Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan

Publikacja w serwisie: 19 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Polska prokuratura nie starała się nawet zweryfikować, co naprawdę robili rosyjscy śledczy » Prawda należy do Rosjan » Eurodeputowany Geoffrey Van Orden – Winię Rosjan » “Komsomolskaja Prawda”: Polska z przyzwyczajenia zwala winę na Rosję » “WOBEC ROSJI JESTEŚMY PETENTEM” » Wałęsa cofnął pozew wobec Lecha Kaczyńskiego » Polityka obecnego rządu wobec Rosji przypomina bardziej postawę zbłąkanego ślepca » Generał amerykańskich Sił Powietrznych: pseudośledztwo to wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski » Prokuratura nie wie, co zleciła Rosjanom » Czekają na zgodę Rosjan » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Wiedzieli o wrogiej grze Rosjan » Dostaliśmy od Rosjan zmontowane nagranie? » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Dokumenty, których nie dostaliśmy od Rosjan » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Zaskoczyła mnie służalczość Rosjan » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Cimoszewicz: prokuratura zachowuje się jakby chodziło o włamanie do garażu na Grochowie » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Anonsowane z wielkim szumem przez polską prokuraturę protokoły sekcji zwłok zostały jednak w Moskwie » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » AWACS nad Polską » Prokuratura przesłuchuje rodziny » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Prokuratura dopasuje się do wersji MAK? » Prokuratura zbyt bierna » Świat solidarny z Polską » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Legalne szpiegostwo nad Polską » Polska eksporterem gazu » Prokuratura: brak dowodów na naciski » Prokuratura zajęła się Janickim. Wreszcie! » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » Prokuratura ustala plan z Kremlem » Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu » Prokuratura powoła zespół biegłych » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Na skutek decyzji o powierzeniu postępowania prokuraturze rosyjskiej polska prokuratura jest nadal bezradna wobec dyktatu prokuratury rosyjskiej – twierdzi Antoni Macierewicz, przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej.

Poseł PiS odniósł się do dzisiejszej konferencji prasowej prokuratorów rosyjskich, jak i do wcześniejszego briefingu śledczych z Polski.

“Przedstawiciele Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej podczas konferencji prasowej w Moskwie potwierdzili wszystkie tezy formułowane w raporcie końcowym MAK” - napisał Macierewicz w specjalnie wydanym oświadczeniu.

W szczególności stwierdzili, że nie ma żadnych dowodów sprzecznych z ustaleniami MAK i powtórzyli – nie odnosząc się do stanowiska polskich ekspertów przedstawionego 19 grudnia 2010 r. w „Uwagach Rzeczypospolitej Polskiej do projektu raportu MAK” – że kontrolerzy lotu ze Smoleńska bezbłędnie wykonywali swoją pracę, że nie wywierano na nich żadnych nacisków, lotnisko było świetnie przygotowane a Tu-154M nr 101 wykonywał międzynarodowy nieregularny lot pasażerski - czytamy w oświadczeniu szefa parlamentarnego zespołu smoleńskiego.

Macierewicz poddał też krytyce polskich śledczych.

“Budzi zaniepokojone stanowisko polskiej Prokuratury, która po raz kolejny potwierdza oryginalność kopii zapisów czarnych skrzynek, nie przeprowadzając niezbędnych ekspertyz i aprobując pozostawienie oryginałów w rękach rosyjskich. Polscy prokuratorzy nie wyjaśnili też, jaki status w polskim śledztwie mają zeznania kontrolerów lotu z dnia 10 i 12 kwietnia 2010 r. i czy zostanie spełnione żądanie prokuratury rosyjskiej, by je unieważnić. [...] Wszystko to wskazuje na to, że na skutek decyzji o powierzeniu postępowania prokuraturze rosyjskiej, polska prokuratura jest nadal bezradna wobec dyktatu prokuratury rosyjskiej. Oznacza to, że wobec braku jednoznacznego stanowiska państwa polskiego strona rosyjska narzuci opinii międzynarodowej takie tezy jakie będą jej wygodne, nie uwzględniając stanowiska polskiego, a polscy prokuratorzy nie będą dysponować kluczowymi dowodami” – uważa Antoni Macierewicz.

http://niezalezna.pl/6153-polska-prokuratura-bezradna-wobec-dyktatu-rosjan

18 lutego 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters