GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH…

Publikacja w serwisie: 14 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Wszystko wskazuje na to że był to zamach. » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił – Zuzanna Kurtyka » Gdyby przyrządy w samolocie pracowały prawidłowo, pilot wiedziałby, że schodzi poniżej poziomu lotniska » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Jeśli to nie był zamach, to co? » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Zamach w wykonaniu autopilota ? » Zamach – ale Putina czy przeciw Putinowi? » Andrzej Seremet: To mógł być zamach » EKSPERCI OD NAWIGACJI SATELITARNEJ: TO BYŁ ZAMACH » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki » “Wykluczamy zamach przy użyciu broni konwencjonalnej” » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zaktualizowana wersja. » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo we mgle » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » Rząd fałszował śledztwo » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Śledztwo na warunkach Moskwy » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Albo zamach, albo awaria » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK


Śledztwo smoleńskie trwa i żadna wersja nie jest wykluczona. Także i wersja zamachu. Prokurator Seremet wykluczył zamach konwencjonalny, w sensie zestrzelenia samolotu, ale innej wersji zamachu, na przykład celowego zakłócenia systemów pokładowych – póki co nie wykluczył.

katastrofa TU - 154M

Gdyby się okazało (teoretyzuję), ze to jednak był zamach – byłby problem. Mniejszy w Moskwie większy w Warszawie.

Moskwa zwaliłaby wszystko na terrorystów, najlepiej czeczeńskich. Wiadomo, że Rosja od dawna ma z nimi problem, że był Biesłan, teatr na Dubrawce, szpital w Budionnowsku czy zamachy w moskiewskim metrze. Ot, jeszcze jeden akt terroryzmu, z powodu którego Rosjanom jest przykro. Zamachowcy zostali zastrzeleni, gdyż stawiali opór podczas aresztowania. Motywem zbrodni była chęć zaszkodzenia Rosji na arenie międzynarodowej.Prezydent Miedwiediew i premier Putin wyrazili ubolewanie, Duma Państwowa potępiła terrorystów. Świat przyjął to ze zrozumieniem – cóż, nie tylko Rosja ma kłopot z terroryzmem. Miał go Londyn, miał go Madryt, miał i Nowy Jork…

Moskwa otrzepałaby ręce, za to w Warszawie problem byłby wielki, bo to Warszawa, nie czekając na wyniki śledztwa, już poręczyła za Rosję wobec świata, że żadnego zamachu nie było.

To polskie władze i liczne polskie autorytety dałyby sobie rękę uciąć i nogę, dałyby się pokroić na kawałki i posiekać w obronie tezy, że nikt w Rosji nie jest odpowiedzialny za katastrofę.

To w Polsce najmniejsza myśl o zamachu, najcichsza wątpliwość, była i jest uznawana za debilizm skrzyżowany z oszołomstwem i bezczelnością, powstały na tle nienawiści i rusofobii.

Gdyby śledztwo wykazało zamach, byłoby wiele ofiar moralnego bankructwa i zadławienia się własnym szyderstwem.
W Polsce, nie w Rosji…

Janusz Wojciechowski, 14-12-2010

http://niezalezna.pl/artykul/gdyby_sledztwo_wykazalo_zamach_/42446/1

Oceń artykuł:
(4.75)
głosów: 12
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters