Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał

Publikacja w serwisie: 20 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosyjska prasa: “Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim” » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Rosyjska ruletka » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Rosyjska telewizja wyemitowała “Syndrom katyński” » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » Rosyjska Komisja Państwowa do wyjaśnienia przyczyn katastrofy zakończyła pracę » Rosyjska wersja katastrofy smoleńskiej jest sprzeczna z prawami fizyki ! » Rosyjska symulacja przeczy słowom Kaczyńskiego: katastrofa Tu-154M była możliwa » Prokuratura wojskowa zleci audyt dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej przekazanej przez stronę rosyjską » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » TUSK POD SĄD » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk straszy wojną » Tusk zaorał specpułk » Tusk błądzi na osi czasu » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Tusk chroni szefa BOR » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Premier Tusk oszukuje Polaków » Premier Donald Tusk marszczy brew » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Tusk: “Biorę za moje decyzje pełną odpowiedzialność” » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Kulisy planowanego spotkania Tusk-Putin w Katyniu » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Bezprecedensową otwartość Rosji w badaniu katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem Jarosław Kaczyński i jego stronnicy uważają nie tylko za dowód słabości. Chodzi również o uznanie swojej winy przez stronę rosyjską – podkreśla “Komsomolskaja Prawda”.

Ta wielkonakładowa gazeta sympatyzująca z premierem Rosji Władimirem Putinem pisze o tym, informując o środowym wystąpieniu premiera Donalda Tuska w Sejmie, poświęconym badaniu katastrofy smoleńskiej. Przemówienie Tuska odnotowuje także rządowa “Rossijskaja Gazieta”.

Komsomolskaja Prawda” zauważa, że wystąpienie szefa rządu Polski zakończyło się skandalem. Dziennik wyjaśnia, że Tusk próbował ostrzec posłów, iż wyjaśnianie prawdy o katastrofie nie może stać się powodem dla politycznej awantury. Jednak ci jakby właśnie na to czekali. Zaczęli skandować “Hańba!”, nie dając premierowi wypowiedzieć się na temat istoty sprawy – pisze.

W ocenie “Komsomolskiej Prawdy”, Tusk nie wytrzymał. Ci, którzy teraz krzyczą, potem będą słuchać prawdy w milczeniu i smutku – odpowiedział krzykaczom i oświadczył, że Polska dysponuje pełniejszymi dokumentami na temat katastrofy – relacjonuje gazeta.

Według “Komsomolskiej Prawdy”, uwzględniając żar emocji, demonstrowany w ostatnich dniach przez Jarosława Kaczyńskiego, brata-bliźniaka zmarłego prezydenta, nikt nie wątpił w nieuchronność skandalu. Jego i jego zwolenników absolutnie nie obchodzi, że opętańcze twierdzenia, iż prezydent Lech Kaczyński zginął w rezultacie “spisku przebiegłych Rosjan” nie odpowiadają ani zdrowemu rozsądkowi, ani realnym dowodom – stwierdza.

Zdaniem dziennika, oni w ogóle nie chcą niczego słyszeć, wiedzieć i rozumieć. Jarosław Kaczyński nawet opuścił salę posiedzeń po wystąpieniu Tuska. Najwyraźniej na znak protestu. Wprawdzie potem wrócił, by znów oskarżyć Rosję – wskazuje i dodaje: Jest to już dla niego normalne. Do tego zdrowego rozsądku nie trzeba.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-rosyjska-prasa-tusk-nie-wytrzymal,nId,319367

20 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters