[Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD

Publikacja w serwisie: 15 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Bliscy ofiar katastrofy bez statusu pokrzywdzonych, ale z wglądem do akt » Pawlak chce być prezydentem » Wywiad z Prezydentem Kaczyńskim z 18.08.2008r. » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » Rekonstrukcja kłamstwa w teatralnym emploi » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » [Kłamstwa MAK] Teza o “presji” i “naciskach” » Nieopublikowany wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » [Kłamstwa MAK] Nawigator nie mógł przestawić ciśnieniomierza » Miała lecieć z prezydentem. W ostatniej chwili zrezygnowała » Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154? » Czyżby “Nasz Dziennik” miał rację? » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Smoleński blog Amielina: samolot nie miał szans » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Rotfeld: Gen.Gągor miał zostać Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych NATO » Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS) » Rosyjska prasa: “Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim” » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Od kłamstwa do nienawiści » Koalicja kłamstwa » Kolejne kłamstwa? » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » KŁAMSTWA TVN, TOK FM I INNYCH MEDIÓW » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » Kogo przekonały kłamstwa rządu » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Kanadyjska centrala ICAO: Nie możemy komentować raportu MAK » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

MAK podał, że lot 10 kwietnia był “międzynarodowym, nieregularnym, czyli jednorazowym lotem, z celem przewozu pasażerów”.

Wyjaśnia to Ryszard Rutkowski z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej (rp.pl):

Tak np. określa się loty czarterowe, które są doraźnie zgłaszane. Według raportu MAK strona rosyjska nie zakwalifikowała lotu 10 kwietnia jako lotu HEAD(przewozu głowy państwa – red.). Określenie statusu lotu następuje przed lotem, w momencie przygotowania wizyty – na drodze dyplomatycznej między Polską a Rosją. Mówiąc o nieregularnym locie międzynarodowym, Rosjanie uznali, mówiąc kolokwialnie, że lot prezydenta na obchody do Katynia to wizyta półoficjalna. Lot z 7 kwietnia premiera Donalda Tuska, który odbył się na zaproszenie premiera Federacji Rosyjskiej, został zakwalifikowany jako wizyta oficjalna i zgłoszono go jako lot wojskowy o statusie HEAD. Lot 10 kwietnia potraktowano jako normalny przelot statku cywilnego w rosyjskiej przestrzeni powietrznej – Ryszard Rutkowski


Tymczasem według relacji TVN z 10 kwietnia 2010 PRZED KATASTROFĄ w planie lotu widnieje oznaczenie HEAD.

[pobierz film]

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters