Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans

Publikacja w serwisie: 11 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Stenogram z przesłuchania Edmunda Klicha » Bankructwo teorii Edmunda Klicha » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Stenogramy opublikowane przez MAK są co najmniej w kilku miejscach, moim zdaniem, sfałszowane, pocięte, niewiarygodne » Smoleński blog Amielina: samolot nie miał szans » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » W Smoleńsku byli ludzie, którzy mogli zamknąć lotnisko » Czy Rosjanie, którzy są związani z katastrofą smoleńską, w przeszłości byli w sowieckich służbach specjalnych » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Piloci nie mogą się bronić » Piloci: Minister bredzi » “Nie było presji, by piloci lądowali” » Piloci wściekli na rosyjski raport » Piloci: Nie chcemy służyć pod Majewskim » Miller jak Anodina: winni piloci » Wątpliwości, na które zwracają uwagę piloci: » Przesłuchają E. Klicha? » Czy piloci wiedzieli, że się rozbiją? (trzecia czarna skrzynka) » Polscy piloci znów mogą latać tupolewem » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Ze wskazaniem na Klicha i Arabskiego » Kolejne “rewelacje” Klicha » Moskwa nie chce już Klicha » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » Poważniejszy problem to przesłuchanie Klicha » MAK: List od pana Klicha? Nic nie wiemy » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Bielan rzucił pomysł, że warto rozważyć pomysł, by na Wawelu byli chowani wszyscy polscy prezydenci. » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » To nie piloci są winni katastrofy smoleńskiej. W odpowiednim momencie nacisnęli przycisk, który powinien był spowodować odejście samolotu na drugi krąg » Kto uziemi tupolewa » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Hangar czeka na wrak tupolewa » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

– Nie było jednej, a 12 przyczyn katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem – mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Edmund Klich. Przedstawiciel Polski akredytowany przy działającej w Rosji komisji Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), badającej katastrofę smoleńską powiedział, że z materiałów wynika, iż tupolew nie miał szans na bezpieczne lądowanie.

Mgła była tak gęsta, że ziemię było widać z wysokości 20 metrów. Według Klicha, nawet gdyby tupolew idealnie wszedł na pas i tak doszłoby do zderzenia z ziemią, choć pewnie zginęłoby mniej osób.

„Wiele wskazuje na to, że nacisnęli przycisk, czekali na reakcję samolotu, której nie było” – mówi Klich. Polski akredytowany wskazuje też na łamanie procedur w polskim lotnictwie wojskowym. „Obowiązuje zasada: jak się uda, to się uda” – mówi.

W 46-stronicowych uwagach Edmunda Klicha do raportu MAK jest też wiele zastrzeżeń do tego, co 10 kwietnia działo się na lotnisku w Smoleńsku. Według polskiego akredytowanego, między kontrolerami doszło do sporu, czy należy przyjmować samolot.

Edmund Klich twierdzi też, że zaraz po katastrofie „osoba odpowiedzialna za stan lotnictwa wojskowego” naciskała na niego, by starał się jak najwięcej winy zepchnąć na Rosjan. Mówi też, że niektórzy wojskowi eksperci, którzy pracowali z nim w Rosji, wypełniali polecenia przełożonych, co wprowadzało atmosferę nerwowości podczas przesłuchań.

Klich skarży się też na zbyt krótki termin, w jakim Polska musi zgłosić uwagi do raportu MAK. Wskazuje, że brakuje czasu nawet na to, by porządnie przeczytać raport. Polski akredytowany podkreśla, że uwag w tak ważnej sprawie nie powinno się opracowywać w pośpiechu.

http://tvp.info/informacje/polska/piloci-tupolewa-byli-bez-szans/3561274

11 grudnia 2010

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters