JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI

Publikacja w serwisie: 12 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » Politycy komentują raport MAK » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Raport MAK nie wiąże Polski » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Polski raport inny, czyli jaki? » Ruska bezczelność » ANODINA POGROZIŁA PALCEM » Dziurawy raport MAK » Ostateczny raport MAK już w środę » Alicja Zając – Raport MAK nas rozczarował » Raport MAK powstał wbrew międzynarodowym przepisom » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » Małgorzata Wassermann: Raport MAK w kilku punktach mówi wprost nieprawdę » Ewa Błasik – Raport MAK to Haniebna próba szkalowania pamięci mojego męża » “Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy?”, pytało dziś PiS » Kaczyński: akcja policji to fortel » Kłamstwo smoleńskie » Treść raportu MAK – dokumenty do pobrania » Raport co kwartał » Bronisław Wildstein, Lekceważący raport MAK » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa » RAPORT MACIEREWICZA o działaniach żołnierzy i pracowników WSI … » Raport MAK nie spełnia wymogów konwencji chicagowskiej » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Dopiero za dwa miesiące poznamy raport MAK w sprawie katastrofy » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Na początku przyszłego tygodnia raport MAK w sprawie katastrofy 10 kwietnia » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Raport MAK obwinia polskich pilotów i Polskę całkowicie jednostronnie – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Raport MAK, który jest konsekwencją polityki Donalda Tuska, to “kpina z Polski” – przyznał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skrytykował podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej cały raport. “Mamy efekt tych decyzji, które podjął premier Tusk. Chodzi o oddanie śledztwa Rosjanom oraz zaangażowania czynników związanych z Unią Europejską. To kpina z Polski” – tak prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował zaprezentowany dzisiaj raport MAK ws. katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiej.

Prezes PiS zaznaczył, że “była też próba podjęcia uchwały Sejmu”, mówiącej o tym, by “nawet w ramach konwencji chicagowskiej (…) wystąpić do Rosji, by śledztwo zostało przejęte przez Polskę”. Jak dodał, Tusk powiedział wtedy, że “nie można podważać zaufania do Rosji i tego rodzaju działania nie zostaną podjęte”.

Szef PiS ocenił, że gdyby przyjąć tezy Rosjan, to trzeba byłoby uznać, że załoga Tupolewa i niektórzy pasażerowie byli „grupą samobójców”. Kaczyński porównywał katastrofę Tu-154 z innymi wypadkami lotniczymi. “Mieliśmy na pokładzie masakrę, jest pytanie dlaczego tak się stało” – mówił.

Raport, który Jarosław Kaczyński nazwał “zespołem spekulacji nieopartych na niczym”, nie odpowiada na podstawowe pytania. Prezes PiS zapowiedział że “PiS zaproponuje uchwałę Sejmu, która odrzuca sprawozdanie”.

Jarosław Kaczyński domagał się wyjaśnienia wszystkich wątpliwości przez polski rząd, choć – jak dodał – ma niewielką wiarę w to, że gabinet Donalda Tuska cokolwiek pożytecznego w tej sprawie uczyni. Podkreślił też, że nic mu nie wiadomo, by prokuratura ostatecznie wykluczyła hipotezę zamachu.

Kaczyński dodał, że jedyne co można uznać za element prawdy w raporcie MAK, to komunikaty o złym stanie pogody i oraz informacje, że niektóre urządzenia techniczne nie działały w samolocie właściwie.

(Łw/tvn24, wp.pl)

http://niezalezna.pl/artykul/kaczynski_to_kpina_z_polski/43530/1

12 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters