Film dokumentalny o podobnej katastrofie: Flight UA-232 (Crash Landing at Sioux City)

Publikacja w serwisie: 25 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Katastrofa United Airlines lot 232 w Sioux City (112) – Ocalało 184 osób. » AMATORSKI FILM ZE SMOLEŃSKA PIERWSZE MINUTY PO KATASTROFIE » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Powstaje pierwszy film fabularny o katastrofie smoleńskiej » MGŁA – Pierwszy Polski Film O Katastrofie w Smoleńsku – wersja online [YouTube] » Tu-154M Landing Procedure » Evidence: Tragic Polish Flight Was No Accident » Questions regarding Smolensk air crash » Without the black boxes we will not explain this crash. » [English] Could anyone have survived the crash? Who was shooting and why? » [ENGLISH] Smolensk 2010 – PLANE CRASH RESUME » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Jeśli film jest spreparowany – już dawno mogliby to podać do publicznej wiadomości » Pierwsze kadry po katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154M… » Niebo nad Smolenskiem dzien po katastrofie prezydenckiego samolotu » [French] Appel: nous faisons appel au milieu international pour la mise en place d’une enquête minutieuse qui permettrait d’éclaircir les circonstances du crash de Smolensk » FILM Z “WYPADKU” DO POBRANIA » Amatorski Film Polskich Operatorow » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » AMATORSKI FILM POD LUPĄ PROKURATORÓW » Rekonstrukcja lotu wykonana przez MAK [film] » Dostaliśmy film z okradania konta Przewoźnika » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 2/7] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 1/7] » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 3/7] » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 7/7] » NOWY WSTRZĄSAJĄCY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (OD 18 LAT) » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 6/7] » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 5/7] » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 4/7] » Nieznany film ze Smoleńska zobaczą wkrótce posłowie » “List z Polski” – FILM z POLSKIMI NAPISAMI do pobrania » ‘NOWY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ’ zostanie poddany analizie » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Amatorski film ze Smoleńska – analiza oraz transkrypcja audio » PAWEŁ KOWAL O KATASTROFIE » Mogli skonać po katastrofie » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Zablokowana dyskusja o katastrofie » 10.4.10 – Pierwszy polski film śledczy o Tragedii Smoleńskiej reż. Anita Gargas » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Oficjalne wersje o katastrofie to bajki? » Warszawiacy: szok, żal i rozpacz po katastrofie » Co powiedział Bartoszewski na wieść o katastrofie? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Katastrofa United Airlines lot 232 w Sioux City (112) – Ocalało 184 osób

 • Podczas końcowego podejścia samolot leciał z prędkością 398 km/h  (TU-154M leciał ponad 100 km/h wolniej ! ).

 • Samolot uderzył w beton a nie podmokły teren.

 • Samolot w wyniku uderzenia w płytę lotniska rozpadł się na TRZY DUŻE CZĘŚCI i i stanął w płomieniach.

 • Prawe skrzydło pękło w momencie zetknięcia z ziemią.

 • Ocalało 184 osób.

nadesłane przez: wojtek

Oceń artykuł:
(4.42)
głosów: 12
tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • antykant :

  Amerykanie bardzo długo dochodzili do wyjaśnienia przyczyny katastrofy. Nasza komisja od razu wiedziała co i jak a śledztwo to tylko polityka.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 1

 • lhrradzio :

  I znowu po angielsku tak samo jak w przypadku “Listu z polski” uprzejmie proszę o napisy w PL!

  Thumb up 1 Thumb down 2

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters