“TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera

Publikacja w serwisie: 13 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » To kancelaria premiera odpowiadała za bezpieczeństwo lotów VIP-owskich » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Laury dla MAK za “obiektywizm, szczegółowość i wysoki poziom raportu, który w pełni odpowiada międzynarodowym standardom” » Sowieckie kłamstwo premiera » Raport MAK nie spełnia wymogów konwencji chicagowskiej » List otwarty do Premiera RP Donalda Tuska » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Andrzej Melak “Przemówienie premiera to obrona przez atak” » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » Dziurawy raport MAK » Empatia Premiera Tuska » Politycy komentują raport MAK » Raport MAK nie wiąże Polski » Ostateczny raport MAK już w środę » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Bronisław Wildstein, Lekceważący raport MAK » Alicja Zając – Raport MAK nas rozczarował » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa » NIK: urzędnicy premiera utrudniali kontrolę ws. lotów VIP » Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska » Tajemnicza śmierć dyrektora kancelarii premiera » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » TUSK POD SĄD » Ewa Błasik – Raport MAK to Haniebna próba szkalowania pamięci mojego męża » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » Małgorzata Wassermann: Raport MAK w kilku punktach mówi wprost nieprawdę » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk straszy wojną » Tusk zaorał specpułk » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Petycja o powołanie międzynarodowej komisji u prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dziś o godzinie 17:30 pod Kancelarią Premiera (Al. Ujazdowskie 1/3) rozpoczęła się pikieta pod hasłem: TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK. W demonstracji uczestniczy ponad 500 osób.

Zgromadzeni trzymają biało-czerwone flagi przewiązane kirami, mają też duży transparent: “Dziś Tusk rządzi, jutro naród go osądzi”. Co jakiś czas skandują: “Wolna Polska”, “Tu jest Polska, nie Rosja”.

Za przybycie protestującym podziękowała Katarzyna Gójska-Hejke. Redaktor naczelna “Nowego Państwa” podkreśliła rolę niezależnych mediów, przede wszystkim należących do Strefy Wolnego Słowa, w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. - Po ostatnich decyzjach rządu można powątpiewać, czy Donald Tusk jest rzeczywiście polskim premierem, bo wygląda, jakby realizował bardziej cele innego państwa - powiedział do uczestników pikiety Rafał Dzięciołowski z Fundacji Niezależne Media. - Donald Tusk oddał śledztwo Rosjanom, może miał powód, może było mu to na rękę, ale jedno jest pewne: raport MAK to kpina z Polski. Ale my będziemy domagać się prawdy i każdego 10. dnia miesiąca będziemy spotykać się razem, aby pokazać, że nie zapomnimy - dodał Dzięciołowski.

Gdy demonstranci zaczęli krzyczeć “Rząd pod sąd”, przed siedzibą premiera zaczęło pojawiać się coraz więcej policjantów. Protestujący jednak spokojnie zaczęli się rozchodzić.

(tz, wg, Niezależna.pl)

http://niezalezna.pl/artykul/_tusk_odpowiada_za_raport_mak_pikieta/43546/1

13 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters