Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa”

Publikacja w serwisie: 28 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Hangar czeka na wrak tupolewa » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób » Klich pojedzie do Brukseli? » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Czy wrak w końcu wróci do Polski? » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Mielismy próbkę kiedy były 2 Kaczory NA RAZ. » Kiedy czarne skrzynki trafią do Polski? » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji. » Wrak czy wraki » Skrzynki i wrak do zwrotu » Do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich. » Lista osób, które były na pokładzie rządowego Tu-154 » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Katastrofa United Airlines lot 232 w Sioux City (112) – Ocalało 184 osób. » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » w ręce prywatnych osób trafiło wiele kawałków prezydenckiej maszyny » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Prawdopodobnie 20 osób poniosło śmierć w wypadku z udziałem rosyjskiego ministra » NIKT NIE PRZEŻYŁ » Nikt ich nie ratował » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Nie podpisali? Nikt się nie zorientuje » Nikt nie widział zagrożenia » Nikt nie zapytał o certyfikaty » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?! » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?! » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Nikt nie ukryje przyczyn katastrofy smoleńskiej » Katastrofa samolotu prezydenta. Nikt nie przeżył » Nikt nie zgłosił się do przetargu na Jaki-40 i części do Tu-154M » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Przemysław Marzec: Nikt nas o niczym nie poinformował, “czekamy na lepsze czasy” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

120 żołnierzy żandarmerii wojskowej i 40 techników kryminalistyki pojedzie do Smoleńska sprowadzić do kraju wrak Tu-154M. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski zdobył wiedzę o przygotowaniach do tej operacji. Na razie nie ma jednak informacji, kiedy Rosjanie pozwolą nam zabrać szczątki samolotu.

Wrak do kraju ma być przywieziony ciężarówkami, choć rozważany jest jeszcze transport kolejowy. Wiele zależy od kosztów i spraw celnych. Najważniejsi na miejscu będą jednak ludzie, by skrupulatnie zinwentaryzować dla polskiego śledztwa każdą nawet najdrobniejszą część samolotu.

Szczątki to nie tylko to, co leży na płycie w Smoleńsku. Pełne części samolotu są jeszcze magazyny. Tak naprawdę to dwa miliony większych lub mniejszych kawałków, to też będzie to duże przedsięwzięcie logistyczne – mówi Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratora Generalnego.

Żandarmi i prokuratorzy chcą się przygotować, by jechać po wrak, gdy tylko nie będzie już potrzebny rosyjskim śledczym. Wojskowi prokuratorzy liczą, że przybliżony termin zwrotu tupolewa poznają w przyszłym tygodniu podczas wizyty w Moskwie. Mają zapytać, na jak długo Rosjanie planują badania związane z wrakiem.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prawie-200-osob-pojedzie-do-smolenska-po-wrak-tupolewa,nId,320913

28 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 2
tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters