Gratis za teorię winy polskich pilotów

Publikacja w serwisie: 21 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Moskwa wdeptała polskich pilotów w błoto » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Żadnych nazwisk w raporcie – “To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy” » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Teorie spiskowe wokół tragedii » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Obliczenia specjalistów dyskredytują stenogram i teorie MAK » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Klich obwinia pilotów » Kobiecy głos w kabinie pilotów » W aktach nie czytałam o naciskach na pilotów » Oskarżać pilotów i nie pytać o raport » Piątka pilotów odejdzie z 36. Pułku Specjalnego » Dziewięciu pilotów 36. specpułku złożyło wymówienia » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Pożegnanie z koncepcją zmylenia pilotów przez “jar” » Siły Powietrzne obiecują zmiany w szkoleniu pilotów » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » Teorie spiskowe to bzdura. Na filmie nikt nie dobija rannych, a postacie to w rzeczywistości gałęzie drzew. (wideo) » Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła dokumentację lotniczą byłych pilotów specpułku » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » “Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Amatorski Film Polskich Operatorow » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Gaz z polskich łupków może ogrzać pół Europy » KRÓTKA HISTORIA WYPRAWY POLSKICH ARCHEOLOGÓW » Michał Fiszer: Błąd pilotów nie jest przesądzony, mogli nie mieć wpływu na tor lotu » Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów » Konferencja polskich prokuratorów po powrocie z Moskwy [18.02.2011] » Większości polskich mediów zupełnie nie przeszkadzają te ewidentne zaniedbania » Krakowscy eksperci kończą pracę nad opinią fonoskopijną na temat rejestratora głosu z kabiny pilotów samolotu Tu-154M » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » “List z Polski” – Holendrzy usłyszeli pytania, których nie jest w stanie wyartykułować większość polskich dziennikarzy » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Głównodowodzący Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej Aleksandr Zielin ma w najbliższym czasie przejść do rezerwy. Choć oficjalnym powodem odejścia rosyjskiego generała będzie długa wysługa lat, to nie można się oprzeć wrażeniu związku tej dymisji z upublicznieniem kompromitujących informacji o porządkach w podległych mu służbach, jakie pojawiły się w związku z badaniem katastrofy smoleńskiej.

Przełożony płk. Nikołaja Krasnokutskiego, ppłk. Pawła Plusnina i mjr. Wiktora Ryżenki, których rozmowy pod presją ustaleń polskiej komisji niedawno ujawnił MAK, 57-letni Zielin sprawuje obecną funkcję od 2007 roku, wcześniej przez sześć lat był zastępcą dowódcy rosyjskich Sił Powietrznych i szefem lotnictwa (do tego rodzaju sił zbrojnych należą w Rosji także obrona antyrakietowa, wojska radiotechniczne oraz siły specjalne). Podlega mu m.in. lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku i pełniący tam służbę żołnierze.

gen. Aleksandr Zelin

Dwa lata temu próbował rozszerzyć swoje kompetencje przez przejęcie dowodzenia nad strategiczną formacją kosmicznych wojsk rakietowych, co doprowadziło prawie do jego dymisji. Obecnie mówi się o napiętych stosunkach generała Zielina z szefem Sztabu Generalnego, generałem Nikołajem Makarowem.
Jak dowiedziała się w rosyjskim ministerstwie obrony agencja Interfax, dekret o odwołaniu Zielina czeka tylko na podpis prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Nie wiadomo, czy i kiedy do tego dojdzie. Prezydent ma w Rosji tytuł Najwyższego Głównodowodzącego Sił Zbrojnych i prawo mianowania najwyższych dowódców wojskowych. Najpoważniejszym kandydatem na nowego dowódcę Sił Powietrznych jest dotychczasowy zastępca Zielina, generał Igor Sadofjew.
Po swoim odejściu jeden z najważniejszych ludzi siłowych struktur Federacji Rosyjskiej ma przejść na intratne stanowisko w przemyśle obronnym. Zielin już od 2003 roku jest w Radzie Dyrektorów wytwórni samolotów tupolewa, a gdy w 2006 roku powstał holding Zjednoczone Przedsiębiorstwo Produkcji Lotniczej, przeszedł do jego Rady Dyrektorów, którą nawet kierował przez jedną kadencję. Obecnie być może zajmie jeszcze bardziej eksponowane stanowisko w rosyjskim kompleksie przemysłu obronnego.
Aleksandr Nikołajewicz Zielin pochodzi ze wschodniej Ukrainy. Przeszedł wszystkie szczeble kariery lotniczej. Był m.in. oficerem wojsk sowieckich stacjonującym w byłym NRD. Latał na dziesięciu typach samolotów.

Piotr Falkowski, Piątek, 21 stycznia 2011,

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110121&typ=sw&id=sw07.txt

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters