Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy

Publikacja w serwisie: 15 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » Janusz Kurtyka, mój szef » Janusz Walentynowicz: Państwo mnie zdradziło » Janusz Zakrzeński: „Zaszufladkowałem się jako marszałek Piłsudski” » Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił – Zuzanna Kurtyka » Gdzie zdrowy rozsądek?! » Gdzie podział się kanał nr 1 z rejestratora MARS-BM ? » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Gdzie jest Wiktor Bater » Gdzie jest broń BOR-owców? » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Flagi z żałobą w kamienicy, gdzie mieszkał prezydent » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Zapomniana umowa z Rosją? » Rosja stopniowo odkryje archiwa? » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » Rosja: to my jesteśmy winni katastrofy » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » To Rosja chciała osobnych wizyt w Katyniu » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Rosja zawiesza użytkowanie Tu-154M; “zbyt awaryjne” » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Rosja: Sprawa kontrolerów lotu ze Smoleńska nie istnieje » Rosja: Mamy wiele pytań ws. Smoleńska do strony polskiej » Rosja. Rozporządzenie z 2007: Siewiernyj ma status lotniska wspólnego bazowania » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Polskie MSZ potwierdza: Rosja postawi ogrodzenie wokół miejsca katastrofy Tu-154 » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK » Wojciech Materski: Trudne sprawy między Polską a Rosją wciąż pozostają » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Donald Tusk – Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy » Rosja: przekazujemy dokumenty katastrofy “z dobrej woli”. Przepisy międzynarodowe mówią: to jest obowiązek » Rosja nie chce oddać nam broni oficerów Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w Smoleńsku » Były agent GRU, obecnie pisarz i badacz historii ZSRR, Wiktor Suworow: Rosja jest zdolna do “politycznego morderstwa”… » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Komentarz do raportu MAK – Kozi Dryngiel » Bierność czyni z Tuska wspólnika Anodiny » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Europoseł PiS Janusz Wojciechowski w ostrych słowach komentuje na blogu ustalenia MAK na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.

1. Nawalony jak jak stodoła generał, niezrównoważony psychicznie Pierwszy Pasażer, gamonie za sterami – takie obraz przyczyn smoleńskiej katastrofy przekazała światu Rosja, a świat ten obraz przyjął. W
Polsce panował taki burdel, że tupolew nie miał innego wyjścia. Musiał runąć.

2. Płacz nad trumnami mieszał się ze łzami wzruszenia nad solidarnością Rosji. Polska oniemiała ze szczęścia, gdy premier Putin czule objął premiera Tuska. Gdy potem czule objął nadzorem śledztwo, nie wolno było mieć wątpliwości, że wszystkie okoliczności katastrofy zostaną rzetelnie wyjaśnione.
Kto miał wątpliwości, tego nazywano oszołomem, rusofobem, durniem i cymbałem. Rząd po wielokroć zapewniał, że współpraca z Rosjanami układa sie znakomicie, a wyjaśnianie przyczyn katastrofy jest na kursie i na ścieżce.

3. Gdy PiS powołał własny zespół do monitorowania śledztwa, pukano sie w czoła, aż pusty dźwięk dudnił wokół. Partia nienawiści, spiskowa teoria dziejów, oszołomy! Gdy europosłowie PiS zorganizowali wysłuchanie na temnat katastrofy w Europarlamencie, z polskich posłów spoza PiS-u przez 10 minut był obecny poseł Sonik, reszta urządziła bojkot. Gdy Macierewicz z Fotyga pojechali do USA szukając międzynarodowego wsparcia dla wyjaśnienia katastrofy, rzecznik rządu Paweł Graś zarzucił im zdradę, ze się zwracają o pomoc do obcego mocarstwa. Jak oni mogli, w sytuacji gdy śledztwo prowadziło przecież mocarstwo zaprzyjaźnione!

4. Dziś “zaprzyjaźnione mocarstwo” pokazało gdzie nas ma. Dokładnie tam, gdzie sami bez mydła mu weszliśmy.

http://januszwojciechowski.salon24.pl/268242,rosja-ma-nas-tam-gdzie-jej-weszlismy

14 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters