wszyscy tu tańczą jak Rosja zagra – już zagrała. Nawet USA ostatnio się “stawiająca” dostała przypomnienie gdzie jej miejsce. Nic oficjalnie się nie zmieni – pozostaną jedynie prywatne dążenia do prawdy – to akurat nie zaszkodzi naszym sąsiadom ze wschodu. To pokazuje kto tu rozgrywa. Nie mniej jednak życzę powodzenia i podziwiam – oby rozsądnie !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Mam nadzieję,że Pani Marta Kochanowska jednak nie “zawstydzi” Pana Macierewicza. Każdy szuka prawdy na swój sposób i to się liczy. Poza tym umiędzynarodowienie tej całej KATASTROFY po katastrofie w Smoleńsku nie zaszkodzi. Niech w każdym zakątku świata usłyszą o całej porażce naszego rządu, bo to jak najbardziej im się należy, tak jak rodzinom ofiar i społeczeństwu należy się prawda i nie ważne jak do niej dotrą. Wyjaśnianie katastrofy trochę kojarzy mi się ze “sprawą” powodzian. Tym wszystkim ludziom nasz DAREMNY rząd też obiecał pomoc, a wyszło jak zawsze. Na obietnicach się skończyło. Zostali pozostawieni sami sobie. Dziwię się tylko skąd mają takie poparcie, ci POpaprańcy.

 • adamsky :

  “Tym wszystkim ludziom nasz DAREMNY rząd też obiecał pomoc”
  no fakt – wały przeciwpowodziowe miały być już budowane daaawno , więc to nie tylko wina tego rządu. Nikt tam na górze święty nie jest.
  “Niech w każdym zakątku świata usłyszą o całej porażce naszego rządu”
  wierz mi , cały świat śledzi ta sprawę – najbardziej zadowoleni są z tego Rosjanie – tzn ich premier – niezła pokazówka. Swoją drogą ciekawe ilu powodzian dostało by wsparcie za te pieniążki wyrzucone na “akcje krzyż” , budowę gigantycznego posagu Jezusa , wybory i inne bzdury. Dlaczego nasz admin np , albo reszta “Polaków” nie zaproponowała akcji “zbiórka na powodzian” ? Pewnie – nie wielu nas tu , ale sam gest byłby zacny.
  Wracając do tematu artykułu – każda taka “akcja” , jeśli nie ma jakiegoś podtekstu politycznego jest budująca. Życzę więc szczerze pani Marcie powodzenia i wsparcia ze strony fachowców. Niech walczy jako człowiek , a nie członek PiS czy PO , czy jeszcze innego “kału politycznego”.
  Pozdro

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  Zabolało nie ? Takie fakty niestety – to oczywiście nie do Ciebie @Inka – choć też widzę , że Ci się politykowanie :
  “ci POpaprańcy”
  wdało w “krew”. Wypada jedynie współczuć.
  pozdro i sory za wpis pod wpisem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  adamsky Ty mnie za nic nie przepraszaj. Nie potrzebuję tego. Nic mnie nie zabolało i nic mi w krew nie weszło, poza opinią na jaką rząd sobie sam zapracował i zasłużył. Jakby nie było za co się wezmą – tam wielka strata i porażka, więc słowo POpaprańcy to i tak miło :)
  Ja również Cię pozdrawiam. Inka

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters