Obecność prezydenta decyzją rodzin

Publikacja w serwisie: 17 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Część rodzin smoleńskich pisze do prezydenta ws. uroczystości » Nie ma dowodów na obecność w kokpicie » Likwidacja 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego to decyzja polityczna, obliczona na efekt wyborczy » Skandaliczna decyzja » Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Kluczowym elementem była decyzja kontroli lotów lotniska Siewiernyj o sprowadzaniu samolotu na “rozkaz z centrali” [BIAŁA KSIĘGA] » MIEDWIEDIEW STWIERDZIŁ ZGON PREZYDENTA » Rzeczy wrócą do rodzin » Telefony dla rodzin ofiar katastrofy » Nie może być rodzin lepszych i gorszych » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Branka smoleńskich rodzin na zeznania » APEL STOWARZYSZENIA RODZIN KATYŃ 2010 » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » Śledczy rozwiewają wątpliwości rodzin ofiar » Zakończyło się spotkanie rodzin smoleńskich z prezydentową » Konfrontowanie rodzin częścią kampanii dezinformacyjnej » Rzeczy osobiste ofiar katastrofy trafiły do rodzin » Cały czas przekazywana jest pomoc dla rodzin » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Ciężka sytuacja finansowa niektórych rodzin ofiar » Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 – apelujemy o prawdę i pamięć » ABW rozpoczęła pobieranie próbek DNA od rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej » Tylko ból rodzin nie był na pokaz – świat usłyszy tylko to, co powinien. » BOR naraził życie prezydenta » “I co, Polacy, nie uchroniliście prezydenta?” » BOR naraził życie Prezydenta?! » Sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego » Oficerowie BOR bronili ciała prezydenta » OCHRONĘ PREZYDENTA RP POZOSTAWIONO ROSJANOM » “To współpracownicy Prezydenta nie chcieli Powązek” » Kalisz na prezydenta? “Nie mogę się uchylić” » SYLWETKA TRAGICZNIE ZMARŁEGO PREZYDENTA » Zniknęła próbka ciała prezydenta » Ostatnie przemówienie Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Katastrofa samolotu prezydenta. Nikt nie przeżył » Najwięksi politycy świata pożegnają prezydenta » Wieniec od prezydenta Obamy pod Krzyżem Katyńskim » “Wolność i Prawda” – przemówienie Prezydenta RP z 10 kwietnia » Sekcja zwłok Prezydenta budzi wielkie podejrzenia. » Katastrofa samolotu prezydenta. Pierwsze komentarze po tragedii » Życiorys Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Tak wyglądały ostatnie minuty lotu Prezydenta – Inscenizacja Tragedii » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » Plan podróży prezydenta Obamy do Krakowa dopięty na ostatni guzik » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Komorowski chce wziąć udział w uroczystościach rocznicowych w Smoleńsku, ale decyzję uzależnia głównie od stanowiska rodzin ofiar katastrofy Tu-154M a nie od stanu relacji polsko-rosyjskich.

Powiedział o tym prezydencki minister Sławomir Nowak.

Kwestia uroczystości rocznicowych w Smoleńsku była jednym z tematów niedawnej rozmowy prezydenta Komorowskiego z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Według Nowaka obydwaj prezydenci “mówili o tym, aby nie tracić z pola widzenia ważnej kwestii – możliwości wspólnego upamiętnienia ofiar katastrofy w Smoleńsku w jej pierwszą rocznicę, 10 kwietnia 2011 roku”.

“Prezydent uzależnia swoją decyzję nie od sytuacji politycznej w relacjach polsko-rosyjskich, choć ta oczywiście będzie ważna, ale przede wszystkim od stanowiska rodzin ofiar katastrofy. W pierwszym rzędzie każdy z polityków powinien się nisko pokłonić tym rodzinom i uszanować ich stanowisko.

Na pewno prezydent w tym duchu będzie podejmował swoją decyzję, wspólnie z małżonką. Chcieliby uczestniczyć w tych obchodach, ale to będzie podyktowane wyłącznie chęcią uszanowania woli rodzin ofiar katastrofy” – wyjaśnił Nowak.

mch

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/300939,Obecnosc-prezydenta-decyzja-rodzin

17 stycznia 2011

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters