Prokurator wojskowy: W Moskwie nie mieliśmy żadnych problemów

Publikacja w serwisie: 18 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prokurator otrzyma w Moskwie 11 tomów akt » Prokuratorzy nie przywieźli z Moskwy żadnych dokumentów ani protokołów » Przy starcie z Okęcia nie było problemów z pogodą » Mielismy próbkę kiedy były 2 Kaczory NA RAZ. » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Żadnych nazwisk w raporcie – “To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy” » Archeolodzy z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej nie mieli żadnych informacji o wyjeździe do Smoleńska » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Prokuratura bardzo mocno odbiera sygnały polityczne, a ten sygnał był zupełnie jednoznaczny: nie ma być żadnych winnych.. » Kłopoty zaczęły się w Moskwie » Akta będą, ale w Moskwie » Ambasada w Moskwie tonie w kwiatach » Co zaniedbali polscy prokuratorzy w Moskwie » Co jeszcze podpisał Miller w Moskwie? » Książka pokładowa została w Moskwie » Prokurator Putina » Dziennikarze “Naszego Dziennika” zatrzymani w Moskwie » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Trzej eksperci dołączyli do polskiej grupy badawczej w Moskwie » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Naczelnik Biura Ekspertyz Medycyny Sądowej w Moskwie: “Po co określać godzinę śmierci?” » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » Prokurator Rzepa: Monitorowaliśmy pracę rosyjskich śledczych » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » “Gazeta Wyborcza” – Prokurator Pasionek mógł ujawnić tajemnicę służbową » Anonsowane z wielkim szumem przez polską prokuraturę protokoły sekcji zwłok zostały jednak w Moskwie » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » Prokurator generalny: Udało się wydobyć 87 z 96 ciał, odnaleziono trzecią czarną skrzynkę » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Uczestniczyliśmy w przesłuchaniu czterech osób. Nie mieliśmy najmniejszych problemów z zadawaniem pytań” – powiedział ppłk Karol Kopczyk, prokurator, który brał udział w przesłuchaniach w komitecie śledczym w Moskwie. Prokuratorzy zdementowali też informację podaną przez “Nasz Dziennik” dotyczącą obecności gen. Błasika w kokpicie tupolewa.

W sumie przesłuchaliśmy cztery osoby, ale przeprowadziliśmy łącznie sześć przesłuchań. Wynikało to z konieczności zadania dodatkowych szczegółowych pytań dwóm osobom. Przesłuchania trwały po sześć, osiem godzin. Umożliwiono nam zadanie wszystkich pytań, także tych, które wynikały z odpowiedzi świadków – powiedział jeden z prokuratorów, podpułkownik Karol Kopczyk.

Przesłuchania nie były nagrywane, tylko zapisywane. Był obecny tłumacz. Po zakończeniu zapoznaliśmy się z treścią zeznań – powiedział ppłk Kopczyk.

Prokuratorzy podkreślili, że śledczy w Moskwie nie zapoznali się z dokumentami dot. gen. Błasika. Zdementowali tym samym informację podaną przez “Nasz Dziennik”. Według dziennikarzy gazety, w kokpicie rządowego Tu-154 nie było gen. Błasika. Miało to wynikać z kwerendy akt przeprowadzonej przez polskich prokuratorów ppłk. Kopczyka i mjr. Jarosława Seja.

Polscy prokuratorzy nie zapoznawali się z dokumentami dotyczącymi gen. Błasika; ani tymi, które potwierdzają, że gen. Błasik był w kokpicie samolotu Tu-154M, ani też takimi, które by tej wersji zaprzeczały – powiedział wiceszef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ryszard Filipowicz.

Major Sej powiedział, że w Moskwie polscy prokuratorzy potwierdzili nienaruszalność pieczęci sejfu, w którym znajdują się nagrania czarnych skrzynek.

RMF FM

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-prokurator-wojskowy-w-moskwie-nie-mielismy-zadnych,nId,324685

18 lutego 2011

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 2
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters