Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa

Publikacja w serwisie: 26 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Bez czarnych skrzynek nie wyjaśnimy tej katastrofy » Trzeba skopiować nagrania z czarnych skrzynek » Ekspertyza oryginałów tzw. czarnych skrzynek jest konieczna » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Skandaliczne słowa Tuska » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy; wrócą w piątek » Morozow: “Proszę czytać raport MAK. Tam są odpowiedzi na wszystkie pytania” » Polski rejestrator szybkiego dostępu zarejestrował wszystkie dane? » Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Kto uziemi tupolewa » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Hangar czeka na wrak tupolewa » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Kilkadziesiąt nowych słów z czarnych skrzynek tupolewa udało się odczytać pracownikom Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie – ustalili reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Tym samym eksperci zakończyli zasadnicze prace nad taśmami. Rozszyfrowano praktycznie wszystkie słowa i zwroty, które w stenogramach były określone jako niezrozumiałe.

Tekst jest już gotowy i czeka na przekazanie prokuraturze. Specjaliści z Krakowa nie koncentrowali się jednak wyłącznie na tym, co kto mówił w kabinie. Stenogram który powstał w krakowskim instytucie, jest o wiele bardziej dokładny niż to co Rosjanie przekazali polskim śledczym. Wszystkie zdania, które pojawiają się w dokumencie, przypisano konkretnym osobom. Nie ma też już wypowiedzi określanych jako niezrozumiałe. Dzięki temu stenogramy powiększyły się o kilka dodatkowych stron.

Według informacji dziennikarzy RMF FM, eksperci z Krakowa bardziej precyzyjnie opisali również całą taśmę, którą dostali do analizy. Są tam nie tylko słowa, ale też opisy dźwięków, które pojawiły się podczas lotu w kabinie pilotów. Taśmy zarejestrowały m.in szum pracy urządzeń. Jest też odgłos zamykanych lub otwieranych drzwi. Każdy taki dźwięk został precyzyjnie opisany przez specjalistów.

Teoretycznie eksperci zakończyli już swoją pracę, ale, aby mieć jeszcze większą pewność, wezmą oni udział w eksperymencie z drugim tupolewem. nagrają wtedy wszystko, co będzie działo w kabinie a potem porównają dźwięki z materiałem zabezpieczonym z czarnych skrzynek samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Prace powinny zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-odczytano-prawie-wszystkie-slowa-z-czarnych-skrzynek,nId,320247

25 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • stan :

    Kilkadziesiąt nowych słów !? i tzw. rosyjscy “ekaperci” mogli je pominac zwlaszcza ,ze odczyt byl z orginalu.To juz sobie wyobrazam do jakich jeszcze wnioskow doszliby polscy eksperci badajac wrak samoloTu i miejsce zbrodni.Ale jestem przekonany ,ze tak wlasnie sie stnie.

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters