Niespotykana prośba rosyjskich śledczych

Publikacja w serwisie: 23 December 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prokurator Rzepa: Monitorowaliśmy pracę rosyjskich śledczych » Bezczelność rosyjskich “śledczych” nie reagujących na polskie wnioski: Przekażcie nam swoje dokumenty procesowe » Polska–Rosja: bliższa współpraca śledczych » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Iwan Preobrażenski o liście otwartym rosyjskich dysydentów » MILCZENIE ROSYJSKICH GENERAŁÓW. » RAPORT ROSYJSKICH PSYCHIATRÓW » 10 KWIETNIA I NADAKTYWNOŚĆ ROSYJSKICH SŁUŻB » Zaskakująco podobne zeznania rosyjskich świadków katastrofy » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » Sprzeczności w rosyjskich protokołach: Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Chaos w rosyjskich dokumentach z sekcji zwłok ofiar katastrofy 10 kwietnia » Zastępca szefa sztabu rosyjskich WWS opisał ostatnie chwile prezydenckiego Tu-154M. » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Akcja “Wprost” i rosyjskich portali: szalony generał zniszczył polski samolot rządowy » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Prawda należy do Rosjan » Polscy archeolodzy nie mają zgody na wjazd do Smoleńska » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Smoleńskie kłamstwo WSI » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » To był wyrok śmierci dla Tu-154 » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Miedwiediew: gotów jestem powiedzieć Polakom… » “Słyszeliśmy nieludzkie krzyki przerażenia i bólu” » FSB TRZYMA ŁAPĘ NA ŚLEDZTWIE » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » Czy polscy lekarze uczestniczyli w sekcjach zwłok… » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » Rosjanie nie chcieli świadków » “Samolot nie mógł rozpaść się na kawałki” » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » Strategia “nieruszania niedźwiedzia w jego jamie” » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rosjanie zlecili polskim śledczym, aby przesłuchali wszystkie osoby, które od 10 kwietnia do dziś odwiedziły miejsce katastrofy smoleńskiej. Liczba przesłuchiwanych sięga setek – dowiedziało się RMF FM.

Skoro Rosjanie zwrócili się z wnioskiem o przesłuchania, to przedstawiciele prokuratury zapewniają, że będą przesłuchiwać z nadzieją na to, że Moskwa wie, co robi. Polscy śledczy jednak nie wierzą, że przesłuchania wniosą cokolwiek nowego do śledztwa.

Jak pisze RMF FM pracy będzie sporo, bo w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy Smoleńsk odwiedziło co najmniej kilka, o ile nie kilkanaście grup zorganizowanych i niezliczona rzesza osób, które dotarły tam na własną rękę.

Na razie prokuratorzy spotkali się z ponad stu osobami, ale lista przesłuchiwanych wzrośnie zapewne o następnych kilka setek.

(tw, bart)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niespotykana-prosba-rosyjskich-sledczych-do-Polakow-przesluchajcie-wszystkich,wid,12965934,wiadomosc.html?ticaid=1b75f&_ticrsn=3

20 grudnia 2010

Oceń artykuł:
(3.67)
głosów: 3
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • WiT :

  Takie wnioski to by się przydało argumentować. Rzeczywiście ludzie z zewnątrz mogą więcej wiedzieć od prowadzących śledztwo, trzeba się dowiedzieć, czy nie wiedzą za dużo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Ale wymyślają! Ciekawe co jeszcze przyjdzie im do głowy, aby namieszać..? Lepiej niech się wezmą u siebie za dochodzenie PRAWDY!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  WiT chcą ich przesłuchać, aby później uciszyć??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • WiT :

  @Inka
  Załóżmy, że byłaś dzień wcześniej w Smoleńsku, wtedy kwalifikujesz się na przesłuchanie. I o czym opowiesz? Jaka była pogoda?
  Czy takie przesłuchania służą odkrywaniu nowych faktów?

  O ile pamiętam Rosjanie zawsze robili dwie listy: czarną i białą, o swoich też. Tu nawet nie muszą prowadzić przesłuchań, bo bracia Polacy już to robią.
  A do czego im to potrzebne? No do czego to może być potrzebne?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • millenium :

  WiT zdaje się,że masz rację. Kto odwiedził prywatnie Smoleńsk po katastrofie ten jest patriotą. Czy to młody, czy stary. Tylko,czym skorupka nasiąknie za młodu to na starość trąci.Tego obawiają się i w Polsce i w Rosji, z nch wyrośnie za pare lat silna opozycja.A tak po kolei mając ich listę będą ich inwigilować, a czasami może i “odstrzelą”.
  Przykre będzie jeżeli nasi prokuratorzy pójdą na to.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Joseph Kozubek :

  Rosyjscy pseudo’ Eksperci, których brakuje ja buraków na stołach biednych Rosjan cierpią przez Terrorystę Putina, chcą wykorzystać naiwność rządu Donalda Tuska i dać zajęcie na przemianowanie obrazu ze Smoleńska.

  - Dlaczego, dlatego że taki świadek mimo woli postawi inne światło na katastrofę ze Smoleńska to jest osoba postronna i będzie plotła głupoty, a jeśli Tusk uczyni to to tak jak by szubienicę szykował sobie, a za skobel pociągnie Komorovsky, który ma dane życie od Ruskich i ma w dup..e Polaków, tylko on ma mieć dobrze tak jak na polowaniu, to są siermięgi z pól czerwonych, takich to powinni na drzewach umieszczać lub upadek z wysokości decyzyjnej?

  Przydała by się ‘wojna domowa’ w Polsce jest to nieźle rozwiązanie, nie warto ginąć ale warto usunąć rząd, który świadczy usługi na rzecz Państw wrogich, czyli Putina, a nazywany Terrorystą, tak Gruzję odwiedzą tak często i morduje niewinnych ludzi tak jak tych w Smoleńsku.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters