Manipulacje Gazety Wyborczej

Publikacja w serwisie: 26 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

http://www.solidarni2010.pl/n,16,9,wojna-swiatow.html

8 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(4.67)
głosów: 12
tagi: ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 13

 • Lora :

  Obserwatorze. Alez obecnie (i dzieje się to od samego początku, tuz po zakończeniu żaloby narodowej w kwietniu minionego roku), każde słowo prostestu wobec zaistniałej w sledztwie sytuacji, każde upomnienie się o prawdę, każde złe słowo na temat tych, którzy wizytę przygotowywali (a więc na słuzby rządowe), będzie uznane za walkę polityczną!

  Proszę zwrócić uwagę na to, że to jest hipokryzja. To jest zamykanie ludziom ust. Czy ludzie nie maja prawa do tego, by upominac się o prawdę i żądać postawienia winnych do odpowiedzialności???

  Rzecz w tym, ze ludzie uczestniczący w tych marszach (a także miliony Polaków pozostający w domach) nie są zadowoleni (delikatnie ujmując) ze sposobu, w jaki nasz Rząd od samego początku rozwiązuje kwestię Smoleńska.

  Czy to do Ciebie naprawdę nie dociera?

  Widzimy mnóstwo uchybień, zaniedbań, widzimy, że nie mamy dostępu do najważniejszych dowodów w śledztwie i jestesmy zdani tylko i wyłącznie na to co orzeknie Rosja, bez mozliwosci weryfikacji na dowodach bezpośrednich.
  Irytuje to także naszą prokuraturę, ale ta pracuje w oparciu o procedury, ktore ustalił Rząd pana Tuska. I teraz nic nie może zrobic.

  Czy to jest walka polityczna? Powiem tak: i tak, i nie.

  Nie, dlatego, ze gdyby sledztwo było prowadzone tak, że nasi prokuratorzy mieliby dostęp do wszystkich materiałów źródłowych i dowodów bezpośrednich, gdyby sledztwo było prowadzone prawidłowo, nie byłoby powodow do protestów i aktów niezadowolenia. Byłyby marsze pamieci, o jakich pisałes, li tylko z szacunku dla zmarłych i dla ich pamięci w naszych sercach.

  Natomiast w pewnym sensie TAK, dlatego, że jesli rząd Polski załatwił w ten sposób sprawę, że będziemy musieli na dobre słowo i na wiarę lub niewiare przyjąc to co mówi Rosja, to wykazał się niekompetencja i brakiem szacunku dla niezyjących obywateli, w tym dla Pierwszego Obywatela Rzeczypospolitej. Rząd po takiej tragedii nie zdymisjonował żadnego z funkcjonariuszy państwowych, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie wizyty i za ochrone Prezydenta (patrz np. Gen. Janicki), nie zarządził nawet żadnej rewizji działań odpowiednich służb. tak, jakby wszystko było ok. jakby nic się nie stało.

  W takim wypadku ten Rząd jest wart funta kłaków! Ja niechę takiego rządu! Skoro Pierwszemu Obywatelowi nie potrafi zapewnic bezpieczeństwa, a ty;lko szydzić zeń potrafił, to co taki rząd może obchozic tzw. szary Polak??? Nic.

  I my jako obywatele mamy prawo tak uważać i to wyrażać, i nie jest to pokierowane żadna walką polityczną dla interesow partyjnych, tylko walką w obronie interesów narodowych.
  Jesli ktoś chce to mazywac walka polityczna to powinien znać motywy tej walki, a wredy może będzie mógł uzyc odpowiednich słow z jęz. polskiego.
  My po prostu nie chcemy, by Polską kierowali ludzie nieuczciwi, nieudolni, słabi, cyniczni. Czy to jest walka polityczna? Sorry, to w jakiej my demoktacji zyjemy???

  Czy za PRL-u była walka polityczna czy obrona interesów narodowych???
  Walka polityczna w tym sensie, że ludzie nie chcieli byc rządzeni przez PZPR, przez komunę. Chcieli wolnosci.
  My chcemy zaś prawdy, uczciwości i politycznej mądrości, umiejętności kierowania państwem tak, by zapadające decyzje chrniły nas obywateli, nasze interesy.

  Za PRL protesty ludzi też były nazywane różnie, ale nigdy zgodnie z prawdą. Ludzi nazywano hordami huliganow, imperialnymi zdrajcami, itp.
  Dołączasz do tych, którzy tak upraszczaja rzeczywistość???

  Żeby było dla wszystkich, którzy mają wątpliwości, jasne:

  Marsz Pamięci nie jest li tylko hołdem pamięci wobec tych, ktorzy zginęli w ktastrofie smoleńskiej, żałobna defiladą z głowami posypanymi popiołem. Wymienię najpierw dlaczego nie ma i nie może miec li tylko takiego charakteru, choc wielu by chciało, by był spokojną kontemplacje smierci.
  A więc dlatego:

  Ponieważ od pierwszych godzin katastrofy wskazano winnych (piloci), a w nastepnych dniach kolejnych winnych (Precydent), nie mając jeszcze żadnych na to dowodow, a jedynie sugestoe płynace z Rosji;

  ponieważ nasze media spijały bez zastzreżeń te sugestie powielając je w najważniejszych mediach, praktycznie nie dyskutując z nimi;

  ponieważ nastepnie zapewniano nas, ze sledztwo będzie prowadzone wspopłnie, a nastepnie z tej deklaracji zręcznie się wycofano, po czym Rosja sprytnie się zabarykadowała, blokując nam dostęp do dowodow, wszystko badając we własnym zakresie, nie dopuszczając do większości badań naszych ekspertów; ponieważ strona polska nie zrobiła nic, by tę sytuację poprawić, a wieloktornie Rosjanie łamali konwencję chicagowską, oprócz płaczliwych listów Edmunda Klicha, ktorego Rosjanie niestety wogóle nie szanowali;

  ponieważ jak dotad musimy wierzyć Rosji na słowo, ze mówi prawdę (o co usilnie upraszaja nas wszelkie media), a fakty wcale o tym nas nie przekonują (m.inn. niescisłosci w stenogramach, zmiany w zeznaniach kontrolerow lotu, nieudostepnianie nam dowodów);

  ponieważ trwa od początku medialny atak na pilotów, załoge, Ś.P. Prezydenta, z pomijaniem istotnych dla sledztwa kwestii;

  ponieważ od początku przecieki do głównych mediów były zawsze związane z obarczeniem winą nieżyjącego Prezydenta i pilotów, mając w ten sposób znamiona przeciekow kontrolowanych, bo jak się okazuje wyciec mogły także rozmowy z wieży, ale tak się nie stalo;

  i jeszcze wiele mogłabym wymieniać tych “ponieważ”…

  A więc ponieważ tak się własnie działo i dzieje…

  Marsz Pamięci jest upominaniem się wciąż i wciąż o to, co najistotniejsze w tej sprawie: rzetelne, a więc oparte na dowodach bezposrednich sledztwo prowadzone przez polską prokuraturę. Wyjasnienie wszystkich i PRAWDZIWYCH przyczyn katastrofy.
  W Marszu Pamięci nie chodzi o to, by tylko modlic się o dusze zmarłych i w skupieniu żałobnie kroczyć. W Marszu Pamięci, pamieta się o powinnosci wobec niezyjących, a ta powinność to wyjasnic dlaczego zginęli. Bo jak dotąd ich smierć cały czas przykrywa mgła. Coraz grubsza, niestety.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 14 Thumb down 1

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 8

 • Lora :

  Nic nie zrozumiałeś. Przykro mi. Nie ma ani krzty pamieci… O czym Ty czlowieku piszesz….

  Powiem tylko tyle, w czasach PRL-u kosciół tez dawał jak to nazwałes “ochronke” i za to ludzie Solidarnosci są mu wdzięczni. Wszyscy z tamtych czasów twierdzą, że bez Koscioła byłoby cięzko wywalczyć wolność.
  Teraz rola Koscioła jest inna i nieprawdą jest, ze Kosciół daje ochronkę. Czy nie słyszałeś jak Kościół (jego część) pokrzykiwał na tych, co stali pod Krzyżem i trzymał, że tak powiem sztamę z Rządem.
  Sprawa podzielila takze kosciol. To swiadczy o tym, ze nie chodzi tu o polityke, ale o cos zupelnie innego, co staraam sie wytlumaczyc, ale ty po prostu nie chcesz zrozmuiec. Nie musisz. Tym samym, faktycznie szkoda mojego czasu.

  Czego ty oczekujesz od ludzi??? Powiem szczesze, wyłazi tutaj hipokryzja u Ciebie. Jestem przekonana, ze byłeś w gronie tych co “pluli” na stojących pod Krzyżem, a teraz rzucasz hasłami “gdzie oni są? Jakby im zależało, dlalej by stali”
  Boże, toż to czysta hipokryzja. O co Tobie chodzi?? Chcesz sprawdzac ludzi, ile wytrzymają w imię idei??? Czy wytrzymaja mróz, bicie po twarzach, nocne wizyty obszczyjmurków, którzy tym razem swoje potrzeby fizjologiczne mieli ochote załatwić na Krzyż, na starszych ludzi, w końcu – przepędzanie przez policję? Byłeś ciekaw czy wytrzymaja i jestes zawiedziony, że nie??? Przecież ci ludzie przez osoby o takich poglądach jak Ty były poddane ostracyzmowi społecznemu, a teraz Ty miałbyś ochotę ich niejako przywrócić do łask, gdyby wytrzymali.
  Powiem Ci cos, taka postawa zalatuje mi faszyzmem. Hitlerowcy też byli skorzy nagradzac tych, którzy wyjątkowo dużo mogą wytrzymać.

  ps. nie jestem obiektywna. w takim sensie, o jakim myslisz, tzn. nie opowiadania sie po jednej ze stron. Bo ta sprawa jest dla mnie zbyt wazna, by byc obojetnym obserwatorem.
  Ty tez nie jestes obiektywny, co wyrazasz w kazdym slowie.
  Tyle, ze dla ciebie wystarczy zamkniecie sprawy poprzez umorzenie sledztwa z braku dowodow. Wzruszysz wtedy ramionami, po czym przelaczysz stacje na inna.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 1

 • andrew001 :

  W wypowiedzi adamskyego vel obserwator 2011, PO i PIS podpala Polske. Czysta propaganda i dezinformacja. Partia Oblakanych juz dawno podpalila Polske gospodarczo, ekonomicznie, no krotko mowiac chyba nie istnieje nic czego by nie zrujnowali. Porownanie z wczesniejszymi rzadami PIS sie nie udaje gdyz jest technicznie niemozliwe. PIS mial swoje bledy i grzeszki ale, one sa niczym w porownaniu do tego czego dokonala Partia Oblakanych!

  Jawnie widac to po celach i zamiarach realizowanych obecnie w okresie wladzy absolutnej Partii Oblakanych w Polsce przy wspoljazgocie mediow (Tusk Vision Network itp) sluzalczo oddanych, no komu ??? To co sie probuje zakryc (nieudolnie) jest to ze w Polsce tak naprawde to rzad tuska z komorowskim na czele wykonuja sluzalczo rozkazy plynace od … wlasciwej grupy sprawujacej wladze w Polsce ktora sa … agenci tej starej, poczciwej WSI. Stad te hojne obdarowywanie orderami, ludzi o watpliwych cechach charakteru; a w niektorych przynajmniej przypadkach oprawcow Narodu z czasow PRL. Stad te bzdurne wypowiedzi ktore pozniej nagle trzeba zmieniac i wykonywac zwroty z powrotem na inne tory.

  tusk, komorowski i ferajna probuja sie wymadrzac na wlasna reke no i zostaja upomnieni ze nie tedy droga, ot i co. Kukielki na sznurkach maja robic to co im sie powie, jak sie pociaga sznurkami, za brak zapalu nawiedzonego, cena moze byc taka jaka zaplacil bliski wspolpracownik tuska – na koncu kabla od odkurzacza.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 0

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 6

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 7

 • andrew001 :

  Cytuje: “tekst “W wypowiedzi adamskyego vel obserwator 2011″
  już daję podstawy , że masz manię prześladowczą. Dalej tekst “Partia Oblakanych” to dowód na “partyjne” ocenianie komentarzy. Panie @andrew001 – troszkę dyskusji na poziomie bym prosił – hasełka “Tusk Vision Network itp” świadczą o chorobliwym subiektywizmie komentatora. Tu więc nie ma opcji dyskusji. nie pozdrawiam”

  Obserwacja na podstawie dostepnych wypowiedzi osoby badz tez grupy zorganizowanej pod nickiem “adamsky” badz “obserwator 2011″ jak kazdy moze zaobserwowac cechuje sie pogladami cynicznymi, propagujace opinie dzielace Narod, nie wprowadzajace niczego do dyskusji, nie posiadajace zadnego meritum. Maniakalna wrecz nachalnosc tej osoby/grupy jest objawem wlasnie powaznego zaburzenia stanu emocjonalnego. A ty probujesz mi cos takiego wmowic? Coz, wszyscy znajomi wiedza ze nie owijam w bawelne NIGDY! Jak trzeba powiedziec glosno i dosadnie prawde w czyims imieniu, to staje sie to (wyznaczony z gory do tej roli przez ta grupe) moim udzialem. Jestem czlowiekiem zasadniczym, i nie tu nie zwojuje postkomunista ze swoja ideologia. Ja potrafie tez dosolic i to az nadto jak potrzeba. Ze wzgledu na warunki w ktorych wyroslem, nie mam zadnej obawy przed zadnym ludzkim, uznanym autorytetem. Nie boje sie ludzi na stanowiskach, wale prosto z mostu, i musze przyznac ze to co i jak potrafie ujac, wykorzystujac do obrony ludzi caly zakres mozliwosci dostepnych w systemie panstwa, to przynajmniej 3 osoby zaluja tego co robili innym do dzis. A mysleli ze sa w pozycji nietykalnych, wyszlo inaczej. Jednak szanuje ludzi i bronie ZAWSZE TYCH CO SA POSZKODOWANI, BEZDYSKUSYJNIE, ZADNEJ INNEJ OPCJI.

  Dyskutuje tak dlugo jak mozna powiedziec ze dyskusja jest choc w pewnym stopniu konstruktywna, ze prowadzi do porozumienia. JEDNAKZE!!!, nie dopuszczam do dyskusji argumentow mocno odchylonych na strone lub manipulujacych faktami czy logicznym i rzeczowym wywodem, a to w celu zdezawuowania niewygodnej opinii i zamkniecia komus (grupie poszkodowanej) geby. Ze mna nie ma tej alternatywy, albo rzeczowo, prawdziwie i z trudem ale do przodu w kierunku porozumienia albo wcale. Nie dyskutuje z krzewicielami dezinformacji, klamstw, manipulatorami ludzkimi uczuciami czy dobrem jakiegokolwiek rodzaju i jego sprzeniewierzaniem.

  “Partyjne ocenianie komentarzy”, no tutaj to sie mozna usmiac!!! Nigdy nie bylem w zadnej partii, trudno byloby komukolwiek mnie o to oskarzyc. Stoje za tym co EWIDENTNIE W NIEZWYKLE WYSOKIM STOPNIU WYGLADA NA PRAWDE. W tak wysokim ze wszelkie inne dywagacje po prostu uragaja inteligencji czlowieka wyksztalconego. To nakresla pewne granice w postepowaniu ktorych sie nie powinno przekraczac. I tego sie trzymam. Moglbym na ten temat napisac caly wywod, czy tez artykul ale i tak tego nie zrozumiesz.

  “Nie ma opcji do dyskusji” no to jedno to prawda u ciebie. Ale w szerszym kontekscie, narodowym, Polski, to dyskusja zostala przerwana zamachem stanu 10 04 2010 dokonanym przez polaczone sily polsko rosyjskie (WSI w pierwszym miejscu, majace swoje kukielki w postaci komora i tschuska, sikorskiego, arabskiego itd). Znaki tego sa wszedzie, byc moze dlatego ze sa w tylu miejscach i w takim rozdrobnieniu , przemieszane z prawdziwymi faktami, przecietny obywatel tego nie dostrzega. ALE, do czasu! Ja patrze na to z perspektywy, i bez tego nieustannego bombardowania dezinformacja, moge to zauwazyc.

  “nie pozdrawiam” – masz kompleksy, nic wiecej. Pozdrawiam wszystkich pragnacych i dazacych do prawdy.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 0

 • Lora :

  Obserwatorze, dasz sobie uciąc ręke za to, ze obecnie zyjemy w wolnej Polsce? To jest, czy jestes tego pewien w 100%, a jesli tak to na jakiej podstawie?
  napiesałes tez, ze ci luzdie zgineli w katastrofie lotniczej. W dalszym ciagu sie to bada,i z braku wystarczającej ilości dowodow oraz luki w dowodach, nie może byc jeszcze mowy o tym, że był to tylko wypadek. Słowa tego uzywa się na potrzeby medialne.
  Piszesz tez, ze nie mamy takiej sytuacji, że jest brak mozliwosci pozyskania nowych dododow. Otóż powoli zblizamy się własnie do takiej ściany, a sa to dowody najważniejsze, za ta scianą.
  Oryginały czarnych skrzynek, wrak tupolewa, pełna dokumentacja z sekcji zwłok wszystkich ofiar, laboratoryjne zapisy wszystkmich rozmow w wieży; o zapisie pracy urządzeń w wiezy nie może juz byc mowy, bo nie istnieją, gdyż wg Rosjan, taśma skasowała się. Ciekawe, bo w pierwszych zeznaniach kontolerów rosyjskich, pojawiła sie informacja, ze zapsiy są.

  Co do ludzi pod Krzyżem: tak, byli bici po twarrach, przez obszczyjmutków i “przeciwnikow” Krzyża. Słuzby nie reagowały. Podobno miały polecenie, nie reagowac. Sama byłam podobnych sytuacji swiadkiem.

  Dlaczego nie pod 36-specpułkiem? A czy tam zbierał sie 100-tysięczny tłum?
  Czy Pan tego chce czy nie, czy tego chcą niektorzy politycy i dziennikarze czy nie, ten tłum przyjechał pozegnać Parę Prezydencka. Opłakiwane były wszystkie ofiary katastrofy, ktora wstrząsneła milionami Polaków ze wzgledu na zasięg, terytorium i kontekst, ale S.P. Prezydent i Jego żona, opłakiwani byli w sposob szczególny.
  I zatuszować ten fakt probuje wielu. Bez powodzenia. Nie uda się. Takie są FAKTY.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Lora, Jak zawsze, bardzo dobra wypowiedz!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 4

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters