USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa

Publikacja w serwisie: 20 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jutro poznamy odpowiedź MAK-u na raport komisji Millera » Za mało czasu na odpowiedź » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Raport MAK nie wiąże Polski » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Ktoś powinien dać odpowiedź na pytania, które nie padły na konferencji MAK » Ewa Błasik – Raport MAK to Haniebna próba szkalowania pamięci mojego męża » Odpowiedź kancelarii premiera na apel Ruchu 10 kwietnia ws. powołania międzynarodowej komisji technicznej badającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 » Dziurawy raport MAK » Raport MAK za zamkniętymi drzwiami » Politycy komentują raport MAK » Alicja Zając – Raport MAK nas rozczarował » Bronisław Wildstein, Lekceważący raport MAK » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Raport MAK nie spełnia wymogów konwencji chicagowskiej » Koniec spektaklu “Pojednanie z Polską” » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » Małgorzata Wassermann: Raport MAK w kilku punktach mówi wprost nieprawdę » “Chcemy pierwsi poznać raport polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy 10 kwietnia” » Polską komisję bardzo interesuje to, co działo się z tupolewem na wysokości poniżej 100 metrów » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Raport co kwartał » Ostateczny raport MAK już w środę » Raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego » Protokół opóźni raport? » A co dziś wstrzymuje raport? » RAPORT ROSYJSKICH PSYCHIATRÓW » AWACS nad Polską » Raport Zespołu Ekspertów Niezależnych (ZEN) » Oskarżać pilotów i nie pytać o raport » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Piloci wściekli na rosyjski raport » Polska eksporterem gazu » Świat solidarny z Polską » Legalne szpiegostwo nad Polską » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Raport MAK powstał wbrew międzynarodowym przepisom » Raport Millera to była świadoma manipulacja » RAPORT MACIEREWICZA o działaniach żołnierzy i pracowników WSI … » Komisja Millera redaguje raport ws. katastrofy » Polski raport inny, czyli jaki? » Polsko-polska wojna o pomniki » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Nie informowały o niej ani stacje telewizyjne, ani radiowe. O zarzutach pod adresem rosyjskich kontrolerów lotu napisała tylko jedna znacząca gazeta.

Amerykańskie stacje telewizyjne informowały o zarzutach pod adresem byłego dyktatora Haiti Jeana-Clauda Duvaliera, o sytuacji w Tunezji, wizycie prezydenta Chin oraz sprawach wewnętrznych. Nawet newsowe sieci kablowe, takie jak CNN czy Fox News, nie odnotowały uwag strony polskiej do raportu MAK. Podobnie zachowały się stacje radiowe.

Dziennik “New York Times” poświęcił całej sprawie jeden akapit, cytując fragment depeszy agencji Associated Press. Obszerniejszy artykuł na temat odpowiedzialności rosyjskich kontrolerów lotu zamieścił jedynie “Wall Street Journal”.

Warszawski korespondent tej gazety zwrócił uwagę na narastający konflikt polsko-rosyjski, dotyczący odpowiedzialności za tragedię w Smoleńsku. Zauważył również, że rząd Donalda Tuska znalazł się pod narastającą presją ze strony Prawa i Sprawiedliwości za to, że był zbyt miękki wobec Rosji.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/301291,USA-polska-odpowiedz-na-raport-MAKu-przeszla-bez-echa

19 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters