Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi

Publikacja w serwisie: 20 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Macierewicz o kopiach stenogramów » Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała? » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Więcej o rządowym Tupolewie » O CZYM MÓWI PROTOKÓŁ Z NOCNEJ NARADY » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Małgorzata Wassermann: Raport MAK w kilku punktach mówi wprost nieprawdę » Gaz łupkowy – za koncesję Bułgaria dostanie 300 razy więcej niż Polska » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » Macierewicz: To była zbrodnia » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Mój dziadek został zamordowany, a ojciec zginął w katastrofie samolotowej – mówi Izabella Sariusz-Skąpska » Antoni Macierewicz – Komisja Obrony Narodowej » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » TUSK POD SĄD » Co ukrywa premier Tusk? » Tusk straszy wojną » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk zaorał specpułk » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Premier Donald Tusk marszczy brew » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK


- Pan Tusk zdaje sobie sprawę, że ta zabawa się kończy. Że nadchodzi moment, kiedy Rosjanie przerzucą winę na niego – mówi Antoni Macierewicz w wywiadzie dla portalu Wpolityce.pl.


- Pan Tusk zdaje sobie sprawę, że ta zabawa się kończy. Że nadchodzi moment, kiedy Rosjanie przerzucą winę na niego. Powiedzą: “My jesteśmy w porządku, to Polacy są winni. Martw się panie Tusk sam ze swoimi obywatelami. I to Tusk chce powstrzymać. Stąd ta nielogiczność jego działania, stąd krycie Rosjan przez osiem miesięcy i nagły zwrot – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z portalem Wpolityce.pl.

Pan Antoni Macierewicz

Zdaniem Macierewicza premier Tusk wie znacznie więcej nt. katastrofy smoleńskiej, niż mówi publicznie. – Dysponował raportem zrobionym w oparciu między innymi o czarną skrzynkę parametrów lotu. A taka skrzynka notuje, odzwierciedla każdy najdrobniejszy ruch każdej części mechanizmu Tu-154M. Daje pełen obraz wydarzeń. Na tej podstawie zrobiono analizę, którą pan Tusk otrzymał. I wiem, że ją zna – dodaje poseł PiS.

Macierewicz odniósł się także do reakcji Donalda Tuska na raport MAK. Premier stwierdził, że jest on “nie do przyjęcia”. – To wynik wielu czynników, przede wszystkim strachu. Pan Tusk zdał sobie sprawę, ze wszystkich tych nieprawidłowości, matactw i fałszerstw nie da się ukryć. Że one są oczywiste i nie można przejść nad nimi do porządku dziennego – tłumaczył Macierewicz. Jego zdaniem, premier przestraszył się, że cała odpowiedzialność spocznie na barkach rządu. – W tej sytuacji pan Tusk próbuje zabezpieczyć się przed nieuchronnością wynikającej stąd kompromitacji – dodał przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

19 grudnia 2010r

http://www.fronda.pl/news/czytaj/macierewicz_tusk_wie_wiecej_niz_mowi

Oceń artykuł:
(4.95)
głosów: 21
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters