Rosyjski lobbysta: Jeden z braci Kaczyńskich wciąż żyje

Publikacja w serwisie: 14 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską » 62. rocznica urodzin braci Kaczyńskich » Romanian Global News: miało zginąć dwóch braci Kaczyńskich » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Prezentacja sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » “Putin interesuje się Polską, rozumie wasz kraj”-Dmitrij Babicz, rosyjski ekspert od polityki międzynarodowej Rosji » O JEDEN MOST ZA DALEKO » Wojciech Materski: Trudne sprawy między Polską a Rosją wciąż pozostają » Reuters – “załoga żyje” – (dezinformacja?) » Jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę ?! » Tomasz Turowski – w PRL jeden z najgroźniejszych komunistycznych szpiegów, w III RP oficer Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu » Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zaprzecza, jakoby w trakcie akcji ratunkowej na Siewiernym zginął jeden z jego funkcjonariuszy » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » Tam wciąż są ludzkie szczątki » A szef BOR wciąż czeka » Pytania w sprawie Smoleńska wciąż aktualne… » Po katastrofie smoleńskiej wciąż nie odnaleziono 19 monet NBP » Zagadka głosu w kokpicie wciąż nierozwiązana » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » Ekspert: Polska wciąż ma możliwość skorzystać z pomocy ICAO » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » Wciąż brakuje kilku protokołów z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje » Rosyjski kompleks Katynia » Piloci wściekli na rosyjski raport » Atak w biurze PiS: Nie żyje co najmniej jedna osoba » Arabski: Atakują mnie za Smoleńsk, bo tylko ja żyję » POLSCY PROKURATORZY ZŁAPANI NA ROSYJSKI HACZYK » POLSCY PROKURATORZY ZŁAPANI NA ROSYJSKI HACZYK » Rosyjski bat, czyli jak z Polaka zrobić niewolnika » Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Rosyjski operator popełnił ewidentne wykroczenie wprowadzając załogę samolotu w błąd » Rosyjski serwis K2K news opublikował niezwykle realistyczną symulację katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » Argumenty w pigułce » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » PROPAGANDZIŚCI SPOD ZNAKU SIERPA I MŁOTA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rosyjski lobbysta: Dobrze się stało, że w Polsce nie rządzą już siły związane z Lechem Kaczyńskim. Rosję drażniły jego zabiegi choćby o dostawy do Polski gazu norweskiego

Doradca niemieckiego rządu oraz parlamentu ds. Rosji Aleksander Rahr w jednym z ostatnich wywiadów udzielonych rosyjskim mediom stwierdził, że to Polska jest w pełni odpowiedzialna za katastrofę w Smoleńsku. – Polacy nie chcą przyznać, że sami zabili swojego prezydenta – stwierdził Rahr w rozmowie z portalem Swobodnaja Pressa, sugerując, że to wyłącznie ludzie powiązani z Lechem Kaczyńskim ponoszą odpowiedzialność za tę tragedię. Podkreślał, że to ci sami ludzie stali za stałym pogarszaniem się stosunków polsko-rosyjskich. Obecnie jednak, jak dodaje z ulgą, na czele Polski są osoby, które “zgadzają się z Rosją” i ją w pełni “rozumieją”.

Aleksander Rahr, obywatel Niemiec pochodzenia rosyjskiego, jest profesorem honorowym MGIMO, moskiewskiej uczelni dyplomatycznej. Od lat doradza najwyższym władzom niemieckim w sprawach kontaktów z Moskwą. Sam jest członkiem elitarnego Klubu Wałdajskiego, lobbującego na rzecz jak najściślejszych relacji między oboma krajami w kwestiach m.in. handlu surowcami energetycznymi. Jak podkreślają komentatorzy, Rahr jest także osobistym znajomym Władimira Putina i Dmitrija Miedwiediewa, który niejednokrotnie blisko współpracował także z rosyjskimi koncernami gazowymi.
Swoje rewelacje na temat “zabicia prezydenta Kaczyńskiego przez Polaków” Rahr przedstawił w wywiadzie poświęconym raportowi MAK w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Dziennikarz pytał niemieckiego lobbystę m.in. o to, skąd, w jego opinii, tak nieprzychylne przyjęcie przez stronę polską tego dokumentu. Jego zdaniem, w naszym kraju istnieją wprawdzie siły, które chcą pojednania z Rosją, lecz z drugiej strony “silne konserwatywne lobby, które ujawniło się w czasie żałoby, wciąż prowadzi swoje gierki”. Dodaje, że ta część sceny politycznej nigdy nie będzie zadowolona z gestów pojednania, bez względu na to, czy wykonuje je Moskwa, czy Berlin.
Jednocześnie niemiecki ekspert z całą mocą odrzuca argumenty Warszawy w sprawie fatalnej pracy wieży kontroli lotów na lotnisku Siewiernyj i wywieraniu nacisków na kontrolerów. – Myślę, że rosyjscy kontrolerzy działali zgodnie z prawem – stwierdza Rahr, po czym powtarza dawno obalone już kłamstwa o kilku podejściach wykonywanych przez polską załogę czy o tym, jakoby wieża nie mogła zabronić lądować naszym rodakom. – Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby nie dostali pozwolenia na lądowanie? Co by na to powiedział Kaczyński? – pyta kpiąco Niemiec.
Odpowiadając na pytanie, czy sugeruje, że obecne zachowania ośrodka konserwatywnego w Polsce domagającego się wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej są skandalem, Rahr podkreśla, że tak właśnie jest. – Jeden z braci Kaczyńskich wciąż żyje i będzie się starał uczynić ze swojego brata świętego – stwierdza, dodając, że w tej katastrofie nie widzi żadnej winy Rosjan. – Oczywiście także Lech Kaczyński nie ponosi winy za swoją śmierć. Ale w samolocie byli jego ludzie i to w zasadzie oni zabili swojego prezydenta – stwierdza. W jego opinii, polska prawica prowadzi obecnie szeroką kampanię przy pomocy zaprzyjaźnionych ośrodków intelektualnych oraz mediów, aby “wybielić” poległego prezydenta. – Lech Kaczyński nie może się zapisać według nich w historii czarną kartą. Wyobraź sobie, co by było, gdyby mówiono, że to on jest winny śmierci pozostałych. To całkiem zrozumiała reakcja – mówi niemiecki doradca.

Na koniec z ulgą stwierdza, że dobrze się stało, iż w Polsce nie rządzą już siły powiązane z Lechem Kaczyńskim, że nie ma już u władzy polityków otwarcie domagających się obrony polskich interesów, np. dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych. Przypomina, że Rosję (a także jego osobiście) drażniły zabiegi polskiego prezydenta o dostawy do Polski gazu norweskiego. – Teraz dzięki Bogu sytuacja się uspokoiła – podsumowuje Rahr.

Łukasz Sianożęcki

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Alicja :

    W tej wypowiedzi widać czarno na białym jakim torem wg obecnie rządzących sił w kraju i z granicą powinien przebiegać tok rozumowania. Tu już nie trzeba niczego się domyślać i czytać między wierszami, to gotowa kalka dla wyznawców po i ludzi nie potrafiących samodzielnie wyciągać wnioski, podana, że tak powiem na chama. To także linia “rozumowania” ludzi integralnie związanych z rządem Rosji, bez fałszywych niedomówień.

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 33 Thumb down 2

  • andrew001 :

    I jak tutaj wyznawcy jedynie wlasciwej partii oraz jedynie wlasciwej tezy wydarzen w Smolensku, moga spac spokojnie dalej wspierajac zdrajcow?

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 26 Thumb down 2

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters