Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury

Publikacja w serwisie: 04 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Wiktor Suworow: To jest drugi Katyń » Na drugi krąg odchodzić zaczął, potem przepadł… » Drugi list Rogalskiego do Tuska ws. konwencji chicagowskiej » To nie piloci są winni katastrofy smoleńskiej. W odpowiednim momencie nacisnęli przycisk, który powinien był spowodować odejście samolotu na drugi krąg » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Graś przed komisją etyki » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Co zerwało linię energetyczną na półtorej minuty przed naszym samolotem? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przesłuchania premiera Donalda Tuska przez prokuraturę domaga się mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Hambura uważa, że premier zmienił stanowisko ws. oceny działalności badającego zdarzenie rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

We wniosku do prokuratury Hambura zwrócił uwagę na wcześniejsze wypowiedzi Tuska i uwagi polskiego rządu do raportu MAK. Jego zdaniem polska strona zmieniła swoje wcześniejsze stanowisko wobec działań Rosjan.

Prawnik uważa też, że podczas przesłuchania prokuratorzy mogą zapytać premiera o informacje dotyczące skrzynki parametrów lotu ATM, która rejestruje pracę najważniejszych komponentów technicznych samolotu.

Na podstawie tej analizy można się więcej dowiedzieć, jak doszło do katastrofy, a premier – jak mówi Hambura – dysponuje taką wiedzą.

To już drugi wniosek Stefana Hambury w sprawie przesłuchania Donalda Tuska. Pierwszy został odrzucony przez prokuraturę. W czerwcu zeszłego roku prawnik chciał, aby premier zeznawał m.in. ws okoliczności przygotowań do uroczystości w Katyniu.

http://tvp.info/informacje/polska/tusk-przed-prokuratura-ws-smolenska/3733606

3 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters