Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem

Publikacja w serwisie: 20 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » “Ja nie jestem za to odpowiedzialny, naprawdę” » Miedwiediew: gotów jestem powiedzieć Polakom… » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » TUSK POD SĄD » Tusk straszy wojną » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk zaorał specpułk » Co ukrywa premier Tusk? » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Premier Donald Tusk marszczy brew » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tusk błądzi na osi czasu » Tusk chroni szefa BOR » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Kulisy planowanego spotkania Tusk-Putin w Katyniu » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Tusk: “Biorę za moje decyzje pełną odpowiedzialność” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Polski rząd decydując się na skorzystanie z konwencji chicagowskiej, szukał procedury optymalnej dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności katastrofy smoleńskiej – mówił wczoraj w Sejmie premier Donald Tusk. “Uznajcie, że decydował rząd Polski, a nie banda zdrajców” – zwrócił się do opozycji.

Premier odnosząc się do pytań zadawanych przez posłów podczas debaty nad informacją rządu ws. katastrofy mówił, że rząd “dziesiątki razy” wyjaśniał już, czemu zdecydowano się na konwencję chicagowską, a nie na polsko-rosyjskie porozumienie z 1993 roku dotyczące wycofywania wojsk radzieckich z terytorium b. NRD. Tusk przekonywał, że porozumienie to nie zawiera procedur, według których można by wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Tusk przekonywał, że rząd w sposób przemyślany wybrał istniejące procedury od procedur, których nie ma. Dla Antoniego Macierewicza i dla części z państwa to i tak jest dowód na zdradę – powiedział szef rządu.

Jedno musicie uznać: że rząd Polski podejmował decyzje, a nie banda zdrajców. Rząd Polski, który szukał procedury optymalnej z punktu widzenia wyjaśnienia prawdy i wszystkich okoliczności katastrofy. Możecie mieć opinię, że dokonywaliśmy złych wyborów. Nie możecie nieustannie szafować opiniami, że robimy tak, bo jesteśmy zdrajcami. Ile Polska może jeszcze wytrzymać tego poziomu debaty? Jak mamy budować elementarną relację między rządem a opozycją w tej sprawie, jeśli każde działanie, które wam nie odpowiada, jest natychmiast obarczane najcięższymi oskarżeniami? – pytał szef rządu.

“Nie negocjowałem z Miedwiediewem”

Tusk relacjonując swoje rozmowy z prezydentem i premierem Rosji – Dmitrijem Miedwiediewem oraz Władimirem Putinem – zapewnił, że – wbrew zarzutom opozycji – jego rozmowa nie była negocjacjami o procedurze wyjaśniania katastrofy. Pierwsze godziny po katastrofie nie pozwalały pracować jak automaty wydrążone z emocji. Moja rozmowa z prezydentem Miedwiediewem w żadnym stopniu nie miała charakteru formalnych negocjacji. Po drugiej stronie miałem rozmówcę w szoku i ja także byłem w szoku. To nie były negocjacje, lecz odebranie kondolencji i forma podtrzymania na duchu – zapewnił.

Zarazem premier uznał, że prokuratura dobrze robi, że prowadzi odrębne śledztwo i są w nim elementy autonomiczne od innych postępowań. Prokuratura jest niezależna ode mnie i nikt jej rąk nie wiąże – dodał.

“Edmund Klich został mianowany za rządów PiS”

Tusk powiedział też, że polski akredytowany przy MAK płk Edmund Klich powinien budzić zaufanie posłów PiS, bo został mianowany szefem komisji badającej wypadki lotnicze jeszcze za ich rządów.

To ma kluczowe znaczenie, bo to był istotny powód, dla którego to właśnie on: raz – że sprawował tę funkcję, dwa – nikt by nie mógł zarzucić, że ja go wysyłam po to, żeby on chronił mój interes polityczny – oświadczył premier.

Szef rządu przyznał też, że rozumie rozgoryczenie wdowy po gen. Andrzeju Błasiku, a umieszczenie w raporcie MAK informacji o tym, że gen. Błasik miał we krwi 0,6 promila alkoholu premier określił jako “nieetyczne”.

Macierewicz: Wpuściliście premiera w błąd

Macierewicz, który zabrał głos po wystąpieniu premiera przytoczył artykuł 82 konwencji chicagowskiej: umawiające się strony, państwa postanawiają, że niniejsza konwencja uchyla wszelkie zobowiązania między nimi, niezgodne z jej postanowieniami oraz zobowiązują się te państwa i strony do niezaciągania tego rodzaju zobowiązań i nie zawierania tego rodzaju porozumień.

Co to oznacza? To oznacza, że artykuł 3 konwencji, który mówi, że stosuje się ona wyłącznie do lotów cywilnych, jest obligatoryjny i nie można go zmienić w żaden sposób bądź też zmiana ta w konsekwencji owocuje nieważnością tego postępowania i niemożnością odwołania się do jakichkolwiek instancji w trybie konwencji chicagowskiej – podkreślił.

Państwo wpuściliście nie tylko premiera w tej sprawie w błąd, ale upieracie się w sposób nierozsądny cały czas. Bo nas możecie zagadać – macie prasę, telewizję, marszałków, którzy nam przerywają, możecie to zrobić, ale z ICAO sobie nie poradzicie – mówił Macierewicz.

Na terenie międzynarodowym nic nie zrobicie i będziecie bezradni wobec Rosji, nie tylko ze względu na różnicę potencjałów wielkości, militarnej, politycznych, ale także dlatego, że nie macie podstaw prawnych, które by dawały nam szansę, a wy je odrzuciliście. Może z głupoty, a może ze złej woli – mówił poseł PiS.

Wystąpienie Macierewicza zakończyło sześciogodzinną debatę nad informacją rządu ws. katastrofy smoleńskiej.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-decyzje-po-10-kwietnia-podejmowal-rzad-polski-a-nie,nId,319325

20 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(4.30)
głosów: 10
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • ANDREW :

  Pan tuskow zbyt często powtarza, ze nie jest zdrajcą. To świadczy tylko o tym, że jest odwrotnie. Przytoczę tylko kilka przykładów:

  1. Współpraca z Rosją ws śledztwa jest wzorowa-kłamstwo!
  2. Mamy pełny dostęp do dowodów -kłamstwo!
  3. MAK jest wiarygodny-kłamstwo!
  4. Raport MAK oddaje prawdę-kłamstwo!
  5. Wina polskich pilotów -kłamstwo!
  6. Pijany Generał-kłamstwo!
  7. Naciski-kłamstwo!
  8. Dane o mgle przed wylotem-kłamstwo!
  9. Próba lądowania-kłamstwo!
  10. Zabójca Rosiaka nie był członkiem PO ( trochę nie na temat ), ale również kłamstwo!!!

  Podaj się człowieku do dymisji razem ze swoimi kumplami i dziel Polaków. Jeżeli nie ze względu na zdradę Państwa Polskiego, to przynajmniej ze względu na brak kompetencji i nieustanne kłamstwa. Hańba, to najdelikatniejsze określenie.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 67 Thumb down 2

 • ANDREW :

  W poprzednim wpisie miałem napisać ” nie dziel Polaków” Przepraszam, zgubiłem “nie”

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 25 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Zdrajca nie czuje sie zdrajca, no moze i tak jest bo w koncu zlodziej nie mowi ze kradnie tylko ze potrafi zorganizowac. Konsekwentnie ten drugi nie czuje sie zlodziejem tak samo jak ten pierwszy zdrajca i morderca. To nic nowego, prawda stara jak swiat! Problem w tym ze prawda jest jedna i ona mowi cos zupelnie innego. Przyklad przytoczyl Andrew powyzej.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 36 Thumb down 0

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 16

 • andrew001 :

  “Madrosc” obserwatora2011 czy jak to moze on woli adamskyego jest taka sama jak kazdego dwulicowca.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 0

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 10

 • Lora :

  Najgorsze jest to, ze pan powtarza to co usłyszy w TVN. Jak pana czytam, to jakbym słyszała Nałęcza, Tuska, albo Niesiłowskiego. Ewentualnie kogos z SLD. Zero własnych przemysleń.
  Dlaczego np. twierdzi pan, ze Pis nie zaproponował sposobu wyjańsnienia katastrofy, kiedy to nieprawda? Oczywiście, ze proponował, i to wielokrotnie. Ale pan usłyszał taki tekst, że nie proponował i go pan powtarza. Pisze pan tez o wojnie polsko- polskiej – też kalka myslowa. I o walce politycznej i wykorzystywaniu katastrofy – same kalki myslowe. Nic tu pan nie napisał, czego byś pan nie usłyszał w TVN.

  I jeszcze, ze Tusk lepszy, bo jak zaczął to i musi skończyć. To słyszałam, apropos ewentualnej dymisji Grabarczyka. Non stop powtarzano ten argument, wiec widać że jako argument, by kogos nie wywalac z roboty, gdy ją spartaczył, przyjął sie w społeczeństwie.

  A co pan sobie mysli, że mało jest polityków, którzy lepiej od Tuska sprawowaliby ten urząd? Marcinkiewicza wylicza pan, Boże moj, nie wytrzymam. A co tu ma do urzedu premiera Marcinkiewicz??? Bo dobrze się prezentuje? Głupstwa na lewo i prawo wygaduje, same kalki myslowe, zero własnych ocen rzeczywistości, parcie ma na szklo, a niewiele do powiedzenia, zachowuje się jak przysłowiowa baba, a nie jak facet, nie mowiąc, mąż stanu. Za rządów PIS ok, spełnił swoją rolę, może nawer lepiej byłoby, gdyby nie został odsuniety.
  Ale najwyraźniej był zbyt fasadowy, co teraz niestety pokazuje się w całej krasie.

  A gorzej, zawsze moze byc, drogi panie. Zawsze.

  Apropos jeszcze wyliczania błędow przez PIS ws. katastrofy.
  Pan sie myli. Zespół Macierewicza, by wytknąc błędy musiał zbadac mnostwo dokumentów, i bada dalej. A co ma robic jak nie wytykac błedy? Nie jest w rządzie. Opozycja ma wytykać błedy, bo tylko tak może wpływać na rzeczywistość, starając się by tyrkniete błedy zostały naprawione. Ale pan tego nie rozumie, dlatego powtarza kalki myslowe, ze opozycja walczy poltycznie katastrofą.
  Teraz ja powiem: brzydzi mnie takie niezrozumienie, jaka jest rola opzycji i niszczenie jej dlatego, że stara się pokazać to, co ukrywają rządzący. Pan nie dorósł do demokracji, jak połowa społeczeństwa.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 0

 • WiT :

  @Lora
  Prawda jest taka, że polemika z owym osobnikiem jest bezcelowa. Jakby miał ochotę czytać artykuły, które się tu pojawiały i pojawiają to by nie pisał takich bzdur, np. o tym że “opozycja nie przedstawiła jakiegoś swojego pomysłu na sposób wyjaśnienia katastrofy”.

  Osobnik owy już dawno pokazał swoje oblicze, a teraz próbuje je ukryć swoim “obiektywizmem”, natłokiem tylu pytań, jakoby miał tak wiele przemyśleń.

  Cel jego obecności tutaj jest powszechnie znany i na pewno nie jest to dążenie do prawdy, czy wyrażenie swojej opinii, a jawna manipulacja i dezinformacja.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Lora,

  Jak zawsze czytajac twoje wpisy jestem pod wrazeniem. Wspaniala wypowiedz! Thumbs up!!!

  A tak gwoli wypowiedzi, jak kazdy rozsadny i trzezwo myslacy Polak mysle ze gorzej to moze byc i to z pewnoscia. Zniszczyc mozna jeszcze duzo w Polsce i w ludzkich sercach takze. I dlatego bedzie lepiej jak tusk z ekipa i komorowskim zostana wywiezieni na taczkach, na ksiezyc najlepiej ale jak nie to to chociaz na Sybir. Na traktowanie z honorem i szacunkiem absolutnie nie zasluguja, dowiedli o tym az nazbyt dobrze poprzez sposob traktowania Polski i Polakow przez te lata u koryta. Teraz nadszedl czas na dzialania Narodu, na obrone tego czego ci smiertelni wrogowie Polski i Polakow jeszcze nie zdazyli zniszczyc. Atakuja i niszcza oni Polske i kazdego bez wyjatku Polaka, pozostawiac ich u wladzy to byloby nowa zdrada Polski!!! Poczynania tych osobnikow nakierowane sa na zniszczenie Polski, wyprzedaz majatku narodowego za bezcen, zniszczenie ekonomiczne Panstwa, …. Czego jeszcze potrzeba aby spiacym lemingom i lizusom Parti Oblakanych otworzyc oczy? To juz jest absolutny brak dobrej woli u wszystkich tych ktorzy wciaz uparcie wspieraja tezy Partii Oblakanych, a powodem sa po prostu zyski finansowe z matactw, kradziezy (gdyz czym innym jest wykupywanie majatku Polski za bezcen?), ale tez wszystkich innych spraw tak bardzo korzystnych dla nich osobiscie. I tu haslo: “Bog, Honor, Ojczyzna” jest po prostu wrogim stwierdzeniem, gdyz eliminuje to ich styl zycia i dobrobyt po prostu.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 4

 • Lora :

  @”Nie ma stacji czy gazety, która by to obiektywnie przedstawiała”

  Dlatego trzeba czytac rózne gazety i zaznajamiac się z roznymi opiniami. Tylko wtedy możemy wyrobic sobie pogląd na to się dzieje nie tylko w sprawie Smoleńska, ale wogóle, w Polsce i na świecie.
  Ja np. oglądam TVN, czytam Nasz Dziennik i Gazetę Polską. GW nie czytam, bo mi szkodzi na trawienie. Czytam też artykuły na portalach internetowych i zapoznaję się z opiniami specjalistow, nie tylko tych zapraszanych przez stację TVN.

  Apropos Macierewicza i tego, że nie ma nic, co mogłoby zmienic raport MAK: zespoł Macierewicza od początku wskazywał na nieprawidłowosci, ktorych w mediach głównego nurtu wogóle sie nie poruszało, albo bardzo marginalnie. Wskazywał np. na nieprawidłową prace kontrolerów lotu (na podstawie stenogramu i drogi roztrzaskanie się Tupolewa). Ale nikt z mediów i polityków PO nie chciał tego słuchać. A przeciez prawie od początku nagrania z wiezy były w posiadaniu Rządu. Bo jeli Pan wierzy, że tylko Edmynd Klich słuchał sobie wieczorami tego nagrania i prokuratura, to… nie powinien Pan wierzyć. Mając takie informacje, pan Tusk pozwolił rozgrywac medialnie Smoleńsk przed wyborami prezydenckimi (pijany Prezydent itp.). Bo mu to było na rekę.
  Jednym słowem przyzwalał na kłamstwo. I Pana zdaniem to jest człowiek godny zaufania? Godny urzędu Premiera?
  Zatzuca się PIS, że smoleńskiem rozgrywa prztszłe wybory. Proszono PIS, by smoleńska nie poruszał przed wyborami prezydenckimi, co tez uczynił. I co? Tusk i pan Komorowski ze spokojem przyglądali się medialnemu spektaklowi nagonki na Ś.P. Prezydenta ws. alkocholuw we krwi, buldog Palikot głosno szczekał przy uciesze tłumu, a tłum powtarzał “ląduj dziadu”. Wspaniale. I nikt, ale to nikt w oficjalnych mediach nie podejmuje tego tematu. Że Tusk z Komotowskim chytrze zagrali Smoleńskiem z za tylnych siedzeń, a Kaczyńskiemu zamknęli usta, od razu grożąc mu paluszkiem, że jak otworzy usta aptopos Smoleńska to będzie znaczyło, że gra Smolenskiem (tak mówiły wszystkie media i politycy PO).
  Fachowcy Macierewicza: choćby Harvey Kushner, który wyraził opinie, że sposób w jaki sprawę sledztwa traktują Rosjanie i sposób jego prowadzenia moga świadczyć o tym, że był to zamach.

  Opoizycja od początku wskazywała, że katastrofa powinna był wyjaśniana w oparciu o zapis z 1993 roku. Ale od początku to gremialnie wysmiewano i krytykowano. W TVN i innych stacjach pokazywani byli tylko ci specjalisci, ktorzy uważali, że konwecja chicagowska jest najodpowiedniejsza. A to było i jest nieprawdą. Choćby dlatego, że katastrofa dotyczyła statku państwowego i należało procedować o zapis z 93 roku, rozszerzając go o zapisy z konwencji chicagowskiej. A teraz Tusk udaje głupa, ze ICAO ma nas gdzieś. Ten Rząd wytworzył sytuację patową: śledztow prowadzone jest w oparciu o procedury cywilne, a dotyczy statku państwowego (i wojskowego), więc nie możemy odwołać sie do insytucji miedzynarodowych zajmujących się wypadkami lotnictwa cywilnego.
  Właściwie nie wiadomo już do jakiej instytucji mozemy się odwołac, w razie gdy dalej nie będzie mozliwości otrzymania dowodów bezposrednich z Rosji.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters