“Komsomolskaja Prawda”: Polska z przyzwyczajenia zwala winę na Rosję

Publikacja w serwisie: 19 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “Komsomolskaja Prawda”: Tajna instrukcja przyczyną katastrofy Tu-154M? » Onet.tv – Winę ponoszą konkretni ludzie » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » “Putin interesuje się Polską, rozumie wasz kraj”-Dmitrij Babicz, rosyjski ekspert od polityki międzynarodowej Rosji » Zamazana prawda » Prawda należy do Rosjan » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » “Wolność i Prawda” – przemówienie Prezydenta RP z 10 kwietnia » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Prawda jako dowód antyrosyjskości? (Blog Romualda Szeremietiewa) » PRAWDA O “DRUGIM KATYNIU” WYWOŁAŁABY TRZECIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ » Tu-154m. Rosjanie ujawnili prawdę. Prawda jest bardzo gorzka. » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Wojciech Materski: Trudne sprawy między Polską a Rosją wciąż pozostają » AWACS nad Polską » Polska eksporterem gazu » Świat solidarny z Polską » Legalne szpiegostwo nad Polską » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » Polsko-polska wojna o pomniki » Koniec spektaklu “Pojednanie z Polską” » Ruskaja maszyna i polska wiarołomność » Polska przekazała uwagi do raportu MAK » Stronę polską pozbawiono dowodów » Polska oddała hołd tragicznie zmarłym » USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Petelicki: Polska armia nie zdaje egzaminu » Polska od dawna chce przesłuchać kontrolerów » Nad Polską mogą latać samoloty rejsowe » Polska delegacja ocenia jakość remontu Tu-154 » Entomologia polityczna – pluskwy a sprawa polska » Polska żegna ofiary katastrofy pod Smoleńskiem » Cała Polska dziś się wstydzi – Stanisław Michalkiewicz » Polska to “niewielki element w nowej mozaice Kremla”… » Szokujący tekst Walerii Nowodworskiej (grani.ru) [wersja polska] » USA: pomimo niewyobrażalnych strat, Polska podąży ku lepszej przyszłości » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » Ekspert: Polska wciąż ma możliwość skorzystać z pomocy ICAO » Gaz łupkowy – za koncesję Bułgaria dostanie 300 razy więcej niż Polska » Polska ośrodkiem rozwoju wydobycia gazu łupkowego dla całej Europy?! » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Polska “walczy” o kasetę, na której rzekomo nie nagrał się zapis z radiolokatora » ROSYJSCY ŚWIADKOWIE O OSTATNICH SEKUNDACH LOTU TU-154 [Anita Gargas, "Gazeta Polska"] » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Polską komisję bardzo interesuje to, co działo się z tupolewem na wysokości poniżej 100 metrów » Przestrzeń lotnicza nad Polską zamknięta, ale głowy państw mogą dolecieć na pogrzeb » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Komsomolskaja Prawda” zarzuca stronie polskiej, że ta “nie wzięła rosyjskiego nawigatora do samolotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego”. Rosyjska gazeta pisze również, że Polacy “z przyzwyczajenia próbują zwalić całą odpowiedzialność na Rosję”.

Rosyjski dziennik, uważany za tubę premiera Władimira Putina, publikuje dokument, który przedstawia jako pismo z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w Warszawie i z którego wynika, że to ta jednostka zrezygnowała z usług rosyjskiego nawigatora naprowadzania, czyli tzw. lidera.

Jako powód takiej decyzji w piśmie wymienia się wyznaczenie przez dowódcę eskadry do lotów do Smoleńska 7 i 10 kwietnia 2010 r. załóg posługujących się językiem rosyjskim. Teraz zaczęły się dywagacje, że strona rosyjska jakoby zwlekała z odpowiedzią i dlatego Polacy zrezygnowali z naszego nawigatora. A tego, że rosyjskich liderów od lat nie było w polskich samolotach, pod uwagę się nie bierze – pisze “Komsomolskaja Prawda”.

Komsomolskaja Prawda” krytykuje również polskich korespondentów w Moskwie za to, że podczas czwartkowej konferencji prasowej rosyjskich ekspertów lotniczych dociekali, dlaczego to spotkanie z mediami zostało zwołane w tak błyskawicznym tempie.

Ze słów kolegów wynikało, że rosyjscy specjaliści nie mają prawa organizować takich spotkań z prasą, a jeśli to robią, to wyłącznie w celu manipulowania opinią publiczną. Tego, że polscy eksperci w Warszawie organizują takie konferencje prasowe w Warszawie z godną pozazdroszczenia regularnością, pod uwagę najwyraźniej nie wzięto – pisze dziennik.

Komsomolskaja Prawda” podaje też, że w badaniu katastrofy pod Smoleńskiem mogą uczestniczyć polscy wywiadowcy, jednak strony rosyjskiej o tym się nie informuje. Gazeta powołuje się tutaj na piątkowy briefing rzecznika Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimira Markina i szefa grupy śledczej prowadzącej dochodzenie w sprawie katastrofy smoleńskiej Michaiła Guriewicza, podczas którego byli oni o to pytani przez jednego z rosyjskich dziennikarzy.

Dziennik przekazuje także, że Guriewicz oświadczył, iż Komitet Śledczy nie dysponuje dowodami, obalającymi wnioski Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK). Ponadto Komitet Śledczy – podobnie jak MAK – uważa, że lotnisko Siewiernyj, do lądowania na którym podchodził polski tupolew miało prawo przyjąć prezydencki samolot – pisze “Komsomolskaja Prawda”.

Gazeta podaje, że Guriewicz poinformował dziennikarzy również o tym, że śledczy sprawdzili szczątki wszystkich zmarłych na okoliczność alkoholu i wykryli w krwi dowódcy Sił Powietrznych Polski Andrzeja Błasika 0,6 promila alkoholu. Nawiasem mówiąc, eksperci przypuszczają – a dowodzi tego zapis rozmów w kabinie Tu-154 – że to właśnie Błasik naciskał na pilotów, rozkazując za wszelką cenę posadzić prezydencki samolot właśnie na tym lotnisku – dodaje “Komsomolskaja Prawda”.

Wbrew temu, co pisze dziennik, na czwartkowej konferencji prasowej w Moskwie szef grupy śledczej wcale nie powiedział, iż śledczy sprawdzili szczątki wszystkich zmarłych na okoliczność alkoholu. Poinformował natomiast, że w aktach sprawy znajdują się kopie ekspertyz medyczno-sądowych dotyczące wszystkich ofiar katastrofy.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-komsomolskaja-prawda-polska-z-przyzwyczajenia-zwala-wine,nId,324866

19 lutego 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters