“NIE WIADOMO, JAK ZGINĄŁ GOSIEWSKI”

Publikacja w serwisie: 16 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Mecenas Rogalski komentuje podejrzenia prokuratury dotyczące próbek DNA ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Mam wątpliwości co do przyczyny śmierci Przemysława Gosiewskiego. Tak jak w przypadku innych ofiar katastrofy 10 kwietnia nie dysponujemy zdjęciami z sekcji zwłok. Z tego powodu, być może, należałoby doprowadzić do ekshumacji wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej – powiedział w RMF FM mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik kilku rodzin ofiar.

Mecenas Rafał Rogalski

Wczoraj RMF FM poinformowało, że w przypadku co najmniej kilku ofiar katastrofy smoleńskiej prokuratorzy mają podejrzenie, że nie zgadzają się próbki DNA pochowanych szczątków. To może oznaczać, że w konkretnych grobach leżą części ciał różnych osób. Zdaniem RMF FM taka wątpliwość ma też dotyczyć ciała Lecha Kaczyńskiego.

Rogalski przyznał, że wciąż nie ma pewności czy na Wawelu spoczywają ciała Marii i Lecha Kaczyńskich. – Od pół roku sprawa jest tak naprawdę wyjaśniana. Bardzo szczegółowo analizowane są materiały, także te materiały, które przyszły z prokuratury rosyjskiej. Natomiast tej pewności wciąż nie ma – powiedział.

Domniemane nieprawidłowości związane z sekcją i pochówkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego były sygnalizowane już w lipcu 2010 roku. Wniosek został jednak oddalony.

16-12-2010

http://niezalezna.pl/artykul/_nie_wiadomo_jak_zginal_gosiewski_/42539/1

Oceń artykuł:
(4.67)
głosów: 9
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters