Wniosek o dymisję Bogdana Klicha

Publikacja w serwisie: 14 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Stenogram z przesłuchania Edmunda Klicha » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » Przesłuchają E. Klicha? » Kolejne “rewelacje” Klicha » Ze wskazaniem na Klicha i Arabskiego » Moskwa nie chce już Klicha » Bankructwo teorii Edmunda Klicha » MAK: List od pana Klicha? Nic nie wiemy » Poważniejszy problem to przesłuchanie Klicha » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość w przyszłym tygodniu złoży wniosek o wotum nieufności dla Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha – oświadczył Jarosław Kaczyński.
Bogdan Klich w studiu Jedynki
Bogdan Klich w studiu Jedynki, fot. W.Kusiński/PR

“Powody wniosku są oczywiste. Podstawową przesłanką do odwołania Bogdana Klicha są bezprecedensowe katastrofy lotnicze za czasów pełnienia przez niego funkcji ministra” – podkreślił lider PiS.

“W jednej śmierć poniósł kwiat polskiego lotnictwa, a w drugiej zginął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz 95 obywateli państwa polskiego, w tym wielu generałów Wojska Polskiego. Ponadto minister Klich nie podjął jakichkolwiek działań w obronie czci polskich oficerów, w tym generała broni Andrzeja Błasika” – czytamy w oświadczeniu dla mediów.

Klich nie czuje się winny

Bogdan Klich nie zamierza podać się do dymisji. Szef MON twierdzi, że osobiście nie miał wpływu na przygotowanie prezydenckiego lotu 10 kwietnia.

Klich broni się, że podczas jego urzędowania w resorcie przeprowadzono szereg reform dotyczących funkcjonowania wojskowego lotnictwa, w tym zmieniono przepisy dotyczące przewożenia najważniejszych osób w kraju. Minister sugerował jednak, że decyzja o kierowaniu przez niego resortem należy od premiera.

Szef MON twierdzi, że nie sprawuje bezpośredniego nadzoru nad 36. specpułkiem, który transportuje prezydenta i członków rządu.

Bogdan Klich podkreślił, że o odpowiedzialności poszczególnych wojskowych za przygotowanie do lotu 10 kwietnia powinna zdecydować prokuratura i sąd.

mch

14 stycznia 2011

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/300393,Bedzie-wniosek-o-dymisje-Bogdana-Klicha

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters