8 MIESIĘCY PO TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ

Publikacja w serwisie: 10 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Msza za Ojczyznę w Archikatedrze św. Jana w Warszawie 10 września 2010 – 5 miesięcy od Katastrofy Smoleńskiej » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Przyczyny powołania zespołu ds. Tragedii Smoleńskiej. » Wokół tragedii smoleńskiej [1/8]- Wykład prof. Piotra Jaroszyńskiego » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » 10.4.10 – Pierwszy polski film śledczy o Tragedii Smoleńskiej reż. Anita Gargas » “List z Polski” – szokujący dokument holenderskiej telewizji o tragedii smoleńskiej i jej politycznych następstwach » Niechęć polskiego rządu i prezydenta do podjęcia stosownych działań które mogłyby wyjaśnić przyczyny tragedii smoleńskiej.. » MARSZ SOLIDARNOŚCI Z OFIARAMI TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ 10 KWIETNIA 2010 [Ottawa, Kanada, 9 kwietnia 2011] » 6 miesięcy później [podsumowanie] » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » Kolejny ’sukces’: 14 miesięcy po katastrofie mamy zgodę na zabezpieczenie terenu » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » Minął tydzień od tragedii » Międzynarodowa pomoc ws. tragedii Tu-154 » Teorie spiskowe wokół tragedii » Zobacz, jak doszło do tragedii Tu-154 [ANIMACJA] » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Katastrofa samolotu prezydenta. Pierwsze komentarze po tragedii » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Tak wyglądały ostatnie minuty lotu Prezydenta – Inscenizacja Tragedii » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » “Nieznane fakty ws. katastrofy smoleńskiej” » Pierwsza ugoda ws. katastrofy smoleńskiej » “Nie ma jedynej przyczyny katastrofy smoleńskiej” » NOWY WSTRZĄSAJĄCY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (OD 18 LAT) » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Nikt nie ukryje przyczyn katastrofy smoleńskiej » “Skandaliczny koniec badania katastrofy smoleńskiej” » Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa » Spotkanie poświęcone katastrofie smoleńskiej w Monachium » Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej? » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » Po katastrofie smoleńskiej wciąż nie odnaleziono 19 monet NBP » UK: koncert ku czci ofiar smoleńskiej katastrofy » Pochowano prochy ofiar smoleńskiej katastrofy » Fizyk, Prof. M. Dakowski w sprawie katastrofy smoleńskiej » Rzeczy ofiar katastrofy smoleńskiej wracają do ich krewnych » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » Są już cztery ugody ze Skarbem Państwa ws. katastrofy smoleńskiej » Sejm przyjął informację dot. działań ws. katastrofy smoleńskiej » Spotkanie Komorowskiej z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dzisiaj mija 8 miesięcy od katastrofy smoleńskiej – największej tragedii w historii powojennej Polski. Kluby “Gazety Polskiej” w całym kraju organizują uroczystości ku czci ofiar katastrofy. Oto szczegółowy program.


Uroczystości ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

Klub w Warszawie – Msza św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku odprawiona zostanie 10 grudnia o godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Klub w Krakowie - 10 grudnia o godz. 16:30 w Archikatedrze Wawelskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. Pary Prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych Ofiar smoleńskiej tragedii narodowej. Możliwość nawiedzenia sarkofagu Pary Prezydenckiej będzie tylko przed mszą świętą (w okresie jesienno-zimowym zwiedzanie krypt wawelskich kończy się o 17). Po mszy świętej przejście oraz krótka modlitwa i uroczystość patriotyczna pod Krzyżem Narodowej Pamięci (Krzyżem Katyńskim).

Klub w Bydgoszczy – 10 grudnia, godz. 18 Msza św. w intencji Ojczyzny Kościół OO Jezuitów pl. Kościeleckich
Godz. 18:50 – 19:00 krótki przemarsz na Stary Rynek
Godz. 19:00 – 19:20 wiec, ułożenie krzyża z kwiatów, pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa
Godz. 19:30 – 20:30 Kościół OO Jezuitów, wspólne śpiewanie pieśni z okresu stanu wojennego, któremu towarzyszyć będzie multimedialny
pokaz, wieczór wspomnień.

Klub w Świnoujściu – 10 grudnia członkowie klubu złożą kwiaty i zapalą znicze przed pomnikiem Sierpnia 1980 przy promach o godzinie 12.

Klub w Piotrkowie Trybunalskim – 10 grudnia, o godz. 19, w Kościele OO Bernardynów zostanie odprawiona msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, po mszy zostaną złożone kwiaty i zapalone biało-czerwone znicze przy Pomniku Katyńskim.

Klub w Rabce-Zdroju – 10 grudnia, godz. 17, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Teresy Msza Święta w intencji zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

Klub w Łodzi - 10 grudnia, o godz. 18 odbędzie się Msza św. w parafii Naj. Imienia Jezus (u Jezuitów) ul. Sienkiewicza 60.

Klub w Szczecinie - 10 grudnia klub zaprasza mieszkańców Szczecina na godz. 18 na Mszę Św. w intencji Ojczyzny, ofiar katastrofy smoleńskiej oraz ofiar II Wojny Światowej – do Kościoła pw. Św. Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej. Po Mszy Świętej przejdziemy do Pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zapalając symboliczne znicze, oddamy hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej. Następnie przejdziemy do Pomnika Katyńskiego

Klub w Brodnicy zaprasza 10 grudnia na Mszę św. o godz. 18 w kościele klasztornym oo. Franciszkanów w Brodnicy w intencji ofiar tragedii smoleńskiej i Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie sympatyków GP w Brodnicy celem rozbudowania klubu.

Klub w Wiedniu II – 10 listopada klub zamówił Mszę Św. w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej w kościele na Renwegu w Wiedniu o godz. 18.

Klub w Gdańsku odda hołd Parze Prezydenckiej. Miejsce spotkania – Sopot, ul. Armii Krajowej 55, 10 grudnia, godz. 17. Po uroczystościach w Sopocie spotykamy się przy grobie śp. Anny Walentynowicz – patronce klubu gdańskiego aby pomodlić się, złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Klub w Elblągu – 10 grudnia, o godz. 18, spotkamy się na Mszy Św. w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrikoli, potem przejdziemy pod Krzyż Katyński złożyć kwiaty przy tablicy upamiętniającej katastrofę i jej ofiary. Tablicę 30 października ustawili “nieznani sprawcy”.

Klub “GP”- Myśli Patriotycznej w Suwałkach zaprasza na Mszę Św. w intencji śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych 95 Ofiar Tragedii Smoleńskiej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Mickiewicza, 10 grudnia, godz. 15:30. Po Mszy Św. zapalimy przed Dębem Wolności biało-czerwone znicze.

Klub w Poznaniu organizuje uroczystości upamiętniające ofiary tragedii smoleńskiej. W dniu 10 grudnia o godz. 18 spotykamy się pod pomnikiem katyńskim (Fredry – al. Niepodległości).

Klub w Kaliszu - 10 grudnia, godz. 17 Msza Św. w kościele franciszkanów (Kalisz, ul. Św. Stanisława) – homilię wygłosi jezuita o. Bronisław Sroka, następnie odbędzie się przemarsz z transparentami i pochodniami przez centrum Kalisza pod Pomnik Katyński przy kościele oo. jezuitów (ul. 3 Maja) gdzie zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. Bezpośrednio po uroczystościach w domu parafialnym na ul. 3 Maja 13 odbędzie się wykład i dyskusja z panem Andrzejem Gwiazdą i Joanną Dudą-Gwiazdą. Temat spotkania: “Geneza III RP i Oszustwo Okrągłego Stołu”.

Klub w Katowicach – 10 grudnia, godz. 18, zaprasza na Mszę Św. w Kościele Mariackim w Katowicach.

Klub w Lublinie - 10 grudnia o godz. 18 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (Powizytkowski), ul. Narutowicza 6

Klub w Opolu organizuje w dniu 10 grudnia o godz. 18 przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Opolu spotkanie poświęcone Poległym w Katastrofie Smoleńskiej, połączone ze złożeniem kwiatów i zniczy.

Klub w Garwolinie – 10 grudnia o godz. 17:30 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbędzie się Msza Święta poświęcona Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. Po mszy przejdziemy przed pomnik AK, w którym wmurowana jest tablica poświęcona wizycie św. p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Garwolinie, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach zapowiedzieli udział weterani AK.

Klub w Gliwicach zaprasza do modlitwę za poległych w Smoleńsku do kościoła garnizonowego pw. św. Barbary, 10 grudnia, godz. 18, po Mszy zapalimy znicze pod tablicą smoleńską w kaplicy “Golgota Polska”.

Klub w Kłodzku - 10 grudnia o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne klubu “GP” w Kłodzku, sala nr 4 przed furtą klasztorną, w kościele oo. Franciszkanów, plac Franciszkański 1.

Klub w Częstochowie – 10 grudnia Msza Św. za ofiary katastrofy Smoleńskiej, godz. 18, Parafia pod wezwaniem NMP ul Michłowskiego 28a (północ). Po mszy spotkanie Klubu Gazety Polskiej.

Klub w Mysłowicach - 10 grudnia o godz. 18 spotyka się pod pomnikiem kardynała Hlonda.

Klub w Tarnobrzegu zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, która odprawiona zostanie w parafii Chrystusa Króla na Osiedlu “Przywiśle”, 10 grudnia, godz. 18. Po Mszy św. złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem Ofiar Katynia na cmentarzu wojennym.

Paryż - 10 grudnia. godz. 18, w kościele św. Genowefy w Paryżu (18, rue Claude Lorrain – stacja metra EXELMANS), Msza św. za Ojczyznę.

Paryż - 10 grudnia, godz. 18:30, w kościele polskim pw. NMP (263 bis, rue Saint Honore – stacja metra CONCORDE lub MADELENE) odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku oraz za Ojczyznę. Prosimy o przyniesienie też krzyży i flag narodowych.

Klub w Gdyni – 10 grudnia o godz. 17 spotykamy się przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55 gdzie złożymy kwiaty, zapalimy znicze i pomodlimy się. O godz. 18 w kościele pw. św. Bernarda, przy ulicy Antoniego Abrahama 41 zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

10-12-2010

http://niezalezna.pl/artykul/8_miesiecy_po_tragedii_smolenskiej/42304/1

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters