Seremet i Komorowski zabierają się za IPN

Publikacja w serwisie: 04 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Niewygodne śledztwa » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » Kropka Nad I: Andrzej Seremet (08.07.2010) » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Andrzej Seremet: To mógł być zamach » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Seremet: Eksperyment z drugim tupolewem w ciągu trzech tygodni » Seremet: Dotąd nie natrafiono na kadr z nagraną rozmową Błasika i Protasiuka » Andrzej Seremet: Nie ma pewności, że w Tu-154M rzeczywiście padła komenda “odchodzimy” » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Kim pan jest, panie Komorowski?! » KOMOROWSKI: NOMINACJA W PIĄTEK » Komorowski: mam poczucie przykrości i żalu » Komorowski podpisze pierwszą ustawę? » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » KOMOROWSKI PODPISAŁ “ZŁOTE WETO” » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » “Pomnik postawiony w wyniku nie kalkulacji” – Komorowski » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Komorowski – “Przyczyny katastrofy smoleńskiej są arcyboleśnie proste” » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Program uroczystości na Placu Piłsudskiego. Głos zabiorą Komorowski, Tusk, Łopiński » Jacek Sasin: Niech Komorowski pokaże dokument, na podstawie którego przejął władzę » Kwiatkowski, Seremet i Parulski lecą do Moskwy » Andrzej Seremet zaproponował uzupełnienie przepisów konwencji chicagowskiej » SEREMET: Katastrofa zbliżyła nas do siebie i skazała na bliską współpracę » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » KOMOROWSKI LOBBOWAŁ ZA FIRMĄ OD TU-154 » CZEGO BOI SIĘ BRONISŁAW KOMOROWSKI » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » Sikorski nawarzył, Komorowski wychylił » Komorowski: zobaczyliśmy inny obraz Putina » “Bizantyjski orszak”? Komorowski kłamał w sprawie Smoleńska » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokuratura generalna potwierdza informacje reporterów RMF FM – u prezydenta jest wniosek o odwołanie Dariusza Gabrela, jednego z zastępców Andrzeja Seremeta. Pismo kilka tygodni temu złożył prokurator generalny.

Andrzej Seremet złożył taki wniosek – potwierdził w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mateusz Martynik z prokuratury generalnej. Do czasu podjęcia decyzji przez pana prezydenta nie będziemy udzielać w tym zakresie bardziej szczegółowych informacji - zaznaczył.

Dariusz Gabrel jest dyrektorem Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, podlegają mu między innymi prokuratorzy z pionu śledczego IPN-u. Według naszych nieoficjalnych informacji praca prokuratorów w pionie śledczym Instytutu Pamięci Narodowej jest źle oceniania.

Chodzi między innymi o wszczynanie kolejnych kontrowersyjnych dochodzeń, które kosztują olbrzymie pieniądze, a efektów jak na razie nie ma.

Przykładem może być między innymi ponowne śledztwo w sprawie śmierci generała Władysława Sikorskiego. Przypomnijmy, przeprowadzono ekshumację samego generała, później kilku jego współpracowników, którzy zgięli w Gibraltarze. Pogrzeby, kosztowne badania ekspertyzy, delegacje – na to wydano już kilkaset tysięcy złotych.

Nie lepiej wygląda sprawa związana z ponownym wyjaśnianiem okoliczności śmierci Stanisława Pyjasa. W tym przypadku również zdecydowano się na ekshumację, zrobiono badania, a droga ekspertyza dopiero teraz została wysłana do śledczych.

Kontrowersje budzi też badanie zaangażowania służb komunistycznych Polski w zamach na Jana Pawła II, w tym przypadku prokuratorzy chcą przesłuchać Alego Agcę.

Bronisław Komorowski - Obrońca WSI - przeciwnik IPNLos Gabrela jest już przesądzony. Problem jest wybór jego następcy. Według naszych informacji zarówno Andrzej Seremet, jak i Bronisław Komorowski – bo podpis prezydenta też jest potrzebny – ma swojego kandydata.

Marek Balawajder

RMF FM

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-seremet-zlozyl-wniosek-o-odwolanie-jednego-ze-swoich,nId,322114

4 lutego 2011

Dariusz Gabrel

Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN

Urodził się 10 maja 1969 r. w Dąbrowie Białostockiej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Suchowoli, a następnie, w 1992 r., Wydział Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Po ukończeniu studiów odbył aplikację prokuratorską i pracował jako prokurator Prokuratury Rejonowej w Sokółce.

W latach 1998–2000 pełnił funkcję dyrektora w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz był członkiem Międzykościelnej Komisji Regulacyjnej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Od roku 2000 pełnił funkcję prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, a od 2006 – pełnił służbę w Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Dnia 15 lutego 2007 r., na wniosek Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego, został powołany na stanowisko Dyrektora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu – Zastępca Prokuratora Generalnego.

Żonaty – żona Katarzyna, z zawodu informatyk, trójka dzieci. Zainteresowania – prawo administracyjne, muzyka.

Oceń artykuł:
(3.67)
głosów: 3
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters