WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA

Publikacja w serwisie: 14 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Bankructwo teorii Edmunda Klicha » Stenogram z przesłuchania Edmunda Klicha » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » Polska od dawna chce przesłuchać kontrolerów » Kolejne “rewelacje” Klicha » Moskwa nie chce już Klicha » MAK: List od pana Klicha? Nic nie wiemy » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Pozorowane działania prokuratury » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Dla prokuratury sprawa kaset nieistotna » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Przesłuchają E. Klicha? » Kości spod Smoleńska trafiły do prokuratury » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » Ze wskazaniem na Klicha i Arabskiego » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Poważniejszy problem to przesłuchanie Klicha » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » Rafał Rogalski: jedyny błąd polskiej prokuratury był taki, że zawierzyliśmy rosyjskiej dokumentacji » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik prawny kilku rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, złożył wniosek do Wojskowej Prokuratury Okręgowej, by śledczy przesłuchali płk. Edmunda Klicha – polskiego akredytowanego przy MAK. Prawnik chce także, by zabezpieczono komputer Klicha. Dlaczego?

Hambura powołuje się na następującą wypowiedź Klicha: „- Ja mam te nagrania w swoim komputerze nawet – stwierdził. – Rozmowy na wieży to jest taka kopalnia wiedzy, że można z tego bardzo wiele wywnioskować”.

Poniżej treść wniosku złożonego przez mecenasa Hamburę:

WNIOSEK  DOWODOWY

I.

Na podstawie art. 167 k.p.k. w związku z art. 169 k.p.k. i art. 52 § 1 k.p.k. wnoszę o niezwłoczne przeprowadzenie dowodu z zeznań:

Przewodniczącego PKBWL, Pułkownika rezerwy Pana Edmunda Klicha, adres: Państwowa Komisja Badania Wypadkow Lotniczych, ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa,

na okoliczności:

1. Wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010 r.

2. Zapisów z tzw. polskiej skrzynki ATM, to jest rejestratora szybkiego dostępu ATM-QAR.Skrzynka ta notuje i odzwierciedla najdrobniejszy ruch każdej części mechanizmu TU 154 M.Strona polska dysponuje tymi zapisami.

3. Zapisów z wieży kontrolnejna lotnisku Siewiernyj przed i po katastrofie samolotu rządowego z Prezydenten RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie oraz dalszymi 95 osobami.

Na podstawie przepisu art. 317 § 1 k.p.k. wnoszę nadto o dopuszczenie mnie do udziału w przesłuchaniu przez Prokuraturę Pana Pułkownika rezerwy Edmunda Klicha, a tym samym przekazanie mi informacji o terminie przeprowadzenia tej czynności, abym mógł w niej uczestniczyć jako pełnomocnik wykonujący prawa pokrzywdzonych.

II.

Na podstawie art. 217 k.p.k. wnioskuję, aby Prokuratura wezwała Przewodniczącego PKBWL, Pułkownika rezerwy Pana Edmunda Klicha, do dobrowolnego wydania jego komputera z pełnym zapisem rozmów wieży smoleńskiej. W razie odmowy dobrowolnego wydania komputera z pełnym zapisem rozmów wieży smoleńskiej przez Przewodniczącego PKBWL, Pułkownika rezerwy Pana Edmunda Klicha, wnioskuję zgodnie z art. 217 § 5 o przeprowadzenie jego odebrania.

III.

Kopia tego wniosku zostanie przekazana do Prokuratora Generalnego Pana Andrzeja Seremeta.

UZASADNIENIE

Art. 2 kodeksu postępowania karnego określa jego cele i brzmi następująco:

„§ 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania karnego, aby:

1) sprawca przestępstwa został wykryty i pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a osoba niewinna nie poniosła tej odpowiedzialności,
2) przez trafne zastosowanie środków przewidzianych w prawie karnym oraz ujawnienie okoliczności sprzyjających popełnieniu przestępstwa osiągnięte zostały zadania postępowania karnego nie tylko w zwalczaniu przestępstw, lecz również w zapobieganiu im oraz w umacnianiu poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego,

3) uwzględnione zostały prawnie chronione interesy pokrzywdzonego,
4) rozstrzygnięcie sprawy nastąpiło w rozsądnym terminie.

§ 2. Podstawę wszelkich rozstrzygnięć powinny stanowić prawdziwe ustalenia faktyczne.”

Wiedza, którą posiada Przewodniczący PKBWL, Pułkownik rezerwy Pan Edmund Klich umożliwi doprowadzenie do sytuacji, w której podstawę wszelkich rozstrzygnięć stanowiłyby prawdziwe ustalenia faktyczne (art. 2 § 2 k.p.k.). Pan Przewodniczący posiada w obecnej chwili – po pracach nad polskimi uwagami do projektu raportu MAK – daleko idącą wiedzę na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010 r. Przekładanie przesłuchania Pułkownika rezerwy Pana Edmunda Klicha jako świadka w niniejszym postępowaniu na późniejszy termin doprowadziłoby do naruszenia praw pokrzywdzonych, których reprezentuję.

Europejska Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności gwarantuje prawo do rzetelnego procesu. A z jej artykułu 2 zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wynika proceduralne prawo do efektywnego i skutecznego śledztwa. Efektywne śledztwo jest śledztwem prowadzonym bez zbędnej zwłoki, dotyczy to również przesłuchań ważnych dla śledztwa świadków. Dlatego obowiązkiem Prokuratury jest jak najszybsze przesłuchanie Przewodniczącego PKBWL, Pułkownika rezerwy Pana Edmunda Klicha w niniejszej sprawie, na okoliczności wskazane we wstępie niniejszego wniosku.

Interes śledztwa nie stoi na przeszkodzie dopuszczenia mnie jako pełnomocnika wykonującego prawa pokrzywdzonych do udziału we wskazanej czynności – wręcz przeciwnie może przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności niniejszej sprawy.

Pan Przewodniczący Edmund Klich wnioskował o pełen zapis wieży smoleńskiej i Rosjanie te nagrania przekazali. Cytuję: „- Ja mam te nagrania w swoim komputerze nawet – stwierdził. – Rozmowy na wieży to jest taka kopalnia wiedzy, że można z tego bardzo wiele wywnioskować – dodał.” (http://www.tvn24.pl/12691,1689287,0,1,ktos-polecil-kontrolerom–ze-nalezy-sprowadzac-samolot,wiadomosc.html).

Aby w niniejszym postępowaniu podstawę wszelkich rozstrzygnięć stanowiły prawdziwe ustalenia faktyczne należy doprowadzić do zatrzymania komputera Przewodniczącego PKBWL, Pułkownika rezerwy Pana Edmunda Klicha z pełnym zapisem rozmów wieży smoleńskiej.

Stefan Hambura

http://niezalezna.pl/artykul/hambura_przesluchac_edmunda_klicha/43614/1

14 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters