Seremet: Eksperyment z drugim tupolewem w ciągu trzech tygodni

Publikacja w serwisie: 25 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Problem z drugim tupolewem » Polską komisję bardzo interesuje to, co działo się z tupolewem na wysokości poniżej 100 metrów » W ciągu miesiąca może dojść do ekshumacji Zbigniewa Wassermana » PRAWDA O “DRUGIM KATYNIU” WYWOŁAŁABY TRZECIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ » Eksperyment wyjaśni zagadkę katastrofy 10 kwietnia » Zlikwidował armię, potem ją rozbroił, a po trzech latach, w iście “platformerskim” stylu zapowiada nowe zbrojenia » Co z tupolewem? MON ma trzy pomysły » Polscy piloci znów mogą latać tupolewem » Eksperyment na raporcie » Seremet i Komorowski zabierają się za IPN » Trzeci eksperyment na tupolewie » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Andrzej Seremet: To mógł być zamach » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » Kropka Nad I: Andrzej Seremet (08.07.2010) » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Eksperyment na tupolewie najwcześniej za tydzień » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » Andrzej Seremet: Nie ma pewności, że w Tu-154M rzeczywiście padła komenda “odchodzimy” » Seremet: Dotąd nie natrafiono na kadr z nagraną rozmową Błasika i Protasiuka » Eksperyment smoleński w Radomiu. Wykonali kilka podejść do lądowania » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Kwiatkowski, Seremet i Parulski lecą do Moskwy » Andrzej Seremet zaproponował uzupełnienie przepisów konwencji chicagowskiej » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » SEREMET: Katastrofa zbliżyła nas do siebie i skazała na bliską współpracę » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Eksperyment procesowy do śledztwa smoleńskiego, polegający na przelocie samolotem Tu-154M o numerze 102 z udziałem biegłych zostanie przeprowadzony w ciągu trzech tygodni “- zapowiedział prokurator generalny Andrzej Seremet.

Polska komisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej planowała wykonać lot próbny, by sprawdzić m.in., czy 10 kwietnia ub.r. załoga Tu-154M 101 miała wystarczająco dużo czasu na przerwanie procedury zniżania i bezpieczne poderwanie samolotu.

Wszystko było przygotowane i doprawdy zadziwiającym zbiegiem okoliczności nie można było przeprowadzić tego eksperymentu , ponieważ okazało się, że pewne urządzenia elektryczne nie działają- tłumaczył prokurator generalny. Dodał, że natychmiast, gdy usterka zostanie usunięta prokuratorzy są “gotowi logistycznie”, żeby przystąpić do eksperymentu. Według niego zostanie on przeprowadzony “w ciągu trzech tygodni” – dodał Seremet w Polsat News.

Odnosząc się do pytania o film operatora Telewizji Polskiej Sławomira Wiśniewskiego, który jako jeden z pierwszych był w Smoleńsku w miejscu katastrofy, Seremet powiedział, że nie wnosi on wiele nowego do sprawy. Na pytanie o pojawiające się na filmie odgłosy, przypominające wystrzały, Seremet powiedział: “prokuratura dysponuje opinią biegłych, z której wynika, że nie da się jednoznacznie ocenić czy te dźwięki miały charakter wystrzałów z broni palnej czy też nie”. “Nie można wydać kategorycznej opinii” – powiedział. “Ale też chciałem powiedzieć, że żaden inny dowód poza tym filmem (…) nie potwierdził tego, aby doszło do oddawania strzałów w tym miejscu” – zaznaczył.

Seremet powiedział też, że w ciągu najbliższych tygodni zapadnie decyzja o ewentualnym wyłączeniu niektórych wątków śledztwa smoleńskiego do odrębnego postępowania. Teraz prokuratorzy cywilni zapoznają się z materiałami w prokuraturze wojskowej. Prokuratorzy wojskowi rozważają podjęcie decyzji o wyłączeniu z materiałów tego śledztwa wątków, które dotyczyć mogą odpowiedzialności osób, co do których właściwość prokuratorów wojskowych nie istnieje – wyjaśnił. Pytany na ewentualną możliwość postawienia zarzutów osobom po stronie rosyjskiej, Seremet powiedział: “istnieje taka możliwość prawna, istnieją stosowne przepisy kodeksu karnego, art. 109″. Zaznaczył jednak, że “nie sądzi” “żeby dzisiaj można było mówić o realnych krokach w tym kierunku”.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-seremet-eksperyment-z-drugim-tupolewem-w-ciagu-trzech,nId,325949

25 lutego 2011

Oceń artykuł:

tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters