Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M

Publikacja w serwisie: 28 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » Krakowscy eksperci kończą pracę nad opinią fonoskopijną na temat rejestratora głosu z kabiny pilotów samolotu Tu-154M » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » “Kłótnia Protasiuka z Błasikiem” to temat zastępczy » Były generał KGB w BBN. Stanisław Koziej: temat Smoleńska sam wypłynie » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Pomnik, ale bez wraku » Seminarium na temat katastrofy smoleńskiej – Dr hab. Marek Czachor, prof. ndzw. Politechniki Gdańskiej Katedra Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Zespół Macierewicza przygotuje komputerową rekonstrukcję wraku Tu-154 » [WRZUTKA] Rosjanin zginął podczas podnoszenia wraku Tu-154 » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Załoga samolotu Tu-154M » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Tu-154M Landing Procedure » Tu 154M został rozerwany » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Fragment Tu-154M w sukience Matki Bożej » Tu-154M to przerobiony bombowiec, nie mógł się rozsypać » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Od grudnia Prokuratura Wojskowa wie o tym, że Prokuratura Rosyjska planuje przeprowadzić jeszcze własne badania i ekspertyzy dotyczące wraku Tu-154M, tym samym szanse na odzyskanie wraku odsuwają się w czasie…

Rosyjskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej nie skończy się wcześniej niż za dwa miesiące. “A może potrwać nawet dłużej” -  szef Komitetu Śledczego Aleksandr Bastrykin.

rmf24.pl:

Rosjanie chcą jeszcze badać wrak tupolewa

Otrzymaliśmy informacje od prokuratury rosyjskiej, że planuje przeprowadzić jeszcze własne badania i ekspertyzy dotyczące wraku Tu-154M – poinformował rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.

Pismo od prokuratury rosyjskiej wskazuje, że będą oni chcieli wykorzystać jeszcze te dowody rzeczowe do swoich badań – powiedział Rzepa. Dodał, że informacja z Rosji do prokuratury wojskowej w tej sprawie wpłynęła pod koniec grudnia.

Informacja od rosyjskiej prokuratury była związana z kończeniem badań prowadzonych przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) i opublikowaniem ostatecznego raportu z tych badań. Ustalenia MAK zostały zaprezentowane w pierwszej połowie styczna. Wówczas także dowody rzeczowe będące w gestii Komitetu, m.in. wrak samolotu, zostały przekazane rosyjskiej prokuraturze. Wcześniej juz wskazywano, że wrak Tu-154M będzie mógł zostać przekazany do Polski dopiero po zakończeniu pracy przez rosyjską prokuraturę.

Polska wysłała do Rosji siódmy wniosek dotyczący pomocy prawnej

W środę polska prokuratura wojskowa skierowała do Rosji siódmy wniosek dotyczący pomocy prawnej. Polscy prokuratorzy m.in. ponownie zwrócili się o przekazanie rejestratorów samolotu wraz z oryginalnymi magnetycznymi nośnikami danych oraz wraku i szczątków Tu-154M. Postulat przekazania tych dowodów znalazł się już we wcześniejszych polskich wnioskach sformułowanych wkrótce po katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku.

We wtorek premier Donald Tusk pytany, czy wrak Tu-154M zostanie sprowadzony do Polski przed 10 kwietnia odpowiedział: Do tej pory nie miałem żadnego sygnału, który by kwestionował zapowiedzi, które słyszeliśmy także po ogłoszeniu raportu MAK, że Rosjanie są zainteresowani tym, aby przed 10 kwietnia szczątki samolotu w Polsce się znalazły. Dodał jednak, że znając dotychczasowe doświadczenie, unikałby stwierdzeń ostatecznych.

“Chcemy sprowadzić do kraju ten samolot w całości, łącznie z ostatnią śrubką”

W połowie stycznia prokurator generalny Andrzej Seremet mówił, że polska prokuratura od pewnego czasu czyni przygotowania do sprowadzenia do Polski wraku samolotu. Wytypowano już osoby, które będą brały udział w oględzinach tego samolotu i w opisie szczątków tego samolotu. Jak dodał, jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, gdyż istnieje ok. 2 mln drobnych elementów i szczątków samolotu, które będą podlegać szczegółowej inwentaryzacji przez polskich żandarmów i prokuratorów. Chcemy sprowadzić do kraju ten samolot w całości, łącznie z ostatnią śrubką – powiedział.

W grudniu minister obrony Bogdan Klich mówił, że Cytadela Warszawska to najwłaściwsze miejsce dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej i umieszczenia wraku samolotu.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-rosjanie-chca-jeszcze-badac-wrak-tupolewa,nId,320908

28 stycznia 2011

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters