“Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy?”, pytało dziś PiS

Publikacja w serwisie: 13 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Generał amerykańskich Sił Powietrznych: pseudośledztwo to wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski » Akcja “Wprost” i rosyjskich portali: szalony generał zniszczył polski samolot rządowy » Dlaczego MON nie broni swojego generała? » Przestrzeń lotnicza nad Polską zamknięta, ale głowy państw mogą dolecieć na pogrzeb » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » A co dziś wstrzymuje raport? » Kaczyński wczoraj i dziś » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Lech Wałęsa: Ja im dziś wybaczam, ale oni mi już nie wybaczą » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » Cała Polska dziś się wstydzi – Stanisław Michalkiewicz » Dziś polscy archeolodzy i geodeci, dotarli do Smoleńska » Dla MAK generał to trup numer cztery » DLACZEGO ZAMILKŁ KOMPUTER POKŁADOWY » Były generał KGB w BBN. Stanisław Koziej: temat Smoleńska sam wypłynie » Raport MAK nie wiąże Polski » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Kim jest Generał Cieniuch ? » Generał Anodina melduje » Generał Czaban odchodzi z wojska » Dezinformacja – Kto i dlaczego?! » Generał Majewski o hańbie linczu na pilotach » GENERAŁ APELUJE O NIEWYCIĄGANIE POCHOPNYCH WNIOSKÓW » Generał Błasik nigdy nie pchał się do kokpitu » Generał NATO zaniepokojony śledztwem smoleńskim » Generał Anatol Czaban odchodzi z wojska » Dlaczego tupolewy spadały? » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » Dlaczego pilot Tu-154 lądował » Dlaczego Tu-154 lądował od wschodu? » Dlaczego sprawdzamy się w sytuacjach tragicznych ? » Nie wiemy, dlaczego nie zamknięto lotniska » Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. » Rosjanie nie mogą dyktować, co powinien robić generał Błasik » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Dlaczego ścieżka schodzenia nagle się załamała » Dlaczego w tupolewie zabrakło rosyjskiego nawigatora? » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » Katastrofa: dlaczego nie zadziałał system ostrzegawczy? » Generał Anatol Czaban odchodzi z wojska – pełny tekst oświadzczenia » Generał Sławomir Petelicki: Tusk kłamie. Oczekuję jego dymisji » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prawo i Sprawiedliwość na dzisiejszej konferencji prasowej pt.„Polska zhańbiona w oczach świata”, oceniło raportu MAK.

„Odrzucamy raport MAK, uważamy, że jest on niewiarygodny” – w imieniu PiS powiedział przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak. Stwierdził również, iż „jedyną możliwością, jaka stoi przed nami, jest powołanie obiektywnej komisji międzynarodowej”

Na konferencji prasowej posłużono się tytułami w zagranicznej prasie, które powtarzają główne tezy komisji MAK (wina pilotów, pijany gen. Błaszczyk – przyp.red.)

„Dziwi nas to, że w tej sprawie nie zabiera głosu zarówno premier, jak i prezydent. Podobno prezydent jest chory, ale dziwi nas, że nie zabiera głosu, kiedy Polska jest hańbiona” – powiedział szef klubu PiS. Jego zdaniem premier Tusk powinien w tym tygodniu złożyć w Sejmie informację w tej sprawie i poddać się ocenie posłów.

Posłanka Kempa pytała premiera m.in. o to “dlaczego nie dołożył wszelkich starań, abyśmy uzyskali protokoły sądowe i lekarskie badań toksykologicznych załogi i osób przebywających w kokpicie”.

Jak zauważa posłanka “te badania mogłyby wskazywać na prawdziwość tezy, którą na cały świat podała pani Anodina. Chciała pokazać, że to polski generał, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, kierował pilotami”

Odnosząc się do braku protokołów zapisu taśmy z obiektywnej kontroli lotów, Kempa pytała również “co zrobił polski premier, abyśmy otrzymali rejestratory lotu Tu-154?”. „Chcę widzieć jedno jego pismo, jeden zabieg dyplomatyczny, co robił w tej sprawie, dlaczego milczał, dlaczego pozwolił na to, tytuły w zagranicznej prasie upokarzały Polskę i polskich oficerów” – dodała.

„Panie premierze proszę się stawić się jutro w Sejmie i nie chować głowy w piasek, proszę jak najszybciej wyjaśnić opinii publicznej, dlaczego w tej sprawie zrobił pan tyle zaniechań, dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy, tak jak oficerowie w Katyniu 70 lat temu” – zakończyła Beata Kempa.

(sp, niezalezna.pl)

http://niezalezna.pl/artykul/_medialny_strzal_w_tyl_glowy_/43586/1

13 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters