Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską?

Publikacja w serwisie: 22 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską » “Pseudobomber” spod Pałacu z zarzutami – GROZI MU DO 8 LAT WIĘZIENIA » Czy Rosjanie, którzy są związani z katastrofą smoleńską, w przeszłości byli w sowieckich służbach specjalnych » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Klich czeka na kolejną katastrofę » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Jakub Opara: 3 osoby przeżyły katastrofę – tak powiedział nam ambasador Turowski » Rządowa komisja badająca katastrofę pod Smoleńskiem działa nielegalnie – orzekło Biuro Analiz Sejmowych. » Dmitrij Miedwiediew zaproponował miłościwie nam panującemu hrabiemu, by +przewrócić kartę+ w sprawie zbrodni katyńskiej i zakończyć spór o katastrofę samolotu » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Rosjanie planowali porwanie samolotu z Berlina » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Rosjanie nie chcieli świadków » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » Rosjanie wybielili kontrolerów » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Rosjanie włączali laptopy ofiar » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Rosjanie nie życzyli sobie otwierania trumien » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Rosjanie mogą podważyć każdy dokument » Rosjanie odebrali pilotom nawet dyplomy » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie wpisali ofiarom: “Podróż prywatna” » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
- Istnieje prawna możliwość postawienia zarzutów za katastrofę smoleńską także Rosjanom. Taka możliwość występuje od wielu lat w kodeksie karnym – wyjaśnia minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z Polskim Radiem.

Minister Kwiatkowski podkreśla, że o postawieniu ewentualnych zarzutów Rosjanom “decydują wyłącznie prokuratorzy prowadzący postępowanie, bo to oni w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy i o jego analizę wyciągają wnioski, czy takie wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów będzie miało miejsce, czy nie”.  – Praca prokuratorów, instytucji całkowicie niezależnej od rządu, to praca, która oprócz analizy zdarzeń oczywiście kończy się oceną tych zdarzeń z punktu ewentualnej prawno-karnej odpowiedzialności określonych osób. Praca komisji Millera to praca całkowicie czemu innemu poświęcona, to komisja, która badając przyczynę katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem ma przedstawić wnioski, wnioski, w oparciu o które oby do takich katastrof nie dochodziło w przyszłości – wyjaśnia minister sprawiedliwości.

Kwiatkowski odnosi się także do ujawnionej przez “Wprost” informacji o ograniczeniu planów legislacyjnych rządu. – Rzeczywiście premier każdego z ministrów zapytał, który z projektów ustaw jest dla niego tym najważniejszym, tym priorytetowym – przyznaje. Dodaje jednak, że ministrowie nie ograniczą się wyłącznie do wąsko zakreślonych priorytetów. – Celem rządu jest żeby przy projektach priorytetowych pilnować w parlamencie, nie na poziomie pracy rządu, ale w parlamencie żeby ten projekt został przyjęty – podkreśla.

MK, Polskie Radio

http://www.wprost.pl/ar/232576/Rosjanie-z-zarzutami-za-katastrofe-smolenska/

21 lutego 2011

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 2
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters