PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie

Publikacja w serwisie: 11 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » Co będzie w raporcie Millera » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Smoleńska odpowiedzialność. » Smoleńska pastorałka » Smoleńska elegia » Tajemnica Smoleńska » Smoleńska droga podejścia » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Tragedia smoleńska pół roku później » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Propozycja Antoniego Macierewicza ws. debaty na temat śledztwa po katastrofie w Smoleńsku nie zyskała poparcia PE. Złożony przez europosła Michała Kamińskiego wniosek w tej sprawie przepadł na szczeblu sekretarzy generalnych grup politycznych. Kamiński nie zamierza się jednak poddać i chce, by europarlament w przyszłym roku zajął się tą sprawą.

Wniosek odrzucili sekretarze generalni grup politycznych na posiedzeniu, które poprzedziło właściwą Konferencję Przewodniczących grup politycznych, główne ciało polityczne PE decydujące o programie sesji plenarnych Parlamentu Europejskiego.

Część kolegów może obawia się, że my będziemy chcieli – a to nie jest naszą intencją z całą pewnością – zrobić z tego jakiś polityczny spektakl, a taka intencja nie istnieje – zapewnił na konferencji prasowej Michał Kamiński (PJN), szef grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), do której należą m.in. europosłowie PiS i PJN. Powiedział też, że od przyszłego tygodnia rozpocznie rozmowy z szefami frakcji politycznych, by przekonać do debaty lub „innej formy” zajęcia się przez PE śledztwem ws. katastrofy samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia.

Kamiński nie da za wygraną

Będę starał się ich przekonać, że cała sprawa nie ma charakteru politycznej rozgrywki ani propagandowych działań, ale tylko i wyłącznie jest aktem, który ma dać polskim obywatelom poczucie, że w sytuacji, w której czują, że pewne procedury zawodzą na poziomie naszego kraju, UE jest w stanie wkroczyć w tę dyskusję. Przecież w katastrofie smoleńskiej zginęła głowa państwa UE – przekonywał Kamiński.

Kamiński poinformował, że na powrót do tematu w przyszłym roku zgodził się także przewodniczący PE Jerzy Buzek. – Powiedział, że do sprawy wrócimy w przyszłym roku, więc proszę nie traktować, że sprawa jest definitywnie zamknięta, bo nie jest. (…) Jestem przekonany, że jeżeli dobrą formułę zaproponujemy, to znajdziemy dobre rozwiązanie – oświadczył. Źródła bliskie Buzka potwierdziły, że na czwartkowym posiedzeniu Konferencji Przewodniczących szef PE rzeczywiście zapowiedział, że „chciałby zaproponować coś na początek przyszłego roku”, gdyż „jest oczekiwanie opinii publicznej w Polsce, że UE zajmie stanowisko w śledztwie”. Jak dodały, miałaby to być taka forma, która „nie dzieliłaby izby”. Nie sprecyzowały jednak, co to mogłoby być.

Kamiński potwierdził wcześniejsze nieoficjalne informacje, że po decyzji sekretarzy generalnych w ogóle nie zgłosił już formalnego wniosku na posiedzeniu Konferencji Przewodniczących. – Ponieważ i tak by przegrał, to politycznie właściwa decyzja, bo nie ma demonstracji porażki. Większość szefów grup tak robi, kiedy wie, że przegra – komentowały źródła w PE.

Antoni Macierewicz (PiS) zapowiedział w środę, że w czwartek w PE zostanie złożony wniosek o plenarną debatę w sprawie katastrofy. Wniosek taki może złożyć grupa polityczna PE, a dokładnie szef frakcji, czyli w przypadku grupy EKR – Michał Kamiński.

Propozycja debaty plenarnej na temat śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia pojawiła się po wtorkowym wysłuchaniu publicznym na ten temat w PE, które zorganizowali europosłowie PiS. Wzięły w nim udział m.in. rodziny ofiar katastrofy, członkowie stowarzyszenia Katyń 2010, a także Macierewicz, który jest szefem zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Uczestnicy opowiadali o prowadzonym śledztwie, wskazując na liczne – ich zdaniem – uchybienia, w tym „niszczenie dowodów, matactwa, kłamstwa, nierzetelności”, jak mówił Macierewicz. Dlatego domagali się powołania międzynarodowej komisji badającej katastrofę smoleńską.

http://tvp.info/informacje/swiat/pe-debaty-ws-smolenska-nie-bedzie/3553531

9 grudnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters