“Komsomolskaja Prawda”: Tajna instrukcja przyczyną katastrofy Tu-154M?

Publikacja w serwisie: 28 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “Komsomolskaja Prawda”: Polska z przyzwyczajenia zwala winę na Rosję » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Tu-154m. Rosjanie ujawnili prawdę. Prawda jest bardzo gorzka. » Przyczyną katastrofy były “dwa wielkie wstrząsy”, a nie uderzenie o brzozę » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » Aleksandr Aloszyn KŁAMAŁ w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M » Rejestratory lotu – instrukcja manipulacji » W Siłach Powietrznych do CASY jest nadal wyłącznie angielska instrukcja. I nikt z tego nie robi problemu » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Archeolodzy odnaleźli w Smoleńsku szczątki ofiar katastrofy Tu-154M » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » Zamazana prawda » Prawda należy do Rosjan » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » “Wolność i Prawda” – przemówienie Prezydenta RP z 10 kwietnia » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » PRAWDA O “DRUGIM KATYNIU” WYWOŁAŁABY TRZECIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ » Prawda jako dowód antyrosyjskości? (Blog Romualda Szeremietiewa) » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » Misja Specjalna 21.09.2010 – Katastrofa Polskiego Tu-154m [1/2] » Rosja zawiesza użytkowanie Tu-154M; “zbyt awaryjne” » Nikt nie zgłosił się do przetargu na Jaki-40 i części do Tu-154M » Przeraża mnie to, co zrobiono w Samarze z Tu-154M [DEZINFORMACJA] » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Tu-154M Landing Procedure » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Tu 154M został rozerwany » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Do katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem mogła doprowadzić tajna instrukcja, zgodnie z którą samolot może odejść na lotnisko zapasowe tylko za zgodą “głównego pasażera” – informuje “Komsomolskaja Prawda”. Gazeta czyni to, komentując zapowiedź, że polski raport na temat wypadku prezydenckiego tupolewa będzie ostrzejszy raport MAK-u.

Komsomolskaja Prawda” wyjaśnia, że o istnieniu takiej tajnej instrukcji w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego dowiedziała się od jednego z polskich dziennikarzy. Nie podaje jednak jego nazwiska. W specjalnym pułku lotniczym, obsługującym VIP-ów, na krótko przed katastrofą pojawiła się służbowa, tajna instrukcja, zgodnie z którą samolot może odejść na lotnisko zapasowe tylko za zgodą głównego pasażera – przekazuje moskiewska gazeta.

Według niej jest zrozumiałe, skąd się wziął dokument – stało się to po tym, jak dowódca statku powietrznego odmówił wykonania rozkazu prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego posadzenia samolotu w Tbilisi w czasie wojny gruzińsko-południowoosetyjskiej. “Komsomolskaja Prawda” zaznacza, że przyjęcie takiego dokumentu zainicjowała kancelaria prezydenta Polski.

Gazeta podkreśla, iż MAK w swoim raporcie powstrzymał się od zinterpretowania rozszyfrowanych słów dowódcy statku powietrznego i dyrektora protokołu jako bezpośredniego dowodu, że prezydent Kaczyński wydał bezpośredni rozkaz posadzenia samolotu.

Komsomolskaja Prawda” zastanawia się, dlaczego MAK postanowił ograniczyć się do ostrożnych sformułowań, a przewodniczący jego Komisji Technicznej Aleksiej Morozow zignorował stosowne pytania na konferencji prasowej. Niewykluczone, że MAK kierował się przesłanką zachowania pozycji niezależnego, bezstronnego badacza i był w tym zbyt gorliwy – konstatuje. Dowodów bezpośredniego udziału głównego pasażera w sadzaniu samolotu jest wystarczająco – podkreśla gazeta.

Komsomolskaja Prawda” nie wyklucza, że Polacy posiadają dodatkowe dane świadczące o aktywnej pozycji prezydenta w podejmowaniu decyzji o lądowaniu. Przypomnijmy, że mimo wystąpień MAK strona polska nie przekazała mu stenogramu rozmowy telefonicznej dwóch braci podczas lotu do Smoleńska, a także treści SMS-ów pasażerów samolotu, które mogli wysłać, gdy maszyna była na małej wysokości – pisze.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-komsomolskaja-prawda-tajna-instrukcja-przyczyna,nId,320854

28 stycznia 2011

[czytaj: W 36. specpułku nie ma żadnej tajnej instrukcji]

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • andrew001 :

  Matactwa sowietow w pelnej krasie (tak jak w przypadku Koreanskiego Boeinga 747 w 1983 roku)! Przy wspolpracy agentury w Polsce, WSI pociaga za sznurki, kto wisi na drugim koncu? Gruppenfurer KAT i turowski?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • zbych68 :

  Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda. (ks. Józef Stanisław Tischner)
  Na podstawie ostatnich rewelacji ogłoszonych przez sowietów, można tą teorię rozwinąć. Oprócz tych trzech prowd jest jeszcze jedna Komsomolskaja prowda. Proponuję ją umieścić w hierarchii prowd za Gówno prowda.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 1

 • DZIECKO POLSKIE :

  POLECAM
  Rozmowy niedokończone
  z udziałem Jarosława Kaczyńskiego
  Radio Maryja, 2011-01-28

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=109910

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 1

 • andrew001 :

  @Zbych68,

  Swieta Prawda! :)

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 8

 • DZIECKO POLSKIE :

  DZIESIĄTY KWIETNIA W WARSZAWIE, OSIEMNASTY W KRAKOWIE

  Tomasz Sakiewicz, “Gazeta Polska”, 01-02-2011 14:29

  http://niezalezna.pl/artykul
  /dziesiaty_kwietnia_w_warszawie_osiemnasty_w_krakowie/44338/1

  Komentarz Krystyny.

  Krystyna: UWAGA !!!!!
  Pisałam, ale powtórzę jeszcze raz !!!!!
  SOLIDARNOŚĆ 80 urządza wyjazd do Smoleńska w dniu rocznicy. Początkowo koszt
  wyjazdu był 40 zł/osoba, w tej chwili podniósł się do 300 zł/osoba. Sponsor zajarzył,
  że tak niska cena jest zastanawiająca, przynajmniej dla myślących. NIE DAJCIE SIĘ
  ZMANIPULOWAĆ !!!!! Kaszalot jedzie do Smoleńska z częścią rodzin i MUSI mieć za
  sobą w tle, odpowiednią ilość ludzi. Jedyny cel organizowanego wyjazdu, to wyciągnięcie
  ludzi z obchodów w Polsce.Kto pojedzie? tym co Smoleńsk wisi i powiewa? Ci i tak nie
  będą na żadnej innej uroczystości. Chodzi o to, by ludzi zaangażowanych, którzy byli
  by tu na miejscu, lub pojechali do Warszawy, WYCIĄGNĄĆ z POLSKI. Mam informację,
  że w Krakowie autokary ma zabezpieczyć
  S- 80-tka z Huty im.Sędzimira. Naganiacze
  najaktywniejsi w Krakowie, Wrocławiu i Gliwicach. ZASTANÓWCIE SIĘ, ZANIM
  PODEJMIECIE DECYZJĘ !!!! Poinformujcie znajomych o tym, o co tak naprawdę chodzi.
  Jeżeli piszecie na innych portalach, podajcie moją informację !!!!!!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 1

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://niezalezna.pl/artykul/dziesiaty_kwietnia_w_warszawie_osiemnasty_w_krakowie/44338/1

  podany link do artykulu
  “” DZIESIĄTY KWIETNIA W WARSZAWIE, OSIEMNASTY W KRAKOWIE “”

  ktory podalam wyzej nie chce sie otworzyc !! ( sadze ze z tech.problemow na tym portalu lub jest za dlugi !!
  dlatego prosze skopiowac calosc razem pierwszych dwoch linijek gornych i wstawic w google – tu znajdziecie ten artykol.

  Ps. @andrew001-
  pozdrawiam Cie mile , nie zawsze komentuje ale czytam zawsze !!!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 6 Thumb down 1

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,

  Witam, witam! Myslalem ze po akcji adamskyego zmienilas portal. Adamsky byc moze myslal ze mnie i innych po prostu wywali chamstwem, bezczelnoscia i propagandowa dezinformacja. Przeliczyl sie biedaczysko. Twoja informacja podana w sprawie wyjazdu do Smolenska jest bardzo wazna! Trzeba ja powielac gdzie tylko mozna, tu zwracam sie do forumowiczow z prosba o pomoc dla inicjatywy Dziecka Polskiego w tej sprawie. Musimy sie wzajemnie wspierac aby ta rozkladajaca sie Postsowiecka Ochyde tusko-komora manipulowana przez glownych zbrodniarzy (zleceniodawcow) Smolenska – polskich sowietow z WSI, wyrzucic z Polskiej administracji, raz na zawsze!

  Mozna tu przytoczyc znane haslo Polski Walczacej z drugiej Wojny swiatowej, (parafrazowane):

  SMOLENSK POMSCIMY!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 1

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 4

 • andrew001 :

  obserwatorze, w zgodzie z definicja podana przez zbych68, twoje wpisy to jest komsomolskaja prawda.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do @ “”andrev001 ”
  ciesze sie ze i Ty takze sie cieszysz ze jestem tu znow!!
  wspieralam Cie duchowo codziennie ,czytam artykuly i komentarze na wszystkich komentatorow a szczegolnie Twoje.
  My jestesmy oboje wygnancami z Ojczyzny Matki Polki w latach 80- tych i to mowi duzo samo za siebie.
  Tak “” adamsky “” ma !! pisze ma !! ( moze to jest wlasnie grupa ??) ( zmina nicku nic nie znaczy ) ma na celu zniechecic nas do komentowania na tym Bloogu ale i sianie plew !!
  a wiesz jak ich nazywaja na innych portalach ?? tak najlagodniej to
  “” KONIEM TROJANSKM “”
  Pozdrawiam Cie serdecznie .

  Thumb up 3 Thumb down 1

 • ruda789 :

  czy juz widzieliscie to??? “ZALOGA ZYJE”
  http://www.youtube.com/watch?v=EWc3ZkekwiA&feature=related

  Thumb up 1 Thumb down 2

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters