Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną

Publikacja w serwisie: 20 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Tusk straszy wojną » Wojna o uczciwość władzy. » Polsko-polska wojna o pomniki » Wojna o krzyż kosztowała już Warszawę ponad 3 mln zł » Kaczyński: akcja policji to fortel » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Prokuratorzy Karol Kopczyk i Jarosław Sej jadą do Moskwy » Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info Czułem zapach paliwa lotniczego » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Kaczyński wczoraj i dziś » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Background about Kaczynski activity » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki” » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jarosław Kaczyński powiedział, że polskie ustalenia nie uzupełniają raportu strony rosyjskiej, ale całkowicie je dezauwują. Lider PiS skrytykował premiera za jego politykę wobec Rosji po 10 kwietnia.

Jarosław Kaczyński zadeklarował rządowi pomoc w – jak się wyraził – “wyjściu z pułapki, z tego wszystkiego, na co złożyły się liczne błędy, jakie popełniał od początku” w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Lider PiS powiedział, że nie spodziewał się, że w dyskusji nad tragedią smoleńską premier dopuści się tylu prób prowokacji, ale – jak zaznaczył – jego ugrupowanie nie da się sprowokować. Krytykując działania rządu, wskazał na polskie uwagi do rosyjskiego raportu, które zawierały całą listę informacji o nieotrzymanych od Rosjan dowodach. Premier wcześniej mówił, że polscy eksperci otrzymali prawie wszystkie dowody dzięki postawie polskiego rządu.

Jarosław Kaczyński wypomniał premierowi, że w swoim przemówieniu nie nawiązywał do takich spraw jak niszczenie wraku samolotu czy powszechnie znanych faktów dotyczących prowadzenia dochodzenia przez Rosjan. Szef PiS przypomniał, że w tych sprawach istnieją europejskie reguły, dotyczące warunków przeprowadzania dochodzenia czy traktowania wraku. Zdaniem Kaczyńskiego żaden z tych warunków nie został spełniony, a z punktu widzenia reguł unijnych raportu MAK-u można tylko wyśmiać.

Zdaniem Kaczyńskiego, wersja realizmu w stosunkach z Rosją, jaki stara się prezentować Donald Tusk mógłby doprowadzić, gdyby miała zastosowanie w przypadku republik bałtyckich do ich wchłonięcia przez Rosję. Kaczyński zaapelował do premiera, by nie straszył zimną wojną z Rosją. Dodał, że w polityce ten kto jest zdecydowany i twardy, ten wygrywa. Zaznaczył, że Rosja musi się liczyć także z opinią międzynarodową.

Jarosław Kaczyński powiedział, że polskie ustalenia nie uzupełniają raportu strony rosyjskiej, ale całkowicie je dezauwują. Przypomniał o nagraniach z wieży kontroli lotów, z których wynika, że polscy piloci zostali wprowadzeni w błąd i nieostrzeżeni. Zdaniem Kaczyńskiego bezpośrednie przyczyny tragedii leżą po rosyjskiej stronie.
Szef PiS zarzucił rządowi polityczne wykorzystywanie zapisów z czarnych skrzynek przed wyborami prezydenckimi. Przypomniał, że już wtedy rząd posiadał wiedzę o nagraniach z wieży, które przeczą tezom o naciskach na pilotów polskiego samolotu.

IAR,rr

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/301486,Jaroslaw-Kaczynski-nie-straszcie-nas-wojna

19 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters