Minister Kwiatkowski zostanie przesłuchany jeszcze w lutym

Publikacja w serwisie: 15 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Kwiatkowski zabiegał w Rosji o szybkie przekazanie akt dot. katastrofy smoleńskiej » Krzysztof Kwiatkowski: Istnieje prawna możliwość postawienia zarzutów rosyjskim kontrolerom » Syn E. Wróbla nie zostanie oskarżony o zabójstwo ojca » Jeszcze nie jest za późno » Minister sprawiedliwości w TVP Info „W naszym interesie – poczekanie na raport” » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » Kwiatkowski, Seremet i Parulski lecą do Moskwy » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » ‘NOWY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ’ zostanie poddany analizie » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Piloci: Minister bredzi » Pani Minister Finansów ANS » Minister poparł szympansa » Minister Klich traci generałów » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » Jeszcze dwa przesłuchania » Szeremietiew: Minister Klich powinien podać się do dymisji » Minister odsłuchał nagrania, bo dostał taką propozycję » Czego jeszcze nie zrobiło BOR » Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas wizyty w USA: » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Co jeszcze podpisał Miller w Moskwie? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Rosyjska prasa: “Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim” » “HIPOTEZA ZAMACHU JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA” » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Wizja szaleńca? Prowokacja? Czy KTOKOLWIEK to jeszcze widział??? » Nawet politycy Platformy Obywatelskiej prywatnie przyznają, że Bogdan Klich to nieudolny minister » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Zapadła decyzja, że minister sprawiedliwości zostanie przesłuchany w śledztwie w sprawie odsłuchania nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa – ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Tym samym potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku dni. Prokuratorzy chcą przesłuchać ministra jeszcze w lutym.

W połowie października w krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych Krzysztof Kwiatkowski słuchał nagrań z kopii rejestratorów samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Miesiąc później wszczęto śledztwo, które ma dać odpowiedź na pytanie, czy pracownicy Instytutu Ekspertyz Sądowych przekroczyli swoje uprawnienia, ujawniając materiał, jaki powierzono im do badań.

Nigdy nie prosiłem, ani nie oczekiwałem, żeby przedstawić mi materiał inny niż poglądowy – mówił Kwiatkowski.

Minister Kwiatkowski ma być w Krakowie służbowo 28 lutego. Niejako przy okazji ma zostać również przesłuchany. Do tej pory śledczy wahali się, czy wezwać ministra. Będzie on przesłuchany w charakterze świadka. Według informacji dziennikarzy RMF FM, jego status raczej się nie zmieni. Na razie śledztwo prowadzone jest w sprawie. Nikomu nie postawiono zarzutów.

RMF FM
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-minister-kwiatkowski-zostanie-przesluchany-jeszcze-w-lutym,nId,324108
15 lutego 2011
Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters