Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK

Publikacja w serwisie: 17 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Morozow: “Proszę czytać raport MAK. Tam są odpowiedzi na wszystkie pytania” » Polski rejestrator szybkiego dostępu zarejestrował wszystkie dane? » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » “List z Polski” – Holendrzy usłyszeli pytania, których nie jest w stanie wyartykułować większość polskich dziennikarzy » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Aleksiej Morozow – MAK OPUBLIKUJE PEŁNY ZAPIS ROZMÓW KONTROLERÓW » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy; wrócą w piątek » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Nie możemy pozwolić, aby oceny dotyczące historii, polityki i kultury narzucali nam spadkobiercy komunizmu » 54 pytania » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » 54 pytania nadal aktualne – aktualizacja 13.05.2010 » Pytania w sprawie Smoleńska wciąż aktualne… » Harvey Kushner w Sejmie RP – pytania dziennikarzy » Tajne kody, jawne pytania – Aleksander Ścios » Ktoś powinien dać odpowiedź na pytania, które nie padły na konferencji MAK » Minęły już trzy miesiące od chwili, gdy – zgodnie z zapowiedzią premiera – posłowie powinni otrzymać odpowiedzi na swoje pytania » Zapomniana umowa z Rosją? » Rosja: to my jesteśmy winni katastrofy » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » Rosja stopniowo odkryje archiwa? » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » To Rosja chciała osobnych wizyt w Katyniu » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Nie uznajemy raportu MAK » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Rosja zawiesza użytkowanie Tu-154M; “zbyt awaryjne” » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Rosja: Sprawa kontrolerów lotu ze Smoleńska nie istnieje » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Komentarz Ewy Błasik do raportu MAK » MAK zadowolony z raportu Millera » Rosja: Mamy wiele pytań ws. Smoleńska do strony polskiej » Komentarz do raportu MAK – Kozi Dryngiel » Polska przekazała uwagi do raportu MAK » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego na temat katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem – oświadczył przedstawiciel MSZ Federacji Rosyjskiej Aleksiej Sazonow. Wiceszef MAK Oleg Jermołow potwierdził, że otrzymał uwagi Polski do dokumentu.

Rosyjscy eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania strony polskiej dotyczące raportu MAK. Kontynuacja współpracy ekspertów to jest to, co potrzebne jest naszym krajom – oświadczył Sazonow, którego cytuje radio Echo Moskwy.

Przedstawiciel MSZ Rosji dodał, że “najważniejsze, to nie upolityczniać sytuacji”.

Wiceszef Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Oleg Jermołow potwierdził, że MAK otrzymał uwagi Polski do projektu raportu końcowego. Zapytany, kiedy należy spodziewać się stanowiska MAK w sprawie zastrzeżeń nadesłanych przez Polskę, Jermołow odparł, że konwencja chicagowska nie narzuca tutaj MAK żadnych terminów.

Tusk: Raport MAK-u nie do przyjęcia

Premier Donald Tusk oznajmił dziś, że projekt raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego dotyczący katastrofy smoleńskiej w tym kształcie, w jakim został przysłany przez stronę rosyjską, jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia. On z punktu widzenia polskiej strony, w tym kształcie, w jakim został przesłany, jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia. Tym bardziej że te zaniechania czy błędy, czy brak pozytywnej reakcji na postulaty polskiej strony – to wszystko pozwala nam powiedzieć, że niektóre wnioski w tym raporcie są w związku z tym nieuzasadnione. Nie mówię, że fałszywe, ale nie znajdują potwierdzenia w badaniach, tak jak my to oceniamy. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź strony rosyjskiej – oświadczył Tusk.

Premier dodał, że uwagi strony polskiej do projektu raportu dotyczą tylko tych fragmentów, “co do których mamy wątpliwości”, zatem “nasze uwagi nie są w tej chwili alternatywnym raportem”.

Wypowiedź Tuska jest szeroko cytowana przez rosyjskie media. Przekazały ją m.in. agencje ITAR-TASS, RIA-Nowosti, Interfax i Rosbałt, a także rozgłośnie Echo Moskwy i Głos Rosji. Ta ostatnia oceniła nawet, że premier Polski poszedł w ślady Jarosława Kaczyńskiego.

Polska przekazała w czwartek Rosji uwagi do projektu raportu końcowego MAK dotyczącego katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem; w sumie przesłano ok. 150 stron dokumentów.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-rosja-odpowie-na-pytania-polski-dotyczace-raportu-mak,nId,313419

17 grudnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Alicja :

    Tusk czuje, że raport w aktualnej formie by nie przeszedł,czuje zagrożenie, próbuje się wykpić tanim kosztem, przyznał przecież, mimo rzekomego oburzenia, że większość winy leży po stronie polskiej. To co robi obecnie to tylko zasłona dymna, Rosjanie coś tam wysmażą wskazując na kontrolerów i będzie po sprawie, a Tusk zamiast przed trybunał trafi na pierwsze strony gazet jako zwycięzca prawdy i obrońca dobrego imienia Polski.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • andrew001 :

    Zamachowcy nie zdolaja zmyc krwi z rak, wszystko jedno jak by sie starali! Jedyne rozwiazanie to Trybunal za zdrade i masowe morderstwo!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters