Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska

Publikacja w serwisie: 25 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “Kłótnia Protasiuka z Błasikiem” to temat zastępczy » Miller: Nie mam pewności, czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Nieznany los broni oficerów BOR, którzy zginęli 10 kwietnia » Nazwiska oficerów BOR, którzy 10 kwietnia czekali na płycie Siewiernego » Naczelna Prokurata Wojskowa nie wie, czy ciała oficerów zostały pochowane w mundurach » Rosja nie chce oddać nam broni oficerów Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w Smoleńsku » Polscy śledczy uznali wreszcie fakt obecności oficerów Biura Ochrony Rządu na Siewiernym » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Smoleńsk – nowe fakty » PSL: Będą nowe krzyże » Nowe filmy i materiały ws. TU-154 » Oświadczenie ABW i nowe wątpliwości » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Zlikwidował armię, potem ją rozbroił, a po trzech latach, w iście “platformerskim” stylu zapowiada nowe zbrojenia » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » Rosyjscy eksperci bronią kontrolerów ze Smoleńska » Stany Zjednoczone deklarują gotowość każdej możliwej pomocy w sprawie Smoleńska » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Graś przed komisją etyki » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » “GW” dołącza do ataku na gen. Błasika » Protasiuk pokłócił się z Błasikiem dla awansu » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rzekoma sensacja TVN 24 w gruncie rzeczy jest odgrzewanym kotletem. Jako pierwsza pisała o tym “Polska The Times”, potem Jan Osiecki w książce “Ostatni Lot”, a powtórzyli wrzutkę kilka miesięcy temu Czuchnowski i Kublik. Dziś mamy powtórkę z rozrywki, która staje się prawdą objawioną. Mimo że sam dziennikarz TVN24 przyznaje, iż zeznania ws. rzekomej kłótni są sprzeczne.

10 kwietnia przed wylotem z Warszawy do Smoleńska na wojskowym Okęciu doszło do kłótni między dowódcą załogi tupolewa kpt. Arkadiuszem Protasiukiem a dowódcą Sił Powietrznych gen. Andrzejem Błasikiem – ustaliła TVN24. Scenę zarejestrowała kamera przemysłowa. O kłótni zeznają też świadkowie. Sprawę bada prokuratura wojskowa i komisja Jerzego Millera.
Podczas swojej konferencji prasowej komisja Jerzego Millera nie pokazała całego zapisu z monitoringu wojskowego Okęcia z dnia katastrofy. Tymczasem – jak ustalił reporter programu “Polska i Świat” TVN24 – przemysłowe kamery miały 10 kwietnia rano zarejestrować rozmowę dwóch wojskowych – wyraźnie wzburzonych, kłócących się. – Generała Andrzeja Błasika i kapitana Arkadiusza Protasiuka. Wojskowi mieli pokłócić się o wylot do Smoleńska.

Prokuratura potwierdza, że bada ten wątek. – W tej kwestii przewodzone były dowody w postaci przesłuchań świadków, jak również zabezpieczono film z kamery przemysłowej – przyznaje płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Rzepa nie chce jednak mówić, czy do kłótni rzeczywiście doszło. – W tej chwili nie możemy dokonać oceny materiału dowodowego. Nagranie przekazaliśmy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego – dodaje.

[materiał video]

Protasiuk nie chciał lecieć?

Reporterowi TVN24 udało się ustalić, że zeznania pracowników Okęcia i osób, które w nim 10 kwietnia przebywały, są rozbieżne. Reporter dotarł jednak do osób, które twierdzą, że pilot Arkadiusz Protasiuk po tym, jak nie otrzymał aktualnego stanu pogody w Smoleńsku pokłócił się przed wejściem głównym z dowódcą Sił Powietrznych.

Pilot nie chciał lecieć – o czym mieli zeznać pracownicy portu lotniczego i inni świadkowie. Generał Andrzej Błasik miał udzielić podwładnemu reprymendy i miał używać przy tym słów wulgarnych. To rzekomo przez kłótnię, która przeniosła się aż do trapu samolotu, prezydenta powitał generał Błasik, a nie kapitan Protasiuk.

Sprawą, oprócz prokuratury, zajmuje się też wspomniana komisja nadzorowana przez ministra spraw wewnętrznych.

- Wszystkie elementy są badane przez Komisję i przygotowanie do lotu jest również elementem prac komisji – przyznaje Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA.

Komisja ma ponownie rozmawiać ze świadkami i cały czas analizuje film. Nie wiadomo jednak czy z kiepskiej jakości i pozbawionego dźwięku nagrania uda się odtworzyć o co dokładnie chodziło.

http://www.tvn24.pl/12690,1693929,0,1,klotnia-oficerow-przed-wylotem-do-smolenska,wiadomosc.html

24 lutego 2010

Oceń artykuł:
(3.17)
głosów: 6
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • zbych68 :

  Czy uda się odtworzyć treść rozmowy pomiędzy generałem a porucznikiem. To znaczy, że jeszcze nie wiadomo, czego dotyczyła rozmowa. Ale ale, chwilunia!! Wybitni dziennikarze TVNu rozszyfrowali wszystko. Przecież tam pracują najlepsi – potrafią czytać nie tylko z ruchu warg, bo to dziecinada i każdy to potrafi. Oni umieją odczytać treść rozmowy z gestów rozmawiających. Jestem pewien, że w komisji TVNu zasiadał redaktor Kuźniar – on niczym policyjny pies na narkotyki, reaguje ujadaniem na wszystko co z PISem związane.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 29 Thumb down 4

 • ANDREW :

  POpaprańcy chwytają się wszelkich sposobów, aby udowodnić winę naszych pilotów, a w szczególności Andrzej Błasika.
  Ja, jako zwykły Polak, uważam, że polski rząd wybrany w wyborach demokratycznych ( chociaż nie jestem pewien, czy demokratycznych), powinien chronić polskich obywateli. Tak jak matka chroni własne dziecko, które jest zamieszane w jakiś incydent i do ostatecznego wyroku wierzy w niewinność i dobre imię własnego dziecka, tak właśnie “nasi” rządzący powinni podchodzić do katastrofy smoleńskiej. A co mamy? Rząd, media, prokuratura robią wszystko, żeby zwalić winę na własnych obywateli, dopuszczając się wszelkich manipulacji i obłudnych opinii pseudo ekspertów. Powstaje pytanie ( oczywiście tylko dla wyborców PO), w czyim interesie działają polskie media, rząd i prokuratura? Czyją stronę reprezentują? Dlaczego nie pytają o winę Rosjan? Co z fałszywymi kartami podejścia? Co z nieprawidłowym naprowadzaniem samolotu? Co ze sztuczna mgłą, przesuniętą radiolatarnią, rozmowami kontrolerów z Moskwą, wrakiem samolotu i czarnymi skrzynkami? Po czyjej stronie stoją te mendy? Czy nie można jeszcze cokolwiek zrobić, abyśmy żyli w normalnym, POLSKIM KRAJU? Może wsadzić ich w jeden samolot..?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 29 Thumb down 4

 • Magdalenka :

  A potem wypili po secie i stad alkohol we krwi pana generała..przepraszam za ironię ale te asy sledcze tvn to mnie kłada na łopatki…
  Musi być wina..jak nie prezydenta to generała,a jak nie jego to chociaz pilotów….

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 21 Thumb down 4

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters