Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce”

Publikacja w serwisie: 13 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » DEBATA: Na ile tragedia zmieni Polskę? » Skandaliczne słowa Tuska » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Petycja do OBWE o szczególny nadzór nad wyborami prezydenckimi w Polsce » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » “Moskowskije Nowosti”: rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

O ograniczaniu wolności słowa, fot. Monika JastrzębskaAnita Gargas, Katarzyna Gójska-Hejke, Joanna Lichocka, Jacek Karnowski, Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein i Rafał Ziemkiewicz wzięli udział w debacie “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce”. Debatę, zorganizowaną przez Solidarnych 2010 i Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej, prowadził Paweł Kukiz.

Na spotkaniu przedstawiono przykłady dyskryminacji w mediach publicznych dziennikarzy wyznających wartości konserwatywne i kojarzonych z prawicą.

Autorzy programów opisywali, jak ich programy przerzucano z pasma na pasmo, próbując w ten sposób zmniejszyć oglądalność. Licznie zgromadzona w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich publiczność mogła zapoznać się m.in. ze skandalicznymi kulisami likwidacji audycji “Trójka na Kresach” Katarzyny Gójskiej-Hejke w radiowej Trójce.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny “Gazety Polskiej”, opowiedział również o tym, jak niezależni dziennikarze poddawani są naciskom i represjom ze strony organów państwa i służb specjalnych.

Wśród osób, które pojawiły się na debacie, byli także m.in. Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda.pl, publicysta Piotr Semka, satyryk Jan Pietrzak i dziennikarka Teresa Bochwic.

(wg, Niezależna.pl)

12 stycznia 2011

film nadesłany przez MIK

Oceń artykuł:
(3.67)
głosów: 3
tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters