Co znaczy zaprzaństwo i czy jest karalne?

Publikacja w serwisie: 23 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Co było a nie jest… » Kto to jest oszołom? » Kim jest Generał Cieniuch ? » Tu jest kokpit, a tu salonka » Czy Putin jest idiotą? » Jeszcze nie jest za późno » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Gdzie jest broń BOR-owców? » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Gdzie jest Wiktor Bater » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Jest projekt pomnika ofiar katastrofy Tu-154 » Czy bycie dzieckiem komunistów jest winą? » “TEREN JEST NIEZABEZPIECZONY I OGÓLNIE DOSTĘPNY” » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Ekspertyza jest, choć badań brak » Konfliktowanie ludzi jest komuś na rękę » Jest wstępna analiza urządzeń nawigacyjnych Tu-154 » Jest postępowanie dyscyplinarne ws. załogi Jaka-40 » Wiktor Suworow: To jest drugi Katyń » Oficerowie monitorujący lot Tu-154: „Witebsk jest na Białorusi?” » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Ukraińscy eksperci uważają, że raport MAK jest tendencyjny » Cały czas przekazywana jest pomoc dla rodzin » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » “Raport MAK-u nie jest dla nas wiążący, nie musimy się od niego odwoływać” » Ekspertyza oryginałów tzw. czarnych skrzynek jest konieczna » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » MILLER: “Jakość raportu jest ważniejsza niż data publikacji” » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » Deklaracja Miedwiediewa w świetle prawa międzynarodowego jest wiążąca » Tu-154m. Rosjanie ujawnili prawdę. Prawda jest bardzo gorzka. » Rosyjska wersja katastrofy smoleńskiej jest sprzeczna z prawami fizyki ! » Zuzanna Kurtyka: “Pan Lis, pamiętam, był długo w USA. Jak to jest, że niczego się od Amerykanów nie nauczył?” » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Specjaliści od promocji proszków do prania i kukiełek chcących uchodzić za polityków wydumali na weekend nowy temat zastępczy, jakim jest szumnie nagłaśniane ‘zaprzaństwo’ rzucone w sejmie przez posła Macierewicza.

DEFINICJA:

  • Słownik języka polskiego – wyd. PWN: daw. dopuszczenie się zdrady
  • Słownik ortograficzny języka polskiego – wyd. Muza: wyparcie się czegoś, zapieranie się, odszczepieństwo


Zaprzańskie media (warto poguglać: I..I + PZPR) wiernie służą swoim panom i konsekwentnie unikają podsumowania 9 miesięcy “prac” polskiego rządu i śledczych:

Z powodu braków w dokumentacji wyniki śledztwa Prokuratury Generalnej i polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej nie będą ustaleniami dowodowymi, prawnie będą miały równorzędne znaczenie co analizy internautów wspieranych przez niezależnych ekspertów.

Wracając jednak do zaprzaństwa w rządzie, to warto przypomnieć wszystkim  spod znaku marksistycznego szakala (AM), co o ‘targowicy’ mówi  Kodeks Karny w Art. 129:

“Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”

Nie tyczy to jednak wysoko ustawionych zdrajców…

23 stycznia 2011

Smolensk-2010.plOceń artykuł:
(4.98)
głosów: 50
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters