RMF FM: Z dokumentów wynika, że gen. Błasik był w kokpicie

Publikacja w serwisie: 18 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Mistyfikacja MAK: Generała nie było w kokpicie » Mec. Kownacki: Gen. Błasika nie było w momencie katastrofy w kokpicie Tu-154 » Zagadka głosu w kokpicie wciąż nierozwiązana » Nie ma dowodów na obecność w kokpicie » Komentarz Ewy Błasik do raportu MAK » SALA KONFERENCYJNA W KOKPICIE » “Są dowody, że gen. Błasik był poza kokpitem” » Generał Błasik nigdy nie pchał się do kokpitu » Prokuratorzy nie przywieźli z Moskwy żadnych dokumentów ani protokołów » Rosjanie nie mogą dyktować, co powinien robić generał Błasik » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Ewa Błasik – Raport MAK to Haniebna próba szkalowania pamięci mojego męża » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Apel do obywateli USA, którzy mają prawo na mocy ustawy do dostępu do wszelkich dokumentów będących właśnością rządu USA. » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Ekspert: gen. Błasik niekoniecznie pił alkohol » Gen. Błasik nigdy nie latał na takich samolotach » Gen. Błasik non é mai volato sugli aerei simili. » Adwokat Ewy Błasik: Rosjanie zrobili to, o co się do nich zwrócono » Ewa Błasik – “PROTESTUJĘ PRZECIW BIERNOŚCI RZĄDU TUSKA” » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Rosyjska ruletka » Pogoda załamała się już po lądowaniu » “GW” dołącza do ataku na gen. Błasika » Kolejna farsa – po kilku miesiącach generał jest już trzeźwy i jako jedyny prawidłowo odczytuje wysokość » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Otrzymane dotąd z Rosji dokumenty uprawniają tezę, że generał Błasik był kokpicie tupolewa – poinformowali prokuratorzy wojskowi. Zaznaczyli, że nie mają jeszcze wszystkich dokumentów, w tym analizy fonoskopijnej. Prace nad nią wciąż trwają w Instytucie Ekspertyz Sądowych.

Przede wszystkim nie mamy opinii fonoskopijnej, a to z tej opinii będzie wynikać, jakie osoby, w jakim czasie znajdowały się w kokpicie i - ewentualnie – jakie wypowiadały słowa i jakie czynności wykonywały – powiedział.

Jak dodał, taką opinię prokuratorzy będą mogli otrzymać, gdy Instytut Ekspertyz Sądowych zakończy badanie nośników, które otrzymał od prokuratury.

Opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych ostateczna będzie wtedy, kiedy biegli stwierdzą, że albo zobaczyli i zbadali oryginalny rejestrator, albo – co jest mało prawdopodobne – stwierdzą, że nie jest im konieczny ten oryginalny nośnik do tego, żeby wydać opinię – dodał. Zaznaczył, że trudno powiedzieć, kiedy to się stanie.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-z-dokumentow-wynika-ze-gen-blasik-byl-w-kokpicie,nId,324700

18 lutego 2011

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters