Lech Wałęsa: powinni “strzelać, żeby odstraszyć”

Publikacja w serwisie: 14 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Lech Wałęsa: Ja im dziś wybaczam, ale oni mi już nie wybaczą » Lech Wałęsa: to żniwa dla wiecznych spiskowców » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Wałęsa gotów do powrotu do polityki » Wałęsa cofnął pozew wobec Lecha Kaczyńskiego » “Tragedia w Smoleńsku to nie wypadek, a rezultat błędnych decyzji”. Wałęsa w TOK FM » Smoleńsk: Pasażerowie Tu-154 powinni przeżyć » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » EDMUND KLICH – Co miałem zrobić – wysłać GROM, żeby opanował MAK? » Minęły już trzy miesiące od chwili, gdy – zgodnie z zapowiedzią premiera – posłowie powinni otrzymać odpowiedzi na swoje pytania » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » Lech i Maria Kaczyńscy spoczną w jednym sarkofagu » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Z przykrością stwierdzam, że dużo więcej błędów jest po naszej stronie. Po tamtej jest tylko jeden błąd: należało zabronić lądować, a jak nie, to strzelać, żeby odstraszyć – powiedział dziennikarzom Lech Wałęsa.

W jego opinii, odpowiedzialność Polaków za katastrofę smoleńską jest ewidentna.

- Samolot się spóźnił, chciał nadrobić czas. Nie powinien startować, a w ogóle już lądować. Czego tu jeszcze szukać? – stwierdził b. prezydent.

- Od tego trzeba zacząć, że ten wyjazd nie powinien mieć w ogóle miejsca. Premier nas reprezentował. Prezydent mógł dać mu tekst i żądać, że ma przeczytać nad grobami – mówił Wałęsa.

“Sytuacja bez wyjścia”

W jego ocenie na rosyjskich kontrolerów na lotnisku był wywierany pewien nacisk.
“Ale jaki? Jeśli oni zadzwonili co robić, bo Polacy chcą lądować, a pogoda jest zła, to prawdopodobnie z Moskwy odpowiedź była taka: maksymalnie im to trzeba ułatwić, bo będzie wielki skandal, jak nie puścimy prezydenta Polski. Oni byli w sytuacji bez wyjścia – ocenił Wałęsa.

Zdaniem Międzynarodowego Komitetu Lotniczego (MAK) bezpośrednie przyczyny katastrofy smoleńskiej to: nieodejście od lądowania mimo złych warunków, nieuwzględnienie komunikatów TAWS i presja na załogę. Według MAK lot Tu-154M był lotem międzynarodowym, którego dowódca podejmuje samodzielnie decyzję o lądowaniu bądź opuszczeniu lotniska, a załoga podjęła próbę lądowania mimo warunków meteo poniżej minimalnych.

MAK stwierdził też, że żadne z uchybień prowadzących do katastrofy nie obciąża strony rosyjskiej. Według MAK polska załoga wielokrotnie dostawała informacje, że warunki na lotnisku nie odpowiadają minimum potrzebnemu do lądowania. Jak podkreślono, samolot Tu-154M przed wylotem z Warszawy funkcjonował dobrze.

MAK wskazał też, że nie było pozwolenia na lądowanie załogi w Smoleńsku, w organizacji lotu były istotne braki dotyczące przygotowania załogi i wyboru dodatkowych lotnisk, a na załogę była wywierana presja poprzez obecność w kokpicie samolotu osób trzecich.

13 stycznia 2011

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/298341,Walesa-powinni-strzelac-zeby-odstraszyc

TW “Bolek” jest filmem dokumentalnym, który przedstawia pracę historyków IPN – Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka – nad książką pt. “SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”. Autorzy książki sugerują, że Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W filmie pokazano nie tylko metodologię pracy historyków nad książką, ale też zeznania osób potwierdzających tezę Cenckiewicza i Gontarczyka.

Pobierz film TW BOLEK [część 1 z 2 ] , [część 2 z 2]

Oceń artykuł:
(4.58)
głosów: 12
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • WiT :

  Adminie ten komentarz to jest raczej od filmu tvn-owego.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 3

 • admin :

  @WiT
  Masz rację, komentarz:
  Film ten nie jest biografią Lecha Wałęsy. Jest jedynie krytycznym spojrzeniem na dokumenty i relacje, które od lat są przedmiotem sporów jego zwolenników i przeciwników byłego prezydenta. Autorzy mają też nadzieję, że przedstawione w filmie materiały nie staną się narzędziem w doraźnej walce politycznej

  dotyczy filmu TVN “TW BOLEK”

 • essex99 :

  Najlepiej niech ten dureń sam sobie strzeli w łeb razem ze swoimi kolesiami ubekami z którymi zbudował III RP. A jego wywody na poziomie przedszkolaka może sobie pan “doktor” przedstawiać w sraczu. I tak za dobre miejsce.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 50 Thumb down 5

 • Magdalenka :

  Premier miałby przeczytac tekst w imieniu prezydenta????????????jeszcze nie słyszałam większej bzdury…
  A jak prezydent A.K .zataczał się nad grobami w Katyniu..to nikt nie musiał czytać w jego imieniu????I wszystko wtedy grało,w końcu przyjaźń sowiecko-polska suto polewana samogonem kwitła….

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 44 Thumb down 3

 • hk6306 :

  Panie L.Walesa nigdy nie mialem szacunka wrecz nienawidzilem komunistow i ich obrancow dla pana tez nie mam za takie wypowiedzi . Moze pan jest jednym z nich co to zrobili ? Przeciez pan nie nawidzil braci Kaczyskich obecnie tylko juz jednego ktorego tak samo nienawidzi .Zaczynam podejzewac ze pan swoje brudne paluchy tez maczal w “katastrofie” Smolenskiej.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 44 Thumb down 2

 • Marti :

  Pozostaje nam tylko modlić się za tego biednego człowieka, a raczej za jego zagubioną duszę. Za tyle oszczerstw będzie musiał długo pokutować ….

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 30 Thumb down 4

 • PZU :

  Bolek jak zwykle lubi paplać, ale tym razem chyba właśnie tak było.

  Masz swoje zdanie? Thumb up 11 Thumb down 12

 • PZU :

  oczywiście mowa o strzelaniu.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 3

 • slavas :

  To jest niestety dramat czasów, w których żyjemy. Nikodem Dyzma polskiej polityki o moralności typa spod ciemnej gwiazdy, zamiast na śmietniku historii, ciągle w centrum zainteresowania niektórych mediów. Mam nadzieję, iż w końcu również w przypadku tego typa prawda zatriumfuje!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 29 Thumb down 4

 • Prawdzic :

  Ostatnio dosłownie się zaroiło od agentów na najwyższych szczeblach władzy,którzy jak uprzedzał śp. prof Paweł Wieczorkiewicz, przy najbliższej sytuacji konfliktu interesów między Polską i Rosją opowiedzą się po stronie tej drugiej(patrz Komorowski,Tusk,Sikorski, Turowski, Graś, Arabski czy dwa Klichy). W tej sytuacji Bolek chce koniecznie przypomnieć o sobie. Przecież całe dorosłe życie poświęcił służbie służbom, a jego zasługi są ogromne. Nasz “bohater narodowy” pragnie się zatem wyróżnić na tle swoich znamienitych kolegów jeszcze większą służalczością wobec Kremla. Przydałoby się żeby przynajmniej wypowiedział się po rusku, to może by się chociaż z Grasiem zrównał,a tak chociaż bąk zjadliwy to o niewielkim zasięgu. Jakby na to nie patrzeć to już inny etap i jak to mówią przeminęło z “wiatrem”.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 30 Thumb down 3

 • stan :

  Polski “Dalai Lama”,filozof i filantrop itp. itd… Nie zawiazujcie pyska wolowi mlocacemu.
  Moze tak popadnie w samozachwycenie, ze sam objawi nam prawde.Mojzesz od siedmiu bolesci.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 2

 • podajdalej11 :

  Od.podajdalej11 USA February,04/2010, USA
  Test na pojednanie.
  Odezwa Rezerwisty do Rodakow!!!
  Rodacy zadawajmy pytania kiedy? obecnie zyjacy Prezydenci RP zaczna w imie jednosci narodowej dochodzenie wykluczajace ponad wszelka watpliwosc udzial Prezydenta RP, Ryszarda Kaczorowskiego w decyzi wymuszania ladowania w Smolensku i wspolnego picia alkoholu z Prezydentem RP Lechem Kaczynskim.
  Uwazam ze jest to wskazane w podziekowaniu za przekazane insygnia wladzy panstwowej.
  Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps. E-mai: tarwidemb@aol.com
  P.S. Jezeli Prezydenci RP takiej woli nie maja to moze zaproponuja
  Panu Jaroslawowi Kaczynskiemu, role Ambasadora w tej sprawie jako 100% gwaranta wyjasnienia katastrofy Smolenskiej do konca. Zostawiajac sobie role kosultantow w tej sprawie.
  Wiecej info pod haslem: Przeslanka do wypadku, Mr.jan tarwid, 47Szps, swiatla zdradzieckie.
  =============================================
  From: podajdalej11 USA February,04/2010 USA
  A test for reconciliation.
  An appeal from a reservist to compatriots.
  Let’s ask the government and ourselves when will the currently living presidents of the Republic, in the name of national unity, start an inquest which will without any doubt eliminate the participation of President Ryszard Kaczorowski in the decision to persist on a landing in Smolensk and in the joint alcohol drinking with State President Lech Kaczynski. I believe this is recommended in the thanks that President Riszard Kaczorowski expressed during the transfer of the insignia of state powers.
  Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps. E-mail: tarwidemb@aol.com
  P.S. If the Presidents of the Republic don’t have the desire to do so, then maybe they should suggest to Mr. Jaroslaw Kaczynski the role of ambassador in this case and as a 100% guarantor for the full clarification of the Smolensk accident and leave to themselves the role of consultants in this affair.
  More info under keywords: Przeslanka do wypadku, Mr.jan tarwid, 47Szps, swiatla zdradzieckie.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 • podajdalej11 :

  Pragne umiescic n/w wpis, ktory umiescilem na interia.pl jako odpowiedz co powinien zrobic kontroler w Smolensku?.
  Od podajdalej. Jan,28/2011 USA
  Cytat: “Wiceszef rządu Rosji Siergiej Iwanow oznajmił też, że “kontrolerzy lotów nie mogli zabronić lądowania, jeśli dowódca statku powietrznego lub ktoś inny, który był w tym czasie w samolocie, podjął decyzję, by lądować za wszelką cenę”.
  Z calym szacunkiem dla Pana Siergieja Iwanowa jako, Kapr.Rez.Lot.Pol. mam inna ocene.
  Moja ocene wpisalem dnia, Jan,25/2011, i przypominam ponownie:
  Od.podajdalej11 Jan,25/2011 USA
  Click here: Komorowski o raporcie MAK: Stalo sie niedobrze
  Pragne sie odniesc do stwierdzenia z w/w wpisu cytuje;
  “trudno nam sobie wyobrazić, co by się działo w Polsce, gdyby strona rosyjska nie pozwoliła na lądowanie tupolewa”. W takiej sytuacji wskazane jest wywieszenie ksiazki zyczen i zazalen.
  O takim wyjsciu powinien wiedziec kierownik lotow.
  W mojej ocenie kierownik lotow bedac w kontrowrsyjnych rozkazach powinien dac znac zalodze samolotu ze w oparciu o optyczna kontrole stwierdza ze podwozie jest tylko czesciowo wysuniete.Stwierdzam ponad wszelaka watpliwosc ze doswiadczenie Rosyjskich kontrolerow jest tak wielkie ze potrafja sprowadzic samolot w podobnych warunkach i gorszych na ziemie nawet gdy jest niezdolny do lotu.
  Wskazane jest sprawdzic ponad wszelka watpliwosc jak kontroler lotniska w Smolensku kontroluje swiatla podejscia do ladowania?.Sadze ze kontroler zostal wprowadzony w maliny.
  Oceniam ze w wyniku tej katastrofy polscy piloci i technicy nigdy nie beda ufac swiatlom podejscia do ladowania. Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.pol.47Szps.
  Do w/w wpisu pragne jeszcze dodac ze koncze aktywne pisanie n/w propozycja i przechodze na „Krasulapakt” owanie.J.T.
  ============== Propozycja Kasandry:
  podajdalej11, Jesli masz odwage Polaka lub Rosjanina: Jan.28/2011, USA.
  Niezmiennie z uporem Kasandry proponuje Rodakom i braciom Rosjanom:
  1) Zorganizowanie w Smolensku miedzynarodowego wspolzawodnictwa w ladowaniu podczas mgly bez procedur i bez kontrolera. Na warunkach jakich ladowal Tu-154, w Smolensku w dniu 10 kwietnia 2010 roku.
  Cel wspolzawodnictwa to jak uniknoc podobna katastrofe Smolenska w przyszlosci.
  2) Zorganizowanie w Smolensku corocznego miedzynarodowego turnieju szachowego pod nazwa „Przeslanka do wypadku” w celu upamietnienia katastrofy Smolenskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku.
  Po wiecej info, wpisz do przegladarki:
  1) Sensacyjne zeznania pilota Jaka-40. To byl wyrok smierci dla Tu-154
  2) Pamieci ofiar katastrofy TU-154M – 47 Szkolny Pulk Smiglowców.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps. E-mail: tarwidemb@aol.com
  P.S.Brak odpowiedzi odemnie znaczy ze listy od Was sa blokowane.
  Zagadke szachowa wysylam BEZPLATNIE w jezykach: polskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim, francuskim.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Lora :

  Ja tylko jedno chciałabym w tej kwestii powiedziec, gdyz wogole nigdzie ten wątek nie był podnoszony. Mianowicie: od początku katastropfy propaguje się pogląd jakoby strona rosyjska była pod presją dyplomatyczną ws. lądowania w Smoleńsku tej delegacji ze S.P. Preztdentem na czele. ra teza zawiera się właśnie w zdaniu, któte m.inn. wygłasza Wałęsa “jakby zakazali lądować to byłby wielki skandal” albo “nie zakazali lądowac , źle bo była katastrofa, jakby zakazali to byłaby awantura ze strony opozycji jak mogli zakzać”, albo “gdyby zakazali lądować to byłyby wielkie pretensje i posądzanie o złoscliwość, a tego Rosjanie cgcieli uniknąć” itp. frazy utrzymane w tym tobie przewijają się praktycznie prawie od 10.04.10.

  A mnie nutuje jedna mysl od pewnego czasu, i własnie wątek tej mopjej mysli nie był chyba nigdzie podnoszony:

  Jak mozna tworzyć takie tezy w sytuacji, gdy Rosja wogole nie przejmowała się naszym Prezydentem; gdy nie odpowiadano na prośby dotyczące pogody na Siewiernym, gdy nie odpowieadano na listy z Kancelarii Prezydenta wysyłane do ambasady rosyjskiej w Polsce; gdy Putin zaprosił Tuska na obchody 07.04.10 doskonale wiedząc o obchodach 10.04.; gdy nie odpowieadano na prośby dotyczace lidera na pokładzie Tupolewa, ktore wysyłano do Rosji??? O jakim skandalu się spekuluje? Że niby Rosjanie tak się przejęli, tak się zestresowali naszym Pezydentem? że niby nie chcieli Jego złosci, pretensji???
  Ależ oni z przyjemnoscią i satysfakcją odesłaliby cała tę delegację gdziekolwiek, najlepiej na dalekie lotnisko zapasowe, mając tak sprzyjające warunki ku temu jak zła pogoda…
  Putin nie znosił Lecha Kaczyńskiego. W otoczeniu Kremla mówiło się, ze Lech Kaczyński nigdy nie będzie zaproszony do Moskwy, nigdy nie będzie przyjęty dyplomatycznie przez rosyjskich przywódców.

  Mysleć o tym, że Rosja moze obawiać się jakiegokolwiek skandalu, w oddatku w konfrontacji ze S.P. Lechem Kaczyńskim, jest po prostu albo głupota, albo celową propaganda, i w tym wypadku przychylam się do drugiej opcji.

  Rosja ma w dupie wszystko i wszystkich, a szczególnie Polske, o czym doskonale przekonalismy sie słuchając i czytająć rapoty MAKu. Obawiac sie skandalu??? Dla Rosji takie słowo nie istnieje.

  Jeszcze raz powtarzam moja mysl, ktora od dłuższego czasu chodziła mi po głowie i nie mogłam jej uchwycic w słowa, wciąż gdzieś mi sie ta mysl rozpraszała, aż wreszcie wczoraj mi sie udało ja zatrzymać:

  Todjanie z satysfakcja, nie przejmując sie niczym i nikim, odesłaliby naszą delegację 10.04. na lotnisko zapasowe. Władze rosyjskie są butne wobec Polski, i nie znosiły S.P. Prezydenta, więc pokazanie, gdzie Jego miejsce, czyli pokazanie S.P. L. Kaczyńskiemu wyższości rosyjskich procedur miesci sie dokładnie w sposobie działania Rosjan wobec Polaków.
  Przyjrzyjmy się jeszcze w tym kontekscie paru faktom:
  - opoźnianie konwoju z Jarosławem Kaczyńskim, jadącego do zidentyfikowania ciała L.K.
  - problemy na granicy rosyjskiej (Polaków zawsze długo trzymają)
  - odwoływanie wizyt w Polsce przez rosyjską dyplomację, gdy u nas dochodziło do pobicia obywateli rosyjskich (nawey przez zwykłych chuliganow, nawet nie przez Polakow)
  - skandal z embargi na polskie mieso.

  Czy te fakty świadcza o jakimkolwiek liczeniu sie z nami jako partnerem, wobec ktorego risyjskie władze używają sformulwoania “obawa przed skandalem”.

  Putinowi zależalo tylko na jednym: pokazac światu swoja wolę pojednania ws. Katynia, co miało symbolizowac jego europejskość, jego wolę reformowania Rosji, takiże pod kątem ideologicznych przemian.
  Zrobił to jednak w charakterystyczny dla siebie sposob, dopiekajac dwie pieczenie przy jednym ogniu: nie licząc sie z organizowaną jak co roku utoczystościa z udzialem rodzin katyńskich, zaprosił sobie Tuska na własna uroczystość. W tem sposob pokazał światu wyzej wspomniana dobrą wolę (i głupim Polakom), oraz rzeczywistą pogardę dla Lecha Kaczyńskiego i rodzin katyńskich.

  Władze Rosji po prostu nie mogły obawiac sie jakiegokolwiek skandalu związanego z zamknieciem lotniska z powodu złych warunków pogodowych.
  A że przyjecie delegacji na lotnisko nadzorowaly słuzby rosyjskie podległe Putinowi, to wiemy ze stenogramów.

  Władze Rosji miały te delegacje głeboko w poważaniu, o czym świadczy i to, że delegacja ta nie otrzymala “meteo” z lotniska Siewiernyj, i to, że nie otrzymała lidera rosyjskiego na pokład, i to, że dostała błedne karty podejścia, i to, że nie doposażono lotniska na te wizytę. O nic strona rosyjska nie zadbała jesli chodzi o tę delegację. O jedno jednak zadbała: by koordynować sprowadzenie naszego samolotu przez słuzby federalne.
  Dziwne. Tylko o to zadbano, i to w sposób specyficzny: te słuzby były li tylko po to, by broń Boze kontrolerom nie przyszło do glowy zamykac lotniska. Wcale nie po to, by pomóc naszej załodze bezpiecznie posadzic samolot.

  Acha, zadbano jeszcze byc może i o to, by na lotnisku nie było oficerow BOR. Kto wie, czego jeszcze sie dowiemy? Moze własnie tego, że decyzja ta, jak wiele innych, zapadła własnie tutaj, w Rosji. Wiadomo juz, że nie pozwolono, by Borowcy na cmentarzu posiadali jakąkolwiek broń ostrą. Co jest skandalem. Wiadomo juz tez, ze na lotnisku to rosyjskie służby federalne (FSB) miały chronic naszego Prezydenta i delegację. Byc może dowiemy sie, że powiedziano stronie polskiej, że nie ma potrzeby, by BOR był na lotnisku, bo jest FSB, a Polacy jak to Polacy skwapliwie się zgodzili.

  Wobec tego nasuwa sie jedno: co miały znaczyc znamienne słowa w stenogranie z wieży kontroli: „Panie generale, podchodzi do trawersu, 500 metrów. Wszystko włączone, wszystko. I reflektory w trybie dziennym… Wszystko gotowe”.

  Co gotowe? Kiedy nic co miałoby pozwolić bezpiecznie ladowac, gotowe nie było? Kiedy nie zrobiono nic, co miałoby pomoc naszym pilotom?
  Moze gotowe to, co da pewność, że bezpieczenie wylądowac im się nie uda.

  I na koniec do Obserwatora2011 i ludzi, ktorzy patrzą na rzeczywistość w uproszczeniu:

  Napisałeś, że jesli Rosja miałaby zrobic zamach to tek, ze nie byloby zadnych sladow. Bo to wielki kraj i ma doskonałe słuzby.
  I tu się myslisz.

  Rosja to kraj, ktory posługuje się niezwykle zlozonym sposobem komunikowania się ze światem, i na tym polega geniusz słuzb specjalnych Rosji: Rosja pokazuje tyle, ile trzeba, by wzbudzić strach, niepewność, i tyle, że na tej podstawie nie mozna w żaden sposob ich oskarzyć publicznie. Taka dyplomacja. Nie bez kozery w świecie, szeptem wśrod dyplomacji Rosja nazywana jest mafijnym państwem. Bo takie zasady srtosuje własnie mafia. Zabije ci ojca tak, bys wiedział kto to zrobił, ale żebyś nie mogł z tym nigdzie pójść, nikomu sie poskarżyc. Tak, by pokazac ci twoja słabość i cie zniszczyć psychicznie. Myslisz, że dlaczego cały swiat liczy się z Rosja? Bo jest nieprzewidywalna. Bo ma jedne z najlepszych służb wywiadowczych na świecie i jedne z najlepszych służb specjalnych na świecie. Nie tylko dlatego, ze ma najbogatsze (byc może) złoża wszelkich bogactw naturalnych na świecie.

  Ale to dygresja tylko do Obserwatora.

  Tak naprawde zależało mi na pzekazaniu wszystkim, ktorzy tu wchodzą tej własnie mojej mysli, ktora przedstawiłam

  Nie dajcie sobie wkrecac kitu o rzekomym skandalu, którego bała sie Rosja. To taka sciema, i prostacki chwyt ponizej pasa, że aż inteligentnemu człowiekowi słow brak, żeby to ogarnac i przekazac, tak jak mnie brakowało przez tyle miesięcy.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 26 Thumb down 2

 • podajdalej11 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 9

 • Alicja :

  Lora,całkowicie się z tobą zgadzam, twój tok rozumowania jest absolutnie logiczny i wg.mnie zgodny z prawdą.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 2

 • Lora :

  Do podajdalej11:
  Moim celem bylo tylko i wyłacznie przekazanie mojego spostrzeżenia, które uważam za ważne, a nie przesłanianienie czegokolwiek. ja Pani/Pana tekstu wogole nie czytałam, dopiero teraz zapoznałałam sie, by sprawdzic, co rzekomo miałabym przesłaniać. A nie czytałam, gdyz Pana/Pani teksty “odpychaja” niestety (wg mojej oceny) stylistyką i typografia (układem) tekstu. Poza tym, po przeczytaniu, mnie osobiscie wydają sie nieco niepowazne. Nie do konca potrafie okreslić dlaczego.

  Ale spostrzeżenie, że kontroler lotow został wprowadzony w “maliny” jest wg mnie celne. Ja osobiscie sadzę do dłuzszego czasu, że kontroler był pionkiem w grze, i nie wiedział w czym bierze udział.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • podajdalej11 :

  Re. Pani Lora.Przykro mnie, ze moje pisanie jest dla Pani za bardzo odwazne.33 lata poza Ojczyzna sprawia ze dobra stylistyka u emigrantow zanika.Licze na to, ze wiersz pt. Wstyd, poprwi moja reputacje.
  Wstyd.
  Mysle teraz kochany Norwidzie,
  ze wiekszosc Polakow
  tkwi w Smolenskim wstydzie.
  Autor. Mr.Jan Tarwid

  Thumb up 1 Thumb down 1

 • podajdalej11 :

  Bolesnym i omijanym faktem jest to, ze w zakrwawionych oknach samolotu Tu-154M widoczne byly dziurki o srednicy kulki. Po moim wpisie na ten temat szyby zostaly powybijane. Lecz nic to, dowody zostaly zebrane i w polsko – rosyjskiej daczy zachowane. Oni wszyscy mieli sie spalic jak DINOZAURY przed spaleniem uratowalo wlaczenie gasnic.Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.
  oraz pierwszy zolnierz Krasulapakt.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • podajdalej11 :

  Zamach to jest dzisiaj pewne?. Tak pewne jak pewne jest to, ze “Parasolka to nie spadochron” a wybijanie szyb w samolocie TU-154M to wystarczajacy dowod dla prokuratora sadu kolezenskiego na wszczecie dochodzenia w sprawie zacieranie sladow.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol. oraz pierwszy zolnierz Krasulapakt.
  ——————————————————————
  An assassination is now confirmed?. As sure as can be is that an “umbrella is not a parachute,” and knocking out windows on the plane TU-154M is sufficient evidence in Colleague Court for the prosecutor to investigate the obliterating of evidence.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.
  and the first soldier of the Krasulapakt.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters