Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej

Publikacja w serwisie: 05 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » EDMUND KLICH – Co miałem zrobić – wysłać GROM, żeby opanował MAK? » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » CO MÓWIŁ EDMUND KLICH » Kogo tak naprawdę reprezentuje Edmund Klich? » Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja » “JAK WALNĘŁO, TO SIĘ URWAŁO” – ROZBRAJAJĄCO SZCZERY EDMUND KLICH » płk Edmund Klich wydał książkę o badaniu katastrof » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » Chi in veritá rappresenta Edmund Klich? » Edmund Klich: to może potrwać nawet rok » Edmund Klich – Rosjanie ukrywają bardzo ważne dane? “Taśma się zacięła” » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » “Skandaliczny koniec badania katastrofy smoleńskiej” » MAK – przekazanie projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej [KONFERENCJA PRASOWA] » Bielan: to Klich kazał lądować w Tbilisi; Klich: to kłamstwo » Klich traci grunt pod nogami » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » Co dalej z wojskiem? » Schetyna: Zespół PiS ośmiesza sprawę Smoleńska » Sprawę powinna badać międzynarodowa komisja » “Wiedomosti”: zakończmy sprawę anty-Katynia » CO DALEJ Z LASAMI PAŃSTWOWYMI? » Co dalej z najważniejszymi stanowiskami w państwie? » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » “Nie ma jedynej przyczyny katastrofy smoleńskiej” » Pierwsza ugoda ws. katastrofy smoleńskiej » “Nieznane fakty ws. katastrofy smoleńskiej” » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » NOWY WSTRZĄSAJĄCY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (OD 18 LAT) » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Nikt nie ukryje przyczyn katastrofy smoleńskiej » Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej? » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » Pochowano prochy ofiar smoleńskiej katastrofy » UK: koncert ku czci ofiar smoleńskiej katastrofy » Sejm przyjął informację dot. działań ws. katastrofy smoleńskiej » Są już cztery ugody ze Skarbem Państwa ws. katastrofy smoleńskiej » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich nie zostanie zdymisjonowany i dalej będzie wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej – dowiedział się serwis Polityka.pl. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk odrzucił wniosek złożony przez członków Komisji.

Jak dowiedział się tygodnik, minister przekazał tę informację w piątek podczas specjalnego spotkania z członkami PKBWL. Przebywający na urlopie Edmund Klich był nieobecny. Rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński nie chciał odpowiedzieć na pytanie o motywy, jakimi kierował się minister decydując o pozostawieniu dotychczasowego szefa PKWBL na stanowisku. O przebiegu spotkania nie wypowiadają się również członkowie komisji.

Odwołania Klicha zażądał jego poprzednik na stanowisku przewodniczącego, Stanisław Żurkowski. Zarzucił mu, że jako akredytowany przy MAK popełnił wiele błędów. Między innymi chodzi o ujawnianie dziennikarzom informacji ze śledztwa smoleńskiego.

W ten sposób Klich miał złamać nie tylko zapisy konwencji chicagowskiej, ale także zasady etyczne ICAO (Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego) i przepisy UE dotyczące badania wypadków lotniczych.

Wniosek Żurkowskiego poparło 13 z 15 członków PKBWL, podwładnych Klicha.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-edmund-klich-bedzie-dalej-wyjasnial-sprawe-katastrofy,nId,322326

5 lutego 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • andrew001 :

    Od czasu jak Partia Oblakanych wpadla do szamba politycznego nic juz nie dziwi, jaka partia, jaki “przywodca” i rezydent takie decyzje i wladza. Skorumpowani, zdalnie sterowani przez WSI zdegenerowani frustraci przepelnieni nienawiscia i strachem nic dobrego nie dokonaja juz nigdy!

    Czas na sybir za wyjatkowe osiagnieca na polu zdrady Narodu i sabotazu Polski.

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.



Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winni



Biedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaci



Głupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzy



Młodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzy



Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal



- Erich Fried -
free counters