Ewa Błasik – Raport MAK to Haniebna próba szkalowania pamięci mojego męża

Publikacja w serwisie: 13 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Komentarz Ewy Błasik do raportu MAK » “Są dowody, że gen. Błasik był poza kokpitem” » Pseudoraport – próba podsumowania » SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 26.06.2010 » Ewa Błasik – “PROTESTUJĘ PRZECIW BIERNOŚCI RZĄDU TUSKA” » Rosjanie nie mogą dyktować, co powinien robić generał Błasik » “Przeraża mnie Pan, jako prezydent mojego kraju” » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Nowa próba katyńska » Próba otrucia to nie zbrodnia » RMF FM: Z dokumentów wynika, że gen. Błasik był w kokpicie » Ku pamięci Załogi TU-154 … » Generał Błasik nigdy nie pchał się do kokpitu » 10 maja: msza i Marsz Pamięci » Politycy komentują raport MAK » Raport MAK nie wiąże Polski » Tęsknimy! Ku pamięci Załogi TU-154 – Smolensk 10.04.2010 » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa » Marsz Pamięci 10 września 2010, Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego » Ekspert: gen. Błasik niekoniecznie pił alkohol » Gen. Błasik nigdy nie latał na takich samolotach » Gen. Błasik non é mai volato sugli aerei simili. » Adwokat Ewy Błasik: Rosjanie zrobili to, o co się do nich zwrócono » Raport co kwartał » Ostateczny raport MAK już w środę » Alicja Zając – Raport MAK nas rozczarował » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » Bronisław Wildstein, Lekceważący raport MAK » Raport MAK nie spełnia wymogów konwencji chicagowskiej » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Na początku przyszłego tygodnia raport MAK w sprawie katastrofy 10 kwietnia » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » Małgorzata Wassermann: Raport MAK w kilku punktach mówi wprost nieprawdę » Radosław Sikorski – Raport o przyczynach katastrofy musi przekonać opinię publiczną » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Dziurawy raport MAK » Protokół opóźni raport? » Raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego » A co dziś wstrzymuje raport? » RAPORT ROSYJSKICH PSYCHIATRÓW » Raport MAK za zamkniętymi drzwiami » Oskarżać pilotów i nie pytać o raport » Raport Zespołu Ekspertów Niezależnych (ZEN) » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Nie jest możliwe, aby mój mąż spożywał alkohol – mówi Ewa Błasik, wdowa po generale. Według raportu MAK we krwi dowódcy sił powietrznych, który zginął w katastrofie smoleńskiej, było 0.6 promila alkoholu.

Ewa Błasik, wdowa po generale, podkreśla, że nie ma dowodów, że jej mąż wywierał presję na pilotów ani że był nietrzeźwy.

- Raport MAK traktuję jako haniebną próbę szkalowania pamięci mojego męża – oświadczyła Ewa Błasik. – Tezy na temat roli męża są powtórzeniem propagandowego stanowiska władz rosyjskich, sformułowanego już godzinę po katastrofie – mówiła.

Wdowa po generale powiedziała, że w dostępnym materiale nie ma dowodów, wskazujących na zawartość alkoholu we krwi generała, ani takich, które potwierdziłyby, że wywierał pośredni lub bezpośredni nacisk na pilotów.

- Lot był dla męża wyjątkowy, miał przyjąć komunię w intencji krewnego, policjanta zamordowanego w Twerze – podkreśla Błasik, dodając że nie jest możliwe, by spożywał alkohol.

- Dlatego ten wyjazd przeżywał podniośle i meldował prezydentowi osobiście o gotowości wylotu – mówiła wdowa po generale.

Ewa Błasik mówiła, że jej mąż był człowiekiem honoru, a polski rząd powinien bronić godności oficerów. – Chciałabym zaprotestować przeciw bierności rządu Donalda Tuska – powiedziała. Jak dodała, w jej ocenie władze zawiodły w sprawie tragedii smoleńskiej.

Według MAK we krwi gen. Błasika było 0.6 promila alkoholu. Generał przyszedł do kabiny pilotów tupolewa kilka minut przed katastrofą.

agkm

http://testportal2.polskieradio.pl/5/3/Artykul/298220,Blasik-nie-ma-dowodow-na-alkohol-ani-na-presje

13 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters