Za wszelką cenę zakończyć wątek zamachu

Publikacja w serwisie: 28 January 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Czy nikomu nie przeszkadza fakt, że z powodu braków w dokumentacji wyniki śledztwa Prokuratury Generalnej i polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej nie będą ustaleniami dowodowymi. ?!

[czytaj: Polskie śledztwo warte funta kłaków… ]

Międzynarodnyja przyjaźń jest tak wielka, że nawet po wypowiedzi rzecznika Departamentu Stanu USA:Stany Zjednoczone deklarują gotowość każdej możliwej pomocy w sprawie Smoleńska.”

‘Polskie’ media podają: ‘Pomoc prawna, o którą zwróciliśmy się do USA kilka miesięcy temu, pozostaje bez odpowiedzi’….

RMF24.pl:

Tylko opinii Amerykanów brakuje prokuraturze wojskowej, by zakończyć w polskim śledztwie smoleńskim wątek zamachu – dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Pomoc prawna, o którą zwróciliśmy się do USA kilka miesięcy temu, pozostaje bez odpowiedzi. Prokuratura dysponuje już wszystkimi dowodami by orzec, że nikt trzeci nie ingerował w katastrofę 10 kwietnia.

Prokuratorzy oficjalnie nie ujawniają, co jeszcze zostało do zrobienia, by wykluczyć wersję zamachu. [Zobacz korespondencję naszego dziennikarza z rzecznikiem prasowym NPW] Naszym dziennikarzom udało się jednak ustalić, że śledczy wyjaśnili już m.in. wątek mgły. Wśród zgromadzonych materiałów istnieją opinie biegłych wykluczające, by mgła mogła powstać w sposób sztuczny. Do tego prokuratorzy dysponują licznymi zeznaniami świadków, którzy byli na miejscu i obserwowali to zjawisko.

W materiałach śledztwa przekazanych przez Rosjan są także opinie co do uszkodzenia wraku, stwierdzające, że na pokładzie tupolewa nie było żadnego wybuchu ani innego incydentu, który świadczyłby o celowej ingerencji w lot maszyny. Stwierdza to zresztą raport MAK, który – jak zapewnili prokuratorzy znalazł się w dowodach śledztwa. W tych materiałach jest wyraźne stwierdzenie – o czym mówił już dawno prokurator generalny – że wykluczono w tym przypadku użycie broni konwencjonalnej.

Wojskowi prokuratorzy czekają na materiały z USA. Nasi śledczy prosili o informacje istotne dla rozpatrywania wszystkich hipotez, m.in. o zdjęcia lotniska w Smoleńsku za amerykańskich satelitów wojskowych, o udostępnienie ewentualnie posiadanych przez stronę amerykańską zapisów nasłuchów rozmów w przestrzeni.

Ale w badaniu tej konkretnej hipotezy prośba ma związek także z ewentualnym użyciem broni elektronicznej – chodzi przede wszystkim o informacje na temat technicznych możliwości zdalnego wpływania na pracę przyrządów pokładowych.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-prokuratura-ma-wiekszosc-dowodow-by-zakonczyc-watek-zamachu,nId,320887

28 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(4.71)
głosów: 7

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Zegarek :

  i tak sie sprawa potoczy od tej pory:
  Ze wzgledu na brak dowodów i swiadków sprawa zostanie zamkninta.. przez 5 lat bedzie ja mozna otworzyc, ale tak dlugo jak komoruski jest prezydentem na to nie pozwoli i wystarczy zeby ktos po jego stronie kto bedie to trzymal w nawiasie to samo zrobi do uplyniencia 5 lat, tp po 5 latach sprawa zamilknie nie do odwrotu

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 27 Thumb down 4

 • stan :

  Po co wyjasniac katastrofy lotnicze ,a te z prezydentem na pokladzie to juz nie ma sensu ? Przeciez takie rzeczy sie zdazaja i beda zdazaly. Zyjemy w pokoju z sasiadami i sugerowanie zlej woli z ich strony byloby nie na miejscu. Wszyscy sie mocno kochaja i terrorysci tez sa daleko . Czasem spadnie samolot czy rozbije sie samochod, no coz zzadzenie losu.Nikt przeciez nie moze zarzucac s.p Prezydentowi,ze za bardzo sie mieszal do polityki zagranicznej.To ,ze polecial do Gruzji i zapobiegl inwazji czy budowal wielka strefe buforowa w europie srodkowej -nic to.Nikt tez nie ma zalu za twarda polityke wobec UE w sprawie Traktatu Lizbonskiego czy eksportu naszych towarow na wschod.Teraz lezy na Wawelu i juz nikomu nie przeszkadza!Wszystko wroci do normy i jak nastepny spadnie to od razu zasypac i zaorac.Po co rozdrapywac rany ,jeszcze nie daj Boze znajdziemy przyczyne.Wtedy zobaczymy ,ze rzeczywistosc jest nie taka slodka jak nam mowia.Po co sie budzic ze snu.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 22 Thumb down 9

 • obserwator2011 :

  “Polskie’ media podają: ‘Pomoc prawna, o którą zwróciliśmy się do USA kilka miesięcy temu, pozostaje bez odpowiedzi’”
  ale co nas w tym przypadku “polskie media” i ich “rewelacje” ? Co oni mogą wiedzieć o tym co ma w tym momencie prokuratura ? Po co to “bicie piany” ? Wiadomość o sztucznej mgle , też była nie potrzebnie podana , bo pewnie prokuratura też ma to zamiar zawrzeć w raporcie.
  @Zegarek
  “Ze wzgledu na brak dowodów i swiadków sprawa zostanie zamkninta.”
  no już siejesz propagandę , bo mamy przecież świeże dowody i cały czas trwają prace i badania. Jeśli są nowe szczegóły w sprawie , to ona cały czas jest otwarta.
  @stan – ja odebrałem ten wpis jako sarkazm. Taki nawet nie na miejscu – większość jednak przyjęła jak widzę z “notowań” to jako wpis “poważny” – tu nie oceniam inteligencji oceniających. Czyli krytykując obecny stan (tak ja to odebrałem) zostałeś “niedoceniony” przez tych którzy tu właśnie są po Twojej stronie. Tak wiec sobie wnioskuję , że tu każdy “nowy” jest wrogiem.
  Wracając do artykułu :
  “Wojskowi prokuratorzy czekają na materiały z USA. Nasi śledczy prosili o informacje istotne dla rozpatrywania wszystkich hipotez, m.in. o zdjęcia lotniska w Smoleńsku za amerykańskich satelitów wojskowych, o udostępnienie ewentualnie posiadanych przez stronę amerykańską zapisów nasłuchów rozmów w przestrzeni.”
  no o to już prosimy sami jako sojusznik USA – tu myślę , że amerykanie nie maja “wyjścia”. Jeśli nie odpowiedzą (udostępnia zapisy) , to jak zostaną odebrani przez innych sojuszników ? Czy naprawdę ich interes z Rosją stanie się ważniejszy niż nasz pakt ?
  pozdrawiam

  Masz swoje zdanie? Thumb up 10 Thumb down 8

 • andrew001 :

  Prokuratura otrzymuje wyrazne instrukcje dzialania (bajki o niezawislosci znamy jeszcze z lat 40-tych i 50-tych, bedac wojskowa WSI nie ma problemu z manipulacja), i nic tego nie zmieni (chyba ze sie zmieni obsada Prokuratury)

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 12 Thumb down 1

 • obserwator2011 :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 8

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters