Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury

Publikacja w serwisie: 04 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Wiktor Suworow: To jest drugi Katyń » Drugi list Rogalskiego do Tuska ws. konwencji chicagowskiej » Na drugi krąg odchodzić zaczął, potem przepadł… » To nie piloci są winni katastrofy smoleńskiej. W odpowiednim momencie nacisnęli przycisk, który powinien był spowodować odejście samolotu na drugi krąg » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Graś przed komisją etyki » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przesłuchania premiera Donalda Tuska przez prokuraturę domaga się mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Hambura uważa, że premier zmienił stanowisko ws. oceny działalności badającego zdarzenie rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

We wniosku do prokuratury Hambura zwrócił uwagę na wcześniejsze wypowiedzi Tuska i uwagi polskiego rządu do raportu MAK. Jego zdaniem polska strona zmieniła swoje wcześniejsze stanowisko wobec działań Rosjan.

Prawnik uważa też, że podczas przesłuchania prokuratorzy mogą zapytać premiera o informacje dotyczące skrzynki parametrów lotu ATM, która rejestruje pracę najważniejszych komponentów technicznych samolotu.

Na podstawie tej analizy można się więcej dowiedzieć, jak doszło do katastrofy, a premier – jak mówi Hambura – dysponuje taką wiedzą.

To już drugi wniosek Stefana Hambury w sprawie przesłuchania Donalda Tuska. Pierwszy został odrzucony przez prokuraturę. W czerwcu zeszłego roku prawnik chciał, aby premier zeznawał m.in. ws okoliczności przygotowań do uroczystości w Katyniu.

http://tvp.info/informacje/polska/tusk-przed-prokuratura-ws-smolenska/3733606

3 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters