Tusk straszy wojną

Publikacja w serwisie: 20 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Wojna o uczciwość władzy. » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Polsko-polska wojna o pomniki » Wojna o krzyż kosztowała już Warszawę ponad 3 mln zł » TUSK POD SĄD » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Tusk kłamał w prokuraturze » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk zaorał specpułk » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Premier Tusk oszukuje Polaków » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Premier Donald Tusk marszczy brew » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Tusk chroni szefa BOR » Tusk błądzi na osi czasu » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » Tusk: “Biorę za moje decyzje pełną odpowiedzialność” » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Kulisy planowanego spotkania Tusk-Putin w Katyniu » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dla Polski lepiej znać prawdę i nie mieć wojny, niż nie znać prawdy i mieć wojnę – powiedział Donald Tusk. Premier w Sejmie przedstawił informację ws. śledztwa dotyczącego katastrofy w Smoleńsku. Tusk skrytykował polityków opozycji. Jego zdaniem, często osłabiali oni możliwości skutecznego działania.

Jak mówił premier, kluczowym pytaniem jest to, czy zadaniem polskiego państwa po 10 kwietnia było “zademonstrować to, że Rosja jest złym partnerem, czy stosować w sposób przemyślany narzędzia i instrumenty dostępne, zakorzenione w prawie międzynarodowym, po to by uzyskać możliwie kompletny obraz zdarzeń”.

W ocenie premiera “ci wszyscy, którzy od 10 kwietnia do dzisiaj stabilizują państwo polskie, mają prawo do gorzkiej, ale jednak satysfakcji”. Zaznaczył, że “przygniatająca większość Polaków oczekiwała od władz państwa skutecznego dbania o nie “mimo bardzo krytycznych okoliczności”.

Według premiera niektórzy marzyli jednak “o takim rezultacie, że katastrofa smoleńska trwa wciąż”. Liczyli – mówił – że stanie się ona kluczem do “radykalnej zmiany politycznej”. Tu rozbieżność interesów była bardzo dramatyczna, bo w naszej ocenie trzeba było zrobić wszystko, by ta katastrofa nie miała więcej negatywnych skutków – mówił Tusk.

Od pierwszych chwil po katastrofie smoleńskiej polski rząd musiał w trybie natychmiastowym podejmować decyzje, które dawały możliwość “wygrania prawdy” o katastrofie – powiedział premier. Jest chyba właśnie dziś stosowny moment, najwyższy czas, aby spróbować wspólnie podsumować to, co się stało po 10 kwietnia, jaki był bieg spraw publicznych, jak w trakcie tych dramatycznych tygodni i miesięcy, w jaki sposób polska racja stanu, pozycja międzynarodowa, w jaki sposób to wszystko wpływało na kondycję naszego państwa – powiedział Tusk.

Jak podkreślił, od pierwszych chwil po katastrofie polski rząd musiał “w trybie natychmiastowym podejmować decyzje, które dawały możliwość wygrania prawdy o katastrofie”. Od pierwszych godzin rzeczą kluczową było zastosowanie takich procedur i metod działania, które pozwolą natychmiast przystąpić do kompletowania informacji, dokumentacji, dowodów, poszlak, tak aby osiągnięcie maksimum wiedzy, zdobycie prawdy na temat okoliczności i przyczyn katastrofy było możliwe – zaznaczył premier.

Drugim zadaniem – dodał – było to, “jak prowadzić te sprawy, mając na uwadze interes polski, polską rację stanu”. Żeby konsekwentnie działać na rzecz polskiego bezpieczeństwa (…) a więc wygrać prawdę i jednocześnie wygrać pokój – to co dla Polski tak bezcenne, również ze względu na sąsiedztwo, w jakim przyszło nam żyć – podkreślił szef rządu.

Wiedzieliśmy, że partner, z jakim przyszło nam współpracować, jest takim samym partnerem jak w historii – powiedział Donald Tusk o relacjach z Rosją w trakcie śledztwa w sprawie katastrofy w Smoleńsku

Już od pierwszych godzin po katastrofie potęgowało się – nie tylko moje – wrażenie, że istnieją inne poglądy, inne interesy polityczne, niż te, które my określiliśmy jako priorytetowe. Nie wszyscy byli zainteresowani pełną prawdą o katastrofie i dalece nie wszyscy byli zainteresowani tym, aby katastrofa smoleńska nie przerodziła się także w katastrofę w relacjach pomiędzy Polską a jej sąsiadami, w tym z Federacją Rosyjską – mówił szef rządu.

Jak podkreślił, mimo tego co Polacy przeżywali po 10 kwietnia ub. roku, “mimo tej straty, także okrutnej w sensie arytmetycznym”, rząd miał obowiązek “dbania o to, aby w Polsce nie doszło do wstrząsu naszej demokracji, aby państwo polskie przetrwało ten krytyczny i najtrudniejszy moment, bez zbędnego szwanku”. By utrzymać sprawność państwa i gotowość państwowych służb do działania, by realizować najważniejsze cele – dodał Tusk.

Premier powtórzył, że rząd nadal “chce wygrać prawdę o Smoleńsku” i ”wygrać pokój polityczny w relacjach międzynarodowych i elementarną stabilizację polityczną wewnątrz kraju”. Żadne z tych zadań nie straciło na aktualności – oświadczył szef rządu.

Po premierze głos zabrał minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller – który kieruje polską komisją wyjaśniającą przyczyny katastrofy. Na informację rządu ws. raportu przeznaczono sześć godzin. Po wystąpieniu premiera salę opuścił Jarosław Kaczyński.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-premier-lepiej-znac-prawde-i-nie-miec-wojny,nId,319210

19 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 10
tagi:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • ANDREW :

  Tuk mówi “Od pierwszych chwil po katastrofie smoleńskiej polski rząd musiał w trybie natychmiastowym podejmować decyzje, które dawały możliwość “wygrania prawdy” o katastrofie.”
  Te decyzje Panie Tuskow, to uznanie lotu za lot cywilny, a co za tym poszło, to możliwość przyjęcia 13 załącznika do Konwencji Chicagowskiej oraz badanie okoliczności katastrofy (zamachu)przez MAK. A dalej poszło gładko. Brak jakichkolwiek dowodów po polskiej stronie( czarne skrzynki, wrak samolotu, możliwość przesłuchiwania świadków, brak uczestnictwa polskich śledczych i prokuratury w śledztwie).
  Panie Tuskow, niech już Pan się nie wysila. Te kłamstwa już nie pomogą. Wasz koniec jest bliski i zostaniecie za to rozliczeni

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 72 Thumb down 0

 • Shar :

  “Już od pierwszych godzin po katastrofie potęgowało się – nie tylko moje – wrażenie, że istnieją inne poglądy, inne interesy polityczne, niż te, które my określiliśmy jako priorytetowe. Nie wszyscy byli zainteresowani pełną prawdą o katastrofie i dalece nie wszyscy byli zainteresowani tym, aby katastrofa smoleńska nie przerodziła się także w katastrofę w relacjach pomiędzy Polską a jej sąsiadami, w tym z Federacją Rosyjską.”- mówi Tusk
  Czy tylko ja dziwnym trafem odnoszę wrażenie, że mówiąc nie wszyscy nasz premier ma na myśli…siebie?
  Jakim cudem ma się nie przerodzić “w katastrofę w relacjach pomiędzy Polską a jej sąsiadami, w tym z Federacją Rosyjską”, skoro oni nam w oczy kłamią? Znów chcemy być na łasce, Rosji tak jak dawniej bywało? Mnie to nie satysfakcjonuje, myślę, że tak jak większość Polaków. Jeśli nie dowiemy się prawdy o tym, co stało się 10 kwietnia 2010r nigdy już nie będziemy mogli powiedzieć o Polsce jako o wolnym kraju bez mijania się z prawdą!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters