„Chcemy prawdy. Dosyć kłamstwa”

Publikacja w serwisie: 10 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » CHCEMY PRAWDY » Kopacz: Mam dosyć teorii spiskowych » Piloci: Nie chcemy służyć pod Majewskim » Chcemy poznać prawdę o tej śmierci » Nie zmęczymy się. Będziemy dociekać prawdy » Marta Kaczyńska domaga się prawdy » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » “Chcemy pierwsi poznać raport polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy 10 kwietnia” » Od kłamstwa do nienawiści » Kolejne kłamstwa? » Koalicja kłamstwa » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » KŁAMSTWA TVN, TOK FM I INNYCH MEDIÓW » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » [Kłamstwa MAK] Teza o “presji” i “naciskach” » Rekonstrukcja kłamstwa w teatralnym emploi » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Kogo przekonały kłamstwa rządu » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » [Kłamstwa MAK] Nawigator nie mógł przestawić ciśnieniomierza » Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Cztery miesiące po katastrofie… miejsce katastrofy zaczyna porastać trawą » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Mija dziewięć miesięcy od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób. PiS, jak co miesiąc, uczcił pod Pałacem Prezydenckim pamięć ofiar. Partia upomina się także o budowę na Krakowskim Przedmieściu pomnika. Poseł Mariusz Błaszczak podkreślił, że PO blokuje tę ideę, bo chce „zatrzeć pamięć o Lechu Kaczyńskim”.

Przedstawiciele PiS z liderem ugrupowania Jarosławem Kaczyńskim, jak co miesiąc, wzięli udział w porannej mszy św. w warszawskim kościele seminaryjnym w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po nabożeństwie złożyli wieniec przed Pałacem Prezydenckim, w miejscu gdzie stał drewniany krzyż.

Na uroczystości pojawili się m.in.: wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, szef komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński. Obecni byli także przedstawiciele rodzin zmarłych w katastrofie smoleńskiej, m.in. Andrzej Melak.

Osoby zgromadzone przed pałacem odmówiły modlitwę oraz odśpiewały hymn narodowy. Zebrani wznosili okrzyki: „Chcemy prawdy. Dosyć kłamstwa”, „Żądamy komisji międzynarodowej”.

Przybyli trzymali w rękach flagi oraz transparent z napisem: „Panie Tusk za skandaliczne śledztwo smoleńskie, człowiek honoru strzeliłby sobie w głowę. Wystarczy pana dymisja wraz z rządem PO”.

Jak co miesiąc zorganizowana będzie także wieczorna msza św. w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, której uczestnicy przechodzą później w „marszu pamięci” przed Pałac Prezydencki.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak uważa, że mimo upływu czasu Krakowskie Przedmieście pozostaje miejscem symbolicznym, które wskazały swoją obecnością dziesiątki tysięcy ludzi przychodząc tu po 10 kwietnia ubiegłego roku. Podkreślił, że w tym miejscu powinien stanąć pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich a także pozostałych 94 ofiar. Budowę pomnika blokują zdaniem Mariusza Błaszczaka politycy PO, którzy chcą zatrzeć pamięć o Lechu Kaczyńskim.

Polskie śledztwo w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zostało na początku stycznia decyzją Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało przedłużone do 10 kwietnia.

16 grudnia Polska przekazała Rosji swoje uwagi do projektu raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Liczą one w sumie ok. 150 stron. Premier oświadczył, że rosyjski projekt raportu jest dla Polski nie do przyjęcia.

http://tvp.info/informacje/polska/chcemy-prawdy-dosyc-klamstwa/3781366

10 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters